• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 10714 - تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اردیبهشت 1394 - ساعت: 12:55

چاپ
نوجوان 13ساله‌ای که برای جمع‌آوری ماهواره، کارگری می‌کرد

فهمیده ای از نسل چهارم؛

نوجوان 13ساله‌ای که برای جمع‌آوری ماهواره، کارگری می‌کرد


قد و قیافه نوجوانِ علی را که نگاه می کنی یاد شهید فهمیده می افتی که حاضر شد آن حماسه را بیافریند که امام در وصفش بگوید “رهبر ماآن طفل سیزده ساله ای است که …

به گزارش میانخبر ، وقتی که خیلی ها از فرهنگ چیزی نمی دانند ، وقتی که بعضی تمام دنیایشان در یک کلمه به اسم قدرت خلاصه می شود ، وقتی که برخی سیاسیون حاضرند دنیا و آخرتشان را برای گرفتن رای با عوام فریبی بفروشند ، وقتی که فرهنگ اعتدالی تمام زورش را میزند تا بگوید ماهواره تاثیری بر مذهب و دین و اخلاق و رفتار جوانان ما نداشته و دین را از جامعه نزدوده ، ۱۳ ساله ای روستایی با تمام وجودش چیزی دیگر را می گوید که مطمئن هستم گوش همه ی دنیا آن را  خواهد شنید .

همه دنیا خواهد فهمید که شیعه در حال رویش است.

 همه ی ما یادمان نرفته است که در آن دوران سخت جنگ تحمیلی وقتی خون جوانان وطن یکی یکی برزمین می ریخت ، نخست وزیرمان برای کسب قدرت استعفا میدهد و با این کارش بر بحران های آن زمان می افزاید .

 امروز  که فرهنگ استعمارگر غربی ، خوی شهوت رانی حیوان را به وسیله ماهواره به خورد جوان و نوجوان و مادرهایی که قرار است فرزندان انقلاب را  تربیت کنند می دهد همه را از پای در می آورد ، اما چه فرقی دارد با همان روزها که تانک های دشمن   ۱۳ ساله هایمان را زیر می گرفت .

حالا که در این میان یک مقام ارشد کشوری دم از بی تاثیری سلاح موثر دشمن می زند چه فرقی با همان نخست وزیر دارد .

 اگر تاثیر نداشت که خانوده هایمان نمی رفتند و شوی لباس با آن وضعیت اسف بار برگزار کنند و اگر اثر نداشت که وضعیت طلاق و فحشا اینگونه نبود آقای رئیس …  .

 امروز رهبر عظیم الشان انقلاب در میان خیل جوانان انقلابی و دانش آموخته دانشگاه امام حسین (ع)  تهران فرمودند : اکنون رویش های انقلاب اسلامی بر ریزش ها غلبه کرده و نسل جوان و انقلابی در سراسر کشور، نوید بخش آینده ای روشن و همراه با پیشرفت هستند .

 این موضوع را در هر نقطه از کشور که نگاه کنی می بینی . حتی در کوچه  خاکی روستاها  .

 علی احمدی های ۱۳ ساله زیادی هستند که هرکدامشان می ارزد دوران پردرخشش هزاران ریزشی را .

 وقتی یک نوجوان ۱۳ ساله فهمیده است که ماهواره دارد بنیان خانواده ها را ضعیف می کند ، آدم شک می کند که بعضی ها چگونه به این مناسب رسیده اند و به قدر علی نمی دانند.علی احمدی ، عضو حلقه شجره طیبه صالحین از پایگاه قمربنی هاشم (ع) در روستای خیرات آباد کازرون است که با وجود اینکه خانواده اش وضع مالی نسبتا خوبی هم دارد ، برای اینکه به خانوده اش بفهماند برداشتن ماهواره چقدر اهمیت دارد و حاضر است خودش هزینه تعویض ماهواره با یک دستگاه گیرنده مبدل دیجتال را تامین کند ، چند روزی را به دور از چشم پدر و مادر به کارگری می رود .

 او چند روزی را به کار در میدان تره بار که در نزدیکی روستایشان است می پردازد و دسمزد حاصل از کارش را برای خرید یک دستگاه گیرنده دیجیتال می پردازد .

 علی خودش پیش قدم شده و ماهواره را به روحانی مسجدشان تحویل داده است و از همسایه خواسته تا آنها هم ماهواره هایشان را جمع کنند .

 علی حرف دیگری هم زده است که بازهم برای خیلی هامان شاید قابل فهم نباشد ، او گفته است حاضر است برود کارکند تا برای تک تک خانوده های روستا دستگاه گیرنده دیجیتال بخرد.از آن روز تا حالا با دوستانش حلقه صالحینش توانسته اند دو دستگاه ماهواره دیگر را جمع آوری کنند و برای نمایش در مسجد گذاشته اند .

 قد و قیافه نوجوانِ علی را که نگاه می کنی یاد شهید فهمیده می افتی که حاضر شد آن حماسه را بیافریند که امام در وصفش بگوید “رهبر ماآن طفل سیزده ساله ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم بزرگ تر است، با نارنجک ، خود را زیر تانک دشمن انداخت وآن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید. “

 علی که سرگروه یک حلقه تربیتی در پایگاه بسیج روستا است ، با این کار عملی بهترین درس را نه به اعضای حلقه اش و شاید نه تنها به همه ی ما بزرگترها و همشهریانش بلکه درس بزرگی را برای رئیس جمهور کشورش هم  شرح داده است .علی احمدی عضو حلقه شجره طیبه صالحین و بسیجی حوزه مقاومت بسیج امام علی (ع) شهرستان کازرون است که می گوید این درک از فرهنگ سازی را از فرمانده پایگاه و امام جماعت مسجدمان یاد گرفته ام.


منبع : عصر کازرون

برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • دوشنبه 21 اردیبهشت 1394 - 19:58 شاهد

  دست مریزاد جانانه به علی آقا،درسته سن کمی داره اما درس بزرگی به همه هموطنانش داد،رهبرم! هنوز هم شبه حسین فهمیده ها هستند،دلت از غصه دنیا خالی

  پاسخ به نظر
  + 10 - 0
 • سه شنبه 22 اردیبهشت 1394 - 00:20 پلنگ

  علی داداش دمت گرم.انشالله خدا عوضش تو این دنیا و آن دنیا بهت بده

  پاسخ به نظر
  + 6 - 1
دیدگاه شما در مورد : نوجوان 13ساله‌ای که برای جمع‌آوری ماهواره، کارگری می‌کرد

نوجوان 13ساله‌ای که برای جمع‌آوری ماهواره، کارگری می‌کرد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ