• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 10206 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 10 اردیبهشت 1394 - ساعت: 11:05

چاپ
شوراها جزء ساختار توسعه‌ای و مشارکتی کشور محسوب می‌شوند

عضو شورای شهر سورک:

شوراها جزء ساختار توسعه‌ای و مشارکتی کشور محسوب می‌شوند


عضو شورای شهر سورک گفت: شوراهای اسلامی به‌عنوان یکی از مهمترین نهادهای جامعه مدنی، در قانون اساسی در چارچوب حاکمیت در عرصه اجتماعی جزء ساختار توسعه‌ای و مشارکتی کشور محسوب می‌شوند.

به گزارش میانخبر ، کاظم امجدی در گفت‌وگو با ما با اشاره به نهم اردیبهشت و روز شوراها، گفت: شوراهای اسلامی به‌عنوان یکی از مهمترین نهادهای جامعه مدنی، در قانون اساسی در چارچوب حاکمیت در عرصه اجتماعی جزء ساختار توسعه‌ای و مشارکتی کشور محسوب می‌شوند.

وی افزود: باور این نوع زنجیره مدیریتی با جذب نخبگان و متخصصان جامعه بومی عملکرد درخشانی را بر جا خواهد گذاشت و پارلمان دوم کشور تحقق خواهد یافت.

عضو شورای اسلامی شهر سورک، اظهار داشت: شوراهای شهرها نقش بسیار عمده‌ای در یکسان سازی و هدفمند کردن کلیه فعالیت‌های زیباسازی در مناطق مختلف شهر را دارند و می‌توانند از انتخابات سلیقه‌ای و غیر کارشناسانه جلوگیری به‌عمل آورند.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف مهم شوراها در مقابل مردم جلب مشارکت آنها در یک موضوع مهم است که در فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی برای پیشرفت هر جامعه‌ای لازم و ضروری می‌باشد، تصریح کرد: شوراهای برای موفقیت مشارکت مردم را در برنامه‌ریزی شهری، اجرا و نگه‌داری طرح‌ها و پروژه‌ها فعال نمایند و در امر تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری از ظرفیت‌های فکری مردم محل زندگی خود بهره گیرند.

امجدی خاطر نشان کرد: شهر سورک با توجه به موقعیت استراتژیک و بنا به ضرورت هم‌جواری به مرکز استان، برخی از خدمات برتر استانی همانند فرودگاه، پلیس راه و کارخانجات کشت و صنعت و صنایع تبدیلی و اماکن تفریحی، توریستی و شهرک‌های مسکونی در اطراف این شهر استقرار یافته است و عوامل فوق در کنار مرکزیت سیاسی برای شهرستان و قرارگیری در جوار جاده ترانزیت ملی و راه آهن باعث شد تا سورک به‌عنوان یک شهر فرا منطقه‌ای ایفای نقش کند.

این عضو شورای شهر سورک مهمترین مشکلات شهر سورک در بخش ورودی شهر را محدوده جاده ترانزیتی 5/2 کیلومتری شهری، ورود و خروج زیرگذر، دوربرگردان استاندارد، میدان شدن چهار راه آزادگان دانست و گفت: تعریض خیابان‌ها به‌خصوص خیابان امام(ره)، جابجایی بعضی از تیربرق‌های داخل شهر، مشکلات بهداشت درمان، فرسودگی بعضی از مدارس به‌خصوص مدرسه شهید اسدیان، راه‌اندازی ناوگان حمل‌ونقل شهری، ادامه پروژه کانال شهید آهنگری جهت جمع‌آوری آب‌های سطحی، ایجاد پارک گردشگری در مسیر بلوار امام رضا (ع) و ایجاد دانشگاه مهمترین مشکلات و برنامه‌های ما در داخل شهر است.

وی همچنین برنامه شورا در بخش کشاورزی را ترسیم جاده‌های بین مزارع، زیرگذر جاده جوادالائمه و ایجاد زیرگذر آبی از کانال و انتقال آب‌ها از بالادست به پایین دست بیان کرد و افزود: سالن ورزشی غیراستاندارد و زمین فوتبال، مهمترین مشکل ورزشی شهر ما است.

امجدی با تاکید بر اینکه یکی از درآمدهای شهرداری فعال کردن کمیسیون ماده صد است، تصریح کرد: از شهردار انتظاری داریم به کمیسیون ماده صد توجه بیشتری داشته باشد.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پنج شنبه 10 اردیبهشت 1394 - 11:51 عرب

    مشکلات همیشه هست،باید دست همت را بالا برد و با همدلی و همکاری گره از کار گشود،سورک دیگر سورک قدیم نیست،اکنون عنوان مرکز شهرستان را یدک میکشد و از آن بعنوان پیشانی شهرستان یاد میکنند،این یعنی تلاش و تلاش و تلاش تا سورک همچون نگین انگشتری در میاندورود سرسبز و زیبا بدرخشد.

    پاسخ به نظر
    + 4 - 0
دیدگاه شما در مورد : شوراها جزء ساختار توسعه‌ای و مشارکتی کشور محسوب می‌شوند

شوراها جزء ساختار توسعه‌ای و مشارکتی کشور محسوب می‌شوند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ