• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 10254 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 10 اردیبهشت 1394 - ساعت: 18:57

چاپ
بیمه کشاورز باعث افزایش تولید می‌شود/ خشک‌سالی و سیل دو تهدید بزرگ محصولات کشاورزی است

یک کشاورز میاندورودی در گفت‌وگو با میانخبر؛

بیمه کشاورز باعث افزایش تولید می‌شود/ خشک‌سالی و سیل دو تهدید بزرگ محصولات کشاورزی است


عیسی دوستدار درباره ضرورت بیمه کشاورزی گفت: نتیجه این بیمه می‌تواند افزایش تولید و آرامش کشاورز به شمار آید که باید تلاش مسئولان سعی در اجرا کردن کامل این بیمه باشد.

به گزارش میانخبر ، در تقویم رسمی کشور، روز کار و کارگر ایامی است برای تجلیل از خدمات کارگرانی که برای توسعه و پیشرفت کشور تلاش زیادی می‌کنند و این امر نشان دهنده اهمیت کار و همچنین جایگاه تاثیرگذار این قشر پر تلاش است و همه افراد جامعه مشغول کار و فعالیت هستند و به نوعی می‌توان همه را کارگر نامید، اما گروهی هستند که فعالیت بیشتری در راه سازندگی کشور دارند.

عیسی دوستدار در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر باتوجه به اهمیت قشر خدوم کارگر گفت: کارگر به‌عنوان یکی از ارکان اصلی در جامعه محسوب می‌شود زیرا کار، بزرگ‌ترین بخش زندگی انسان است.

وی افزود: زندگی انسان بر محور کار می‌چرخد و این موضوع یک عبادت است که با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که فرموده است: "من به کارگران سفارش می‌کنم در هر بخش و در هر جایی که مشغول هستند، کار را عبادت بدانند".

دوستدار با اشاره به اینکه شغل اکثر مردم گهرباران کشاورزی است، یادآور شد: کشاورزی مهمترین بخش اقتصادی شهرستان میاندورود است و درآمد قشر زیادی از افراد با فعالیت در بخش کشاورزی تأمین می‌شود و این امر باعث شده است تا بخشی از افراد از این طریق امرار معاش کنند.

این کارگر بخش گهرباران درباره مشکلات مربوط به کشاورزی گفت: با توجه به اینکه شغل اکثر مردم این بخش کشاورزی و باغداری است باید در نظر داشت که گاهی تهدیدات طبیعی باعث بروز خسارت فراوانی به این عرصه خواهد شد.

وی اظهار داشت: خشک‌سالی و سیل دو تهدید بزرگ محصولات کشاورزی است که خسارات فراوان را به کشاورزان وارد خواهد کرد و همچنین ورود سم و کود بی‌کیفیت، بذرهای غیر استاندارد و نامرغوب نیز یکی از مشکلات مهم کشاورزی محسوب می‌شود.

عیسی دوستدار درباره ضرورت بیمه کشاورزی گفت: نتیجه این بیمه می‌تواند افزایش تولید و آرامش کشاورز به شمار آید که باید تلاش مسئولان سعی در اجرا کردن کامل این بیمه باشد.

وی تصریح کرد: کشاورزان و کارگران دارای مشکلات بالایی در زمینه بیمه تامین اجتماعی هستند که در این خصوص نیز می‌خواهیم مسئولین این امر را مورد پیگیری قرار دهند.

این کارگر بخش گهرباران با بیان اینکه گاهی دستمزد کارگران نمی‌تواند هزینه‌های اصلی زندگی آن‌ها را تامین کند، یاد آور شد: کارگران برای تامین مایحتاج ضروری زندگی خود مجبور هستند که در مشاغل گوناگون از جمله کشاورزی، کارگری ساختمان و ... فعالیت کنند و گاهی احتمال بیکاری و تعطیلی ناگهانی کارخانه و همچنین دریافت نکردن به موقع دستمزد نیز وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: کارگر به عنوان مظلوم‌ترین حلقه اقتصادی کشور نقش مهم و بسزایی در تولید و تأمین مایحتاج جامعه برعهده دارند و کارگرانی هستند که بعد از چندین سال از پرداخت حق بیمه، در دریافت آن با مشکلاتی روبه‌رو هستند.

دوستداربرای حمایت بیشتر و افزایش تولید در بین کشاورزان خواستار توجه ویژه مسئولین به این قشر از افراد بوده است تا بتوان جامعه را در راستای پیشبرد و دستیابی به تولید ملی سوق داد.

 مطالب مرتبط با : بیمه کشاورز باعث افزایش تولید می‌شود/ خشک‌سالی و سیل دو تهدید بزرگ محصولات کشاورزی است
برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 10:51 صدیق

  همه میدانیم زمان ساخت یک بنا،خشت اول بسیار مهم است،اگر پی ریزی و زیرسازی بنا محکم و بدون عیب باشد،بنای ساخته شده بدون مشکل خواهد بود،کارگران بی ادعا اولین خشت بنای اقتصادی یک کشورند،اگر این عزیزان حمایت شوند و درست کارشان را انجام دهند قطعا نتیجه کارشان از پایه تا بالاترین مقام مسؤل را تأثیرگذار خواهد بود.روز و روزگار بر همه کارگران زحمت کش،خوش و خرم

  پاسخ به نظر
  + 6 - 0
 • جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 13:20 معافی

  سلام و خدا قوت به اهالی میانخبر، محضر کارگران عزیز عرض تبریک و خسته نباشید داریم امیدواریم مسئولین توجه بیشتری به این قشر زحمتکش و تولید کننده کشور داشته باشند.

  پاسخ به نظر
  + 5 - 0
 • شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 20:38 علی اکبرعبداللهی وشوایی

  روز کارگر را به تمامی کارگران بویژه کارگران زحمتکش خطه سرسبزگهرباران تبریک وخداقوت می گوییم .امیدآ نکه مسوولین قدردان زحمات طاقت فرسای آنهاباشند.شمه خسته تن بلاره

  پاسخ به نظر
  + 7 - 0
دیدگاه شما در مورد : بیمه کشاورز باعث افزایش تولید می‌شود/ خشک‌سالی و سیل دو تهدید بزرگ محصولات کشاورزی است

بیمه کشاورز باعث افزایش تولید می‌شود/ خشک‌سالی و سیل دو تهدید بزرگ محصولات کشاورزی است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ