• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 1 - تاریخ انتشار : سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 - ساعت: 18:53

چاپ
هیات کارشناسی و شورا به گزینه های بومی توجه ویژه داشته باشند

آیا طلسم 17 ساله شکسته می شود ؟

هیات کارشناسی و شورا به گزینه های بومی توجه ویژه داشته باشند


توصیه ما به نخبگان شهری که در قالب تیم کارشناسی جمع شده اند تا شورای شهر را همراهی نمایند به این نکته هم توجه داشته باشند که فرد مورد نظر دارای وجهه عمومی سالم و مثبت هم باشد تا جو عمومی حاکم بر شهر با وی همراه شوند چه از منظر سیاسی ، مالی ، اخلاقی و فرهنگی و...

 به گزارش میانخبر ، این روزها بحث انتخاب شهردار سورک در شهر  داغ داغ است و گزینه های مختلفی مطرح شده اند و هرکدام به انحای مختلف درحال لابی گری هستند تا به مقصود مورد نظر برسند اما در ادامه به برخی نکات اشاره می کنیم تا شاید مورد استفاده دوستان شورای اسلامی شهر و همچنین هیان کارشناسی قرار بگیرد .

شهر سورک از نظر قدمت و سابقه تاریخی دارای پیشانی درخشان بوده و همین عامل سبب می شود تا مورد توجه همه بزرگان و سیاست مداران قرار بگیرد و توجه به این نکته و برنامه ریزی مناسب در این راستا می تواند در جهت رشد و توسعه آن بسیار موثر باشد . 

در ابتدا باید گفت که داشتن دید کلی و شناخت جامع و کامل از موقعیت استراتژیک شهر سورک برای تبیین اهداف و برنامه ها غیرقابل انکار می باشد تا هدفی واقعی و طرح و برنامه ای متناسب در پیش روی اعضای محترم شورای شهرسورک گذارد تا در انتها بتوان به یک نتیجه مطلوب دست یافت .

 

سورک پس از 17 سال که شهرداری در آن تاسیس شده است تا بحال رنگ شهردار بومی به خود ندیده و همانطور که در خبرهای گذشته هم بدان پرداختیم این بعنوان یک ضعف بزرگ برای یک شهری است که داعیه دار شهرستان شدن را داشت که در این بین کار اعضای شورای شهر می تواند در شناسایی نخبگان شهری و استفاده از ایده ها و نظرات آنها در پشبرد اهداف شهری نقشی بی بدلیل داشته باشد .

شورای شهر سورک در یک اقدام سنجیده و قابل تقدیر جمعی از نخبگان و کارشناسان فنی و خبره در کار مهندسی و معماری و شهرسازی را گرد هم جمع کرده کاری که ایکاش از ابتدای دوره آغاز بکار خود انجام می دادند تا اینگونه حرف و حدیث بوجود نیاید و سرمایه های یک شهر براحتی نسوزد ، اما بازهم هر وقت ماهی را از آب بگیرید تازه است و این ضرب المثل می تواند مصداق بارز اقدام این روزهای شورای شهر باشد به شرط ها و شروطها .

اما آنچه که جز شرط و شروط ها مطرح می شود اینست که اعضای محترم شورای شهر وقتی جمعی از افراد کاربلد را جمع کرده است انتظار می رود در جمع بندی و نتیجه گیری کلی به نظرات هیات کارشناسی توجه شود و این نشود که این هیات تنها نقش آبکی داشته باشند .

یکی دیگر از دغدغه های مردم شهر که در کوچه و خیابان با آنها سخن می گوییم تاکید ویژه ای بر روی گزینه های داخلی دارند و حرفشن هم اینست اگر قرار است سابقه ای برای کسی ایجاد شود و عامل رشد و ترقی فردی حاصل شود چرا از بچه های محل خودمان استفاده نکنیم که در آینده بتواند با قدرت بیشتر در مناصب دیگر کارش را پیگیری کند ؟

در این بین نکته ای که حائز اهمیت است اینست که هیات کارشناسی که واقعا افراد لایقی هستند که هرکدامشان خود می توانند گزینه های شهردار شدن و حتی سمت های بالاتر باشند و همچنین اعضای شورای شهر سورک به گزینه ی بومی که دارای سوابق خوب و مثبت ، نگاه و دید روشنگرانه به مسائل شهری داشته باشد رای مثبت دهند  تا آینده شهرمان در تعاملات سازنده حل و فصل گردد .

کسانی که نقشی در انتخاب شهردار دارند در این انتخاب باید پتانسیل های جوانی و انگیزه های بیرونی ، برنامه محور بودن ، خوش فکر و صاحب نظر بودن ، شناخت و ارتباط با مسئولان بالادستی را نیز در اولویت های انتخاب گزینه بومی در نظر داشته باشند .

توصیه ما به نخبگان شهری که در قالب تیم کارشناسی جمع شده اند تا شورای شهر را همراهی نمایند به این نکته هم توجه داشته باشند که فرد مورد نظر دارای وجهه عمومی سالم و مثبت هم باشد تا جو عمومی حاکم بر شهر با وی همراه شوند چه از منظر سیاسی ، مالی ، اخلاقی و فرهنگی و...

در نهایت اینکه اگر قرار شد شهردار از بین گزینه های بومی انتخاب شود تمامی جوانب کار سنجیده شود  تا فردی که هم دارای سوابق درخشان و مثبت است و تخصص های لازم را در حوزه مسائل شهری دارا می باشد بر مسند کار بنشیند و سایرین نیز با وی همراهی کنند .


منبع : میانخبر

مطالب مرتبط با : هیات کارشناسی و شورا به گزینه های بومی توجه ویژه داشته باشند
دیدگاه شما در مورد : هیات کارشناسی و شورا به گزینه های بومی توجه ویژه داشته باشند

هیات کارشناسی و شورا به گزینه های بومی توجه ویژه داشته باشند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ