• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 10411 - تاریخ انتشار : سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 - ساعت: 23:54

چاپ
اولیای دانش‌آموزان اول ابتدایی از سال جاری باید یک روز کلاس آموزشی بگذرانند

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران:

اولیای دانش‌آموزان اول ابتدایی از سال جاری باید یک روز کلاس آموزشی بگذرانند


معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران گفت: در سال جدید تمام اولیایی که فرزند خود را در پایه اول ابتدایی ثبت نام خواهند کرد باید قبل از شروع کلاس ها یک روز کلاس آموزشی را بگذرانند تا با وضعیت کلاس و مدرسه آشنا شوند.

به گزارش میانخبر ، سیدعیسی میرشفیعی در مراسم تجلیل از مقام معلم در شهرستان میاندورود با بیان اینکه برای توسعه هر جامعه‌ای پایدار بودن توسعه ملاک اصلی است، اظهار داشت: توسعه اگر پایداری نداشته باشد قطعا صدمه خواهد دید.

وی افزود: توسعه پایدار در تعریف‌های بین‌المللی به توسعه‌ای گفته می‌شود که تصمیمات آیندگان را به مخاطره نیندازد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه در توسعه پایدار 2 چیز بسیار مهم است، گفت: مهمترین آن منابع انسانی است که آموزش وپرورش کارش اینجا است.

وی نقش آموزش و پرورش را در تولید نیروی انسانی از دو منظر قابل توجه دانست و تصریح کرد: اولا اینکه آموزش و پرورش بیشترین نیروی انسانی شاغل را در خود دارد و دوما تولید نیروی انسانی به‌روز، هوشمند، پرسشگر و کسی که می‌تواند تصمیم بگیرد و تصمیمات آینده را دچار مخاطره نکند این وظیفه آموزش و پرورش و معلمان است.

میر شفیعی خاطر نشان کرد: معلمان ما وظیفه دارند آیندگانی تربیت کنند که قدرت تصمیم‌گیری داشته باشند نه قدرت داده.

وی چالش دیگری که باعث تهدید در آینده می‌شود را تک فرزندی خانواده‌ها بیان کرد و گفت: از امروز باید به فکر آن باشیم و در مدرسه به آن فکر کنیم که در آینده در کنار ما در تخت بیمارستان نه برادرزاده است و نه خواهرزاده.

این مسئول افزود: ما باید شان و جایگاه خود را حفظ کنیم و اولین چیز در این مسیر حفظ هویت خودمان است.

میر شفیعی با بیان اینکه خرده فرهنگ‌ها می‌تواند فرهنگ اصلی را حفظ کند، اضافه کرد: در تمام استان‌ها مردم آنها زبان و لباس مشترک دارند اما در مازندران نه لباس مشترک داریم و نه زبان مشترک.

وی تاکید کرد: جامعه ای که زبانش از بین برود کم‌کم از بین خواهد رفت و ما باید زبان خود را حفظ کنیم.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران خاطر نشان کرد: آنچه که می‌تواند فرهنگ و سنت بومی را حفظ کند شما معلیمن هستید که در سر کلاس باید تلاش کنید.

وی با اشاره به تعامل مدارس با خانواده‌ها اظهار داشت: در تعلیم و تربیت باید کاری کرد که کودک دچار تعارض نشود و به همین دلیل باید به خانواده هم توجه کرد.

میرشفیعی بیان داشت: آموزش و پرورش یک سیستم تولیدی است که برای حفظ خود باید مشتری‌مداری کند و خانواده و دانش‌آموز مشتری آن است و اگر به مشتری توجه نشود هر کدام رفتار متفاوتی داشته باشند در دانش‌آموز تعارض به وجود می‌آید.

وی خاطر نشان کرد: در سال جدید تمام اولیایی که فرزند خود را در پایه اول ابتدایی ثبت نام خواهند کرد باید قبل از شروع کلاس ها یک روز کلاس آموزشی را بگذرانند تا با وضعیت کلاس و مدرسه آشنا شوند.دیدگاه شما در مورد : اولیای دانش‌آموزان اول ابتدایی از سال جاری باید یک روز کلاس آموزشی بگذرانند

اولیای دانش‌آموزان اول ابتدایی از سال جاری باید یک روز کلاس آموزشی بگذرانند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ