• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 10192 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 09 اردیبهشت 1394 - ساعت: 13:09

چاپ
همراهی مردم با شوراها نیازمند فراهم بودن بسترهای مناسب اجتماعی است

عضو شورای روستای اناردین:

همراهی مردم با شوراها نیازمند فراهم بودن بسترهای مناسب اجتماعی است


عضو شورای روستای اناردین گفت: همراهی مردم با شوراها نیازمند فراهم بودن بسترهای مناسب اجتماعی است.

به گزارش میانخبر ، غفار ولی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر درباره زمان شروع به‌کار شورا گفت: نهم ادیبهشت 1378 شوراهای اسلامی شهر و روستا به طور رسمی دوره 4 ساله فعالیت خود را برای تحقق بخشیدن به اهداف مورد نظر و عملی کردن آن در شهرها و روستاها را آغاز کردند.

وی افزود: حضور و مشارکت مردم یکی از پایه‌های اصلی تحقق بخشیدن به نظام جمهوری اسلامی است و شوراها نیز با مشارکت و آرای مردم می‌تواند نقش مهمی در پیشرفت روستا داشته باشند.

ولی‌نژاد با اشاره به اینکه همراهی مردم با شوراها نیازمند فراهم بودن بسترهای مناسب اجتماعی است، گفت: فراهم کردن این بسترها بیش از هر چیز بر عهده خود شوراها است.

وی به زمان‌هایی که برای رسیدگی به کارهای روستا پرداخته می‌شود اشاره داشت و خاطر نشان کرد: اعضای شورا به‌صورت پاره وقت و در عصر هر روز به دفتر شورا مراجعه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: جلسات شورا هر 15 روز تشکیل می‌شود تا به موضوعات و مسائل روستا رسیدگی شود.

عضو شورای روستای اناردین مهمترین درخواست مردم از شورا را انجام کارهای عمرانی دانست و افزود: اهالی روستا بیشترین خواسته‌ای که دارند رسیدگی به کارهای عمرانی و تهیه سوخت کشاورزی می‌باشد.

ولی نژاد درباره کارهای صورت گرفته در روستای اناردین گفت: از جمله کارهایی که در روستا انجام شده است اجرای مصوبه طرح هادی، بتنی کردن کانال‌های آبیاری، تکمیل غسال‌خانه، اجرای طرح برق، تقویت ولتاژ و برق‌دار کردن چاه کشاورزی است.

وی تصریح کرد: شورا به‌عنوان نماینده مردم، هر ساله قرارداد آب کشاورزی را در سطح 200 هکتار با امور بهربرداری رودخانه تجن می‌بندد و تمام سعی بر این است تا زمین‌های کشاورزی زیر کشت قرار گیرد.

ولی‌نژاد یکی از مشکلات عمده مردم روستا را آب کشاورزی دانست و دلیل آن را بتنی نبودن کانال‌های آب‌رسانی‌، لای روبی نبودن و زه‌کشی نبودن کانال‌‍های آب‌رسانی بیان کرد.

عضو شورای روستای اناردین در پایان خاطرنشان کرد: اگر بهترین افراد دارای اطلاعات خوب و منش شورایی به عضویت این نهادها درآیند و ارتباط موثری با سایر نهادها برقرار کنند و همچنین مردم همکاری و مشارکت در راستای پیشبرد اهداف داشته باشند، بدون شک فعالیت شوراها به نتیجه مطلوب خواهد رسید.برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • چهار شنبه 09 اردیبهشت 1394 - 14:00 علی اکبرعبداللهی وشوایی

  باسلام وتحیات الهی ؛ نهم اردیبهشت ماه روز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل شوراها که به روز ملی شوراها نامگذاری شده و نقطه عطفی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران تلقی می شود، رابه شما نمایندگان و خانواده گسترده و فراگیر شوراهای شهر و روستا در اقصی نقاط کشورتبریک می گویم. خداقوت , اجر شما با خدا.

  پاسخ به نظر
  + 14 - 0
 • چهار شنبه 09 اردیبهشت 1394 - 17:41 منان

  آقای ولی نژاد عزیز،یکی از مردان نیک و کوشای بخش گهرباران هستند،ایشان در طول سالهای خدمتشون دراداره جهاد کشاورزی هم بعنوان کارمند نمونه انتخاب شدند و در شورای بخش هم فعالیت چشمگیری از ایشان شاهد بودیم،خوش اخلاق و درکارها ساعی و کاملا قانونی.سلامت باشند ان شاءلله

  پاسخ به نظر
  + 10 - 0
دیدگاه شما در مورد : همراهی مردم با شوراها نیازمند فراهم بودن بسترهای مناسب اجتماعی است

همراهی مردم با شوراها نیازمند فراهم بودن بسترهای مناسب اجتماعی است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ