• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 10310 - تاریخ انتشار : یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 - ساعت: 23:40

چاپ
40هزار فرصت شغلی در سال جاری ایجاد می شود/ تعاون یکی از شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی است

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران:

40هزار فرصت شغلی در سال جاری ایجاد می شود/ تعاون یکی از شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی است


مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران با تاکید بر اینکه تعاون یکی از شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: رهبری نیز با تعبیر زیبای" تعاون محل جوشش اشتغال است" بر این بخش تاکید ویژه‌ای دارند.

به گزارش میانخبر ، علی بابایی کارنامی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: برای اینکه اقتصاد مقاومتی در استان نهادینه شود، فرهنگ کارآفرینی را در دستور کار خود قرار دادیم و به‌همین منظور دولت در بودجه سنواتی خود اعتباراتی به نام اعتبارات مشاغل خانگی و خوداشتغالی در دستور کار قرار داده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته در سه بخش کشاورزی، صنعت و صنایع دستی 87 میلیارد تومان اعتبار در استان داشتیم، افزود: با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط برای 6 هزار نفر این اعتبارات نهادینه شد.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه در سال جاری استاندار مازندران ایجاد 40هزار فرصت شغلی را با همکاری بانک‌های عامل، دستگاه‌های اجرایی در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و گردشگری در دستور کار قرار داده است، بیان داشت: تا 15 اردیبهشت شیوه‌ها و آیین نامه‌ها اجرایی آن بعد از ابلاغ سیاست‌های پولی ابلاغ می‌شود که اولویت ما اقتصاد مقاومتی است.

وی همچنین از سپاه کربلا مازندران به‌خاطر همکاری خوب بسیج سازندگی در راستای ایجاد اشتغال و تولید با دبیرخانه اشتغال تشکر کرد.

بابایی با اشاره به اینکه شعار ما در سال جاری "با تعاون کار ایجاد کنیم تا به رفاه برسیم" است، اظهار داشت: بر اساس شاخص‌های اقتصاد مقاومتی برنامه‌هایی برای سه بخش کار، تعاون و رفاه داریم.

این مسئول از تلاش برای افزایش دوبرابری سبدکالا برای اقشار آسیب‌پذیر در استان خبر داد و گفت: مد نظر ما این است که سبدکالا را برای امنیت غذایی اقشار آسیب‌پذیر از 345 هزار نفر به دوبرابر در استان ارتقا دهیم به‌همین منظور سهمیه‌ای در نظر گرفتیم که با هماهنگی ادارات در شهرستان‌ها اقدام می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه تعاون یکی از شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: رهبری نیز با تعبیر زیبای" تعاون محل جوشش اشتغال است" بر این بخش تاکید ویژه‌ای دارند.

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مازندران، خاطر نشان کرد: قیمت تمام‌شده در بخش تعاون نسبت به سه بخش دیگر برای ایجاد اشتغال بسیار پایین است به‌همین منظور در این زمینه نیز کارهای خوبی در حال انجام است.

وی افزود: برای حمایت از تعاونی مرزنشینان،تعاونی پره‌داران و تعاونی صیادان استان بازدیدی از منطقه میاندورود، ساری و بابلسر داشتیم و جلساتی با دستگاه‌های مالیاتی، تامین اجتماعی و استانداری و بانک‎‌های عامل برگزار و تصمیماتی خوبی هم گرفته شد.

بابایی بیان داشت: برای حمایت از بخش تعاون مقرر شد بیش از 100 میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی، اعتبارات تکلیفی و اعتبارات منابع داخلی بانک‌ها با اولویت بانک توسعه تعاون منابعی را تخصیص دهیم.

وی با بیان اینکه سعی می‌کنیم ارتباط بین مردم با این سه سرفصل که در اختیار ما است را بیشتر کنیم، تاکید کرد: در پایان هر کاری انجام دهیم اولویت ما اقتصاد مقاومتی است.

علی بابایی با اشاره به استقرار اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی در شهرستان میاندورود، گفت: میاندورود جزء شهرستان‌هایی است که اداره کل تمام اختیارات را در هر سه بخش به آن داده است.برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 - 00:05 فضلی

  ما منتظر عملی شدن فرمایشات جناب مدیر کل هستیم،باشد که ثمره تلاش های مردم فهیم میاندورود را شاهد باشیم.

  پاسخ به نظر
  + 4 - 0
 • سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 - 21:41 چوان بیکار

  آقای بابایی شما یه زحمت بکش فرصت شغلی ایجاد نکن این شرکتایی که توی میاندرود یکی یکی دارن بسته میشن رو یه فکری به حالشون بکن اگه این کارو کردی لطف بسیار بزرگی در حق کارگرای میاندرود کردی

  پاسخ به نظر
  + 1 - 0
 • سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 - 22:24 سورکی

  ببینیم و تعریف کنیم

  پاسخ به نظر
  + 1 - 0
دیدگاه شما در مورد : 40هزار فرصت شغلی در سال جاری ایجاد می شود/ تعاون یکی از شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی است

40هزار فرصت شغلی در سال جاری ایجاد می شود/ تعاون یکی از شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ