• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 10357 - تاریخ انتشار : دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 - ساعت: 15:19

چاپ
جانباز میاندورودی محتاج دارو و درمان است

استمداد یک جانباز از مسئولان

جانباز میاندورودی محتاج دارو و درمان است


امروز وقتی به چهره درهم و کپسول اکسیژن او نگاه می‎کنم، باور کردنی نیست که او همان رزمنده 21 ساله طلائیه، کوشک، جفیر، جزیره مجنون و پاسگاه زید باشد.

به گزارش میانخبر ، احمد نوری یکی از جانبازان میاندورودی است که روزگاری خمپاره‎های سنگین را بر دوش و یا در آغوش می‌کشید تا خاری بر چشم دشمنان بعثی و غربی باشد، او این‎ روزها را با کپسول اکسیژن و ماسک تنفسی سپری می‎کند.

احمد بدون اینکه بتواند ماسک را از صورت بردارد، با بیان کلماتی که به‎سختی بیان می‎کرد، گفت: آذر ماه سال 1361 به‌عنوان سرباز ارتش راهی جبهه‎های جنگ شدم و 30 ماه در مناطق مختلف حضور داشتم.

وی افزود: وقتی در تابستان سال 63 وارد منطقه جزیره مجنون شدیم، شنیده بودم که منطقه در ماه‌های گذشته مورد بمباران شیمیایی عراقی‎ها قرار گرفته است اما مهم‎ترین هدف و تلاش ما نگه داشتن جزیره بود تا به‎دست دشمن نیفتد و حتی وقتی یک شب تا صبح مأموریت داشتم، با پرتاب بی‎وقفه خمپاره به سمت تأسیسات و استحکامات دشمن مانع پیش‌روی بعثی‌ها شوم، تنها چیزی که متوجه آن نشده بودم، اصابت ترکش به سرم و خون‎ریزی سر و گوشم بود تا زمانی که از حال رفتم.

این رزمنده سال‎های دفاع مقدس بیان کرد: فردای آن روز فرمانده از این استقامت من بسیار راضی بود و از من تشکر کرد اما نوری با بیان اینکه در آن روزها خدمت به مردم، میهن و اعتقادات در کنار عشق به امام راحل برای‎مان کافی بود تا با صلابت در جبهه‎ها بجنگیم و هنوز هم از رزمنده بودن شاد و راضی هستم، اضافه کرد: پس از جنگ هرگز به‌دنبال استفاده از مزایای حضور در جبهه نرفتم و در کار آزاد مشغول شدم تا سال گذشته که متوجه شدم آلودگی آن روزهای جزیره مجنون در تمام این سال‎ها میهمان ناخوانده جسم من بوده و تنفس مرا سخت کرده است.

نوری با اشاره به کپسول اکسیژن یک‌ونیم متری موجود در اتاق گفت: در سال گذشته با همین وضعیت مدتی را در بیمارستان مسیح دانشوری تهران و مدتی نیز در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری بستری شدم اما همچنان منتظر توجه مسئولان مرتبط هستم تا مورد درمان قرار گیرم.

این جانباز دفاع مقدس با بیان اینکه کسی که کاری را برای خدا انجام می‎دهد نباید توقع اجر و پاداش داشته باشد، بیان کرد: امروز برای دریافت داروهای خود با مشکل مواجه شده‎ام زیرا هیچ کسی پاسخ مناسب به درخواست رسیدگی من نداده است و تنها جوابی که به من داده‎اند این است که "مدارکی بیاور که منطقه در زمان حضور شما آلوده بوده است."

وی در پایان با اشاره به هزینه بالا و نایاب بودن داروهای خود با بیان اینکه تهیه مدارک برای آلوده بودن منطقه در حدود اختیارات و توان من نیست، گفت: از مسئولان خواهش دارم که به پرونده من رسیدگی کنند.مطالب مرتبط با : جانباز میاندورودی محتاج دارو و درمان است
برای این پست 4 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 - 16:37 فرزند یکی از جانبازان این مرز و بوم

  جانبازان ایستادگی ،صبر و صلابت را از علمدار دشت کربلا به ارث برده اند،اینان شهدای زنده ی امروز تاریخ انقلابمان هستند،مسئولین مرتبط و غیر مرتبط به هوش باشند،آرامش امروز را مدیون خون شهدا و نفس های بریده بریده همین عزیزان هستیم

  پاسخ به نظر
  + 17 - 1
 • دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 - 20:47 علی اکبرعبداللهی وشوایی

  باسلام وآرزوی سلامتی کامل برای این جانباز دلاور وتمامی جانبازان غیور ایران اسلامی . هرکه را در عشق چشمی باز شد پایکوبان آمد وجانباز شد

  پاسخ به نظر
  + 19 - 0
 • سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 - 15:47 ابوالقاسم رحیمی بالویی

  سلام و درود خداوند بر تمامی قهرمانان ایثارگر ایران زمین خصوصاً ایثارگران خطه میاندرود و بویژه جانباز عزیز جناب آقای نوری، إنشاء الله خداوند شفای عاجل عنایت نماید و اجر عظیم اخروی نصیبشان شود، بر مسئولين مربوطه لازم است که پیگیری بیشتری در رسیدگی به وضعیت این عزیزان نمایند. این پست ها و میز و صندلی هاتان را مدیون اینگونه افراد هستید. (من لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق)

  پاسخ به نظر
  + 18 - 0
 • سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 - 22:16 سورکی

  با سلام، مانند این جانباز افراد زیاد دیگری نیز هستند که از چشم ها به دور ماندند، در تمام کشورهای دنیا برای این انسانها ی وطن پرست وبا خدا ارزش خاصی، تبلیغات مثبت و پیگیری کارهای روزمره از طرف دولت انجام میشود تا برای جوانان آن مرز وبوم سرلوحه زندگی باشند و به آنها افتخار کنند. ،ما از مسئولین میخواهیم که برای این عزیزان ارزش بیشتری قایل شند.

  پاسخ به نظر
  + 16 - 0
دیدگاه شما در مورد : جانباز میاندورودی محتاج دارو و درمان است

جانباز میاندورودی محتاج دارو و درمان است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ