• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 10976 - تاریخ انتشار : یکشنبه 27 اردیبهشت 1394 - ساعت: 00:52

چاپ
شرایط امروز حکومت آل‌سعود مانند رژیم منحط پهلوی است/ مقاومت، پیروزی به‌دنبال خواهد داشت

شرایط امروز حکومت آل‌سعود مانند رژیم منحط پهلوی است/ مقاومت، پیروزی به‌دنبال خواهد داشت


شرایط امروز حکومت آل‌سعود مانند رژیم منحط پهلوی است که همه سیاست‌های داخلی و خارجی‌شان مطابق دستورات اربابانشان می‌باشد و این‌ها باید بدانند سرنوشتی بهتر از حکومت پهلوی در انتظار آنها نخواهد بود.

به گزارش میانخبر ، حاکمان وهابی آل‌سعود امروزه با مسائل و مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند که هر کدام از آنها نیاز به بحث جداگانه‌ای دارد اما سه مسئله مهم‌ترین مشکل آل‌سعود است.

اولا: اختلافات داخلی در میان حاکمان ظالم آل‌سعود یا به عبارتی زلزله سیاسی که بعد از مرگ ملک عبدالله و آغاز سلطنت سلمان بن عبدالعزیز اتفاق افتاد و از آن‌جایی که حکومت عربستان یک رژیم سلطنتی ارثی می‌باشد و هیچگونه انتخابات آزاد در آن اتفاق نمی‌افتد همه صاحبان قدرت تلاش می‌کنند که دیگری را به حاشیه براند لذا اختلافات بسیار شدید است که بسیاری از تحلیل‌گران سیاسی معتقدند که همین امر باعث فروپاشی حکومت مستبد آل‌سعود خواهد شد.

دوما: دومین موضوعی که حکومت آل‌سعود امروز به‌عنوان یک مشکل جدی با آن روبرو است مسئله نسل کشی و جنگ نابرابر در یمن است، جنگی که عربستان به نیابت از آمریکا و بعضی از کشورهای منطقه و رژیم منحط صهیونیستی انجام می‌دهد.

با این ادعا که می‌‎خواهد از مردم یمن حمایت کند و آنقدر احمق هستند که نمی‌فهمند حمایت از یک ملت با بمباران هر روزه آن کشور هیچ مفهومی نخواهد داشت.

مردم مظلوم یمن که امروز با شدیدترین حملات دچار بزرگ‌ترین آسیب‌ها شده‌اند و یا در حال تخریب هستند حتی حاکمان ظالم و خون‌خوار اجازه رساندن کمک‌های بشر دوستانه را نیز نمی‌دهند که البته این وضع دوام نخواهد داشت.

حتما طبق وعده خداوند مقاومت پیروزی به دنبال خواهد داشت، نمونه آن لبنان و غزه است که با مقاومت چگونه رژیم منحوس صهیونیستی را به زانو در آوردند و انشاالله به‌زودی شاهد شکست مفتضحانه رژیم آل‌سعود در برابر مقاومت مردم مظلوم یمن خواهیم بود.

سوما: سومین موضوعی که رژیم آل سعود با آن دست و پنجه نرم می‌کند مسئله شخصیت علمی، سیاسی و شیعی یعنی آیت‌الله شیخ نمر است.

شخصیتی به خاطر سخنرانی‌های آگاهی بخش، دو سال پیش دستگیر شد و با شدیدترین شکنجه‌ها روبرو شده است.

از آنجایی که کشور عربستان سعودی به معنی واقعی در خفقان به‌سر می‌برد اجازه بلند شدن هیچ فریاد آزادی خواهی را برنمی‌تابد.

واقعا باید فاتحه سازمان‌های بین‌المللی مانند سازمان ملل، شورای امنیت، سازمان حقوق بشر را بخوانیم که ناظر بزرگ‌ترین جنایت‌ها هستند ولی همه آنها لب فرو بستند و هیچگونه اعتراضی نسبت به جنایت آل‌سعود چه در یمن و چه درمورد اعدام آیت‌الله شیخ نمر از آنها بلند نمی‌شود.

آل‌سعود باید بداند که اعدام شخصیتی مانند شیخ نمر تبعات زیادی خواهد داشت، یقینا مسلمانان در مناطق مختلف به‌خصوص شیعیان و آزادگان دنیا نسبت به این حرکت واکنش نشان خواهند داد.

البته از آنجایی که آل‌سعود در تصمیم‌ها هیچ اختیاری از خود ندارد ومانند یک نوکر باید دستورات اربابانش را اطاعت کند باید منتظر واکنش‌های مردم و دولت‌های مستقل باشد.

دقیقا شرایط امروز حکومت آل‌سعود مانند رژیم منحط پهلوی است که همه سیاست‌های داخلی و خارجی‌شان مطابق دستورات اربابانشان می‌باشد و این‌ها باید بدانند سرنوشتی بهتر از حکومت پهلوی در انتظار آنها نخواهد بود.

مسئولین امروز عربستان می‌خواهند نقش حکومت پهلوی مانند قبل از انقلاب را بازی کنند و به‌عنوان ژاندارم منطقه کدخدایی کنند اما باید بدانند که اولا؛ "ان ربک لبالمرصاد" خداوند در کمین‌گاه ظالمان نشسته است، ثانیا؛ ملت بیدار شدند و نمی‌شود جلوی حرکت آزادی خواهانه آنها را گرفت.

همه دنیا بداند که عربستان با این روندی که در حال حرکت است و جنایت‌هایش مانند اعدام شیخ نمر و نسل‌کشی یمن را ادامه دهد حتما دوام نخواهد آورد و به‌زودی مانند دیگر ظالمان منطقه به زباله‌دان تاریخ سپرده خواهد شد.

نویسنده : حجت الاسلام سیدجعفر علوی

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • یکشنبه 27 اردیبهشت 1394 - 12:08 فرشاد

    عربستان خودش خواسته که نوکر کسایی باشه فقط ادعای حقوق بشر رو دارن و هیچ کاری تابحال واسه احقاق حق حتی یک نفر از مردم دنیا بدستشون انجام نشده،خود کرده را تدبیر نیست.

    پاسخ به نظر
    + 2 - 0
دیدگاه شما در مورد : شرایط امروز حکومت آل‌سعود مانند رژیم منحط پهلوی است/ مقاومت، پیروزی به‌دنبال خواهد داشت

شرایط امروز حکومت آل‌سعود مانند رژیم منحط پهلوی است/ مقاومت، پیروزی به‌دنبال خواهد داشت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ