• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 10157 - تاریخ انتشار : دوشنبه 07 اردیبهشت 1394 - ساعت: 10:10

چاپ
مسئولان شهرداری را عابر بانک می‌دانند/ راه و شهرسازی به وعده خود عمل نکرد

شهردار سورک:

مسئولان شهرداری را عابر بانک می‌دانند/ راه و شهرسازی به وعده خود عمل نکرد


شهردار سورک گفت: همه مسئولان شهرداری را عابر بانک می‌دانند و چشم و دستشان به شهرداری است که در سال جاری آنها را قطع کردم.

به گزارش میانخبر ، عیسی ولیزاده در گفت‌وگو با ما درباره بودجه شهرداری سورک در سال 94 گفت: بودجه سال 93 شهرداری سورک دو میلیارد و 600 میلیون تومان بوده است که حدود 15 درصد عمرانی و بقیه جاری بوده است.

وی افزود: برای سال 94 با توجه به کارهایی که انجام دادیم و درخواست‌هایی که مردم از ما داشتند بودجه شهرداری را به چهار میلیارد تومان افزایش دادیم.

شهردار شهر سورک با بیان اینکه 65 درصد بودجه سال 94 عمرانی و 35 درصد جاری است، اظهار داشت: اعتبارات جاری یک میلیارد و 654 میلیون تومان و اعتبارات عمرانی دو میلیارد و 346 میلیون تومان است.

وی تصریح کرد: این بودجه در هشت برنامه و 19 طرح بسته شده است.

ولیزاده درباره سرفصل برنامه‌ها گفت: توسعه شهری، هدایت آب‌های سطحی شهری، حمل و نقل و بهبود درون شهری، ایجاد تاسیساتی حفاظتی شهری، بهبود محیط شهری، ایجاد فضا و اماکن ورزشی و تفریحی، ایجاد سایر تاسیسات و تسهیلات شهری و ایجاد تاسیسات درآمدزا هشت برنامه ما در سال جاری است.

مسئولان شهرداری را عابر بانک می‌دانند

شهردار مرکز شهرستان میاندورود با بیان اینکه میاندورود فقط اسمش شهرستان است و کاری انجام نگرفته بیان داشت: همه مسئولان شهرداری را عابر بانک می‌دانند و چشم و دستشان به شهرداری است که در سال جاری آنها را قطع کردم.

وی با اشاره به مشکلات شهر سورک، تاکید کرد: در سورک حاشیه باز در کنار جاده اصلی که بتوانیم یک پارک مناسب یا فضای تفریحی برای جذب مسافر ایجاد کنیم نداریم.

ولیزاده خاطر نشان کرد: تا تیر ماه 94 هر سرمایه‌گذاری که برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های ورزشی و تفریحی وارد شهر شود، پروانه آن رایگان صادر می‌شود.

وی افزود: یک سرمایه‌گذار تخته سه‌لا انجیل نسام را خریداری کرده و قرار است در فضای 80هزار متری این کارخانه پارک بازی، استخر آبی، 500 واحد تجاری و 35 هزار متر مربع کارگاه تولیدی ایجاد کند.

53 تعریض در یک سال گذشته

این مسئول با اشاره به بافت سنتی شهر سورک، گفت: زمانی می‌توان شهر را زیبا کرد که تعریض‌ها انجام گرفته شده باشد.

وی از 53 مورد تعریض در یک سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: این در صورتی است که از سال 85 تا 93 تنها 13 مورد تعریض انجام گرفته بود.

ولیزاده یکی از کارهای خوبی که در گذشته در سطح شهر سورک انجام گرفته را جمع‌آوری آب‌های سطحی دانست و اظهار داشت: در سال جاری کار جمع‌آوری آب‌های سطحی در بلوار شهید بهشتی و خیابان جنگل‌بانی در حال انجام است و اعتبارات آن مشخص شده که با تکمیل آن مشکل آب‌های سطحی شهر حل خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت نامطلوب آسفالت‌های سطح شهر، بیان داشت: آسفالت خیابان شهیدان بابازاده از سه راه شهید ساکنی تا تقاطعخیابان انقلاب(تکیه پایین) که مبلغ 375 میلیون برای آن اعتبار در نظر گرفته شده است و کوچه امام رضا(ع) 33، کوچه شهید بخشی و کوچه فرهنگ در سال 94 انجام می‌گیرد.

راه‌اندازی واحد زیباسازی شهرداری

ولیزاده از راه‌اندازی واحد زیبا سازی شهرداری سورک خبر داد و گفت: این واحد را راه‌اندازی کردیم تا بتوانیم زیباسازی شهر را بهتر از گذشته انجام دهیم.

وی یکی از مشکلات مردم شهر سورک را بافت فرسوده و نداشتن سند مالکیت برای دریافت پروانه ساخت دانست و خاطر نشان کرد: با تلاش شورا و شهرداری و همکاری اداره ثبت اقدام به صدور سند شد که در حال حاضر بیش از 700 خانوار سند مالکیت دریافت کردند.

شهردار شهر سورک با بیان اینکه درآمد شهرداری از محل عوارض بسیار پایین است، تصریح کرد: در سال 93 درآمد شهرداری از این محل 17 میلیون بوده است.

وی افزود: در سال قبل 700 میلیون بیشتر از بودجه، اعتبار جذب کردیم.

ولیزاده با ابراز گلایه از مسئولین شهرستان به دلیل توجه کم به تنها شهر و مرکز شهرستان، خاطر نشان کرد: از محل ارزش افزوده که سهم شهرداری سورک بود نزدیک به چهار میلیارد تومان به دهیاری‌های شهرستان دادند.
وی بیان داشت: در سال جاری از اعتبارات شهرداری، یک میلیارد و 570 میلیون تومان جذب شده است.

راه و شهرسازی به وعده خود عمل نکرد

این مسئول با اشاره به وعده اداره کل راه و شهرسازی برای ساخت دوربرگردان در بلوار امام رضا(ع) گفت: اداره کل راه و شهرسازی وعده داده بود که تا آغاز سال 94 این دوربرگردان را ایجاد می‌کند که بعد از گذشت یک ماه از سال جدید هنوز چیزی مشخص نیست.

وی با بیان اینکه در سال جاری بیشترین تمرکز خود را برروی ضلع جنوبی بلوار امام رضا(ع) خواهیم گذاشت و آن را آسفالت خواهیم کرد، بیان داشت: یکی از مشکلات ما در این قسمت برای انجام آسفالت عقب‌نشینی‌ها و نداشتن پل برروی رودخانه دارابکلارود است.

ولیزاده تصریح کرد: برای ساخت پل ضلع جنوبی دارابکلا رود از طریق رایزنی با وزارتخانه راه و شهرسازی 400 میلیون بودجه گرفتیم.

وی با بیان اینکه هزینه ساخت پل 2.5 میلیارد تومان است، خاطر نشان کرد: ساخت پل وظیفه اداره راه است اما آنها قصد دارند که مقداری از هزینه احداث آن را بر دوش شهرداری بیندازند.برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • دوشنبه 07 اردیبهشت 1394 - 15:08 سورکی

  با سلام به همشهری های عزیز، با توجه به فرمایشات آقای شهردار وبرنامه وچشم اندازها ،اهداف نقشه راه به خوبی ترسیم شده از طرف شهرداری، با این که طراحی چیده شده از کارشناسی. ریشه استخوان دار و پایه خوبی برخوردار نیست ولی باز هم از تمامی پرسنل مخصوصا شهردار عزیز. تشکر لازم را به عمل می آورم، امیدوارم این دستور عمل ها به شکل اجرایی عملیاتی خودش در بیاید تا مردم بتوانند به حرف‌های مسئولین اعتماد کنند تا مشکلات شهر را با آنها در میان بگذارند، تشکر ویژه را در آینده نزدیک بعد از رویت شهرمان انجام می دهیم.

  پاسخ به نظر
  + 5 - 3
 • سه شنبه 08 اردیبهشت 1394 - 10:46 مجد

  به امید روزی که سورک بعنوان مرکز شهرستان،همه امکانات چه از لحاظ رفاهی و چه از لحاظ زیبایی را در خود جای دهد و ما شاهد آن باشیم،تشکر فراوان از پایگاه خبری تحلیلی میانخبر.

  پاسخ به نظر
  + 4 - 1
دیدگاه شما در مورد : مسئولان شهرداری را عابر بانک می‌دانند/ راه و شهرسازی به وعده خود عمل نکرد

مسئولان شهرداری را عابر بانک می‌دانند/ راه و شهرسازی به وعده خود عمل نکرد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ