• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 10311 - تاریخ انتشار : دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 - ساعت: 00:02

چاپ
از همین امروز به فکر کشاورزان باشیم؛ ولی نه با شعار

قابل توجه مسئولین؛

از همین امروز به فکر کشاورزان باشیم؛ ولی نه با شعار


کشاورزان شمالی در این روزها با سختی‌های فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند در این بین از مسئولان انتظار می‌رود تا از هم اکنون به فکر کشاورزان شالی کار شمالی باشند.

به گزارش میانخبر ، بخش کشاورزی یکی از بخش‌های مهم اقتصادی کشور است که حدود 13 درصد تولید ناخالص داخلی، 25 درصد ارزش صادرات غیرنفتی، 20 درصد اشتغال و تأمین نزدیک به 93 درصد نیازهای غذایی جامعه و تولید مواد اولیه بسیاری از صنایع دیگر را بر عهده دارد.

استقلال کشور در گرو استقلال اقتصادی و به ویژه خودکفایی و تامین امنیت غذایی است و تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری بر جهاد اقتصادی،حمایت از تولید و کار و سرمایه ایرانی و در نهایت اقتصاد مقاومتی راهکار های اساسی نیل به امنیت غذایی می باشد از این‌رو توجه ویژه به بخش کشاورزی قطعا می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را مرتفع سازد.

اما این روزها که کشاورزان استان‌های شمالی در حال آماده‌سازی زمین‌های خود جهت کشت برنج می‌باشند مانند سال‌های گذشته تنها یک دغدغه دارند و آن این است که دولت محترم نسبت به قیمت‌گذاری مناسب این محصول استراتژیک و همچنین وارد نشدن این محصول در زمان برداشت اهتمام جدی داشته باشد تا کشاورز که با سختی‌ها و مشقت‌های فراوان این محصول را به‌ثمر می‌رساند برای کشت در سال آینده دلخوش باشد.

کشاورزان شمالی در این روزها با سختی‌های فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند از نظیر کمبود آب،گران بودن کود و سم و در برخی اوقات نامرغوب بودن آنها، فرسوده بودن تجهیزات زراعی و یا به اندازه کافی در اختیار کشاورز قرار ندارد، همه این‌ها دست به دست هم می‌دهد تا روزهای پیش‌رو برای کشاورزان شمالی به‌سختی بگذرد و اگر در انتهای فصل برداشت قیمت این محصول مناسب و به میزان زحمت کشاورز نباشد برای سال آینده آن زمین به باغ و... تغییر کاربری می‌دهد و کشور ما که در حال حاضر بیش از 55 درصد وابستگی به این محصول را داریم روند وابستگی‌مان روز به روز بیشتر و بیشتر خواهد شد و در این بین از مسئولان انتظار می‌رود تا از هم اکنون به فکر کشاورزان شالی کار شمالی باشند.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 - 00:24 کشاورز زاده

    کشاورزی حرفه ای پراز سختی،تلاش و استرس و نگرانیست،کشاورز با مظلومیت تمام به کار خود مشغول است و به هیچ جا وابسته نیست او تمام هم و غمش به بار نشاندن محصولاتش است و تنها امیدش به خداست که به مالش برکت دهد!خداقوت جانانه به همه کشاورزان

    پاسخ به نظر
    + 1 - 0
دیدگاه شما در مورد : از همین امروز به فکر کشاورزان باشیم؛ ولی نه با شعار

از همین امروز به فکر کشاورزان باشیم؛ ولی نه با شعار تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ