• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 10981 - تاریخ انتشار : دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 - ساعت: 22:41

چاپ
عفت و آبروی زن با هیچ مقداری سنجیدنی نیست/ وعده‌ی سر خرمن نمی‌خواهیم

با شمایم، با همه مسئولین؛

عفت و آبروی زن با هیچ مقداری سنجیدنی نیست/ وعده‌ی سر خرمن نمی‌خواهیم


عفت و آبروی زن با هیچ مقداری سنجیدنی نیست، اصلا زن چیزی جز لطافت، حیا و عفت نیست، امنیت زن برایش همه چیز است، حال این امنیت می‌خواهد در خانه باشد یا در کوچه و بازار یا در شهر و... باشد.

به گزارش میانخبر ، عفت و آبروی زن با هیچ مقداری سنجیدنی نیست، اصلا زن چیزی جز لطافت، حیا و عفت نیست، امنیت زن برایش همه چیز است، حال این امنیت می‌خواهد در خانه باشد یا در کوچه و بازار یا در شهر و... باشد.

امنیت است که به او آرامش می‌دهد تا با تمام وجود زنیت خویش را ابراز کند و تا پای جان برای انجام وظایفش بایستد و ترس خطرناک‌ترین و کشنده‌ترین عامل برای یک زن است، ترس از نداشتن امنیت!

زن خواهان امنیت فردی و اجتماعی است تا بتواند به‌عنوان یک دختر، همسر و مادر وظیفه خویش را به نحو احسن انجام دهد، اگر کوچک‌ترین اختلالی در این امر ایجاد شود و زن احساس ناامنی کند مطمئنا بنیان خانواده دچار مشکل خواهد شد و در نتیجه آسیب اصلی به جامعه وارد می‌شود.

ما مسلمانیم، دستورات دینی‌مان به حفظ آبرو، حیا و عفت زن تأکید ویژه‌ای کرده است، جامعه‌ی ما هم بحمدالله جامعه‌ای اسلامی است، انقلابی عظیم دارد به وسعت خون ریخته شده دلاور مردان و پایداری و عفت شیر زنان!

زنان امروز دست کمی از زنان دیروز ندارند قطعا فرزندان همان مادران نمونه هستند در صورتی که نگاه چپ به آنها نشود و هیچگونه تعرضی به آنان صورت نگیرد.

زنان و دختران میاندورودی هم از این قضیه مستثنی نیستند، بانوان این مرز و بوم هم خواسته قلبی‌شان انجام امور روزمره با داشتن امنیت خاطر و حفظ آبرو است.
دغدغه‌ی نداشتن امنیت، ناخودآگاه ذهن را درگیر کرده و بازدهی انجام امور را کاهش می‌دهد و همه این عوامل در سلسله مراتب از فرد به کل جامعه انتقال پیدا می‌کند.

شهرستان نوپای ما با وسعتش و دارا بودن مواهب الهی در دید همگان، هوا و فضایش قابل ستایش است، اما کاستی‌های فراوانی در آن دیده می‌شود.

این روزها در اکثر استان‌ها و حتی شاید بتوان گفت در سراسر کشور نام میاندورود بر سر زبان‌ها افتاده البته این بار نه بخاطر دریا، جنگل و زیبایی‌هایش، متأسفانه به‌خاطر بروز مشکلاتی چون نداشتن امنیت، بازی با آبروی نوامیس مردم، بی‌مادر شدن کودکی دو ماهه و داغدار شدن خانواده‌هایی که عزیزترین کسان زندگی‌شان را همچون گلی پرپر دیدند.

امان از دل خانواده‌های قربانیان ماجراهای به‌وقوع پیوسته‌ی این روزها!

جگر آدمی به آتش کشیده می‌شود با تصور حتی یک لحظه از حالات روحی و روانی این خانواده‌ها، خصوصا طفلی شیرخواره که این روزها چیزی جز آغوش گرم و دستان پر مهر مادرش آرامش نمی‌کند.

برترین حسن یک جامعه امنیت جانی، مالی و... است اگر این‌ها نباشد آرامش سلب شده و زندگی سخت می شود.

با شمایم؛ با همه مسئولین، یک لحظه خود را جای خانواده‌های قربانیان مظلوم و بی‌گناه بگذارید، اصلا می‌توانید تصورش را داشته باشید یا نه؟!

خیلی پیش‌تر باید به فکر چاره بودید، شهرستانی با این وسعت، از کناره دریای خزر و ساحل گهرباران روستاهای کثیری با جمعیت قابل توجهی سکونت دارند که هر روزه تعداد بی‌شماری از نوامیس مردم این مسیر طولانی و خطرناک را چه از لحاظ عدم کیفیت جاده و چه از نظر نداشتن امنیت باید طی کنند تا به مرکز شهرستان یا به ساری برسند، در این مسیر طولانی هر اتفاقی ممکن است رخ دهد، چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ الله اعلم!

با فدا کردن این همه شهید، جانباز و ... حق مردم این نیست که برای تردد ساده درون شهری یا برون شهری این‌قدر عذاب بکشند و دلهره داشته باشند.

حرکتی کنید،آن هم حرکتی عظیم!

این انتقاد وارد است که چرا با وجود تقسیمات کشوری و شهرستان شدن میاندورود هنوز یک خط ثابت تاکسی در سورک که مرکز شهرستان است وجود ندارد؟ چرا بر سر چهارراه آزادگان که نقطه اصلی مردم شهرستان برای تردد است خطی ثابت با ماشین‌های مشخص شده با آرم شهرستان وجود ندارد؟ و بسیاری از چراهای دیگر که نمی‌توان همه را در نوشته گنجاند.

همه مسئولیم و اما شما که مسئولیتی بزرگ‌تر در شهرستان دارید به گمانم این روزها و شب‌ها، این مسائل مهم و دغدغه‌هایش باید خواب را از چشمانتان گرفته باشد!

ما وعده‌ی سر خرمن نمی‌خواهیم که آیا بشود یا نشود؟ نه! ما قاطعانه ایستاده‌ایم تا حرف‌هایتان را در عمل نظاره‌گر باشیم.

دیگر کار از حرف گذشته و صحبت از آبرو، عفت و امنیت نوامیس مردم است، نشستن و فقط سخن راندن جایز نیست و دردی دوا نمی‌کند.

به والله قسم کم کاری هیچکدامتان از الان در این امر هیچ توجیهی نخواهد داشت.

هیچکدام از ما معصومه فولادی و خدیجه رمضانی‌ها را از یاد نخواهیم برد چرا که اینان کشته شده در راه عفت هستند.

حرف دلم که شاید حرف دل تمام هم ولایتی‌هایم باشد که قطعا چنین است را دوباره یادآور می‌شوم؛ ما قاطعانه ایستاده‌ایم تا به بار نشستن حرف‌های تک‌تک مسئولین را در عمل ببینیم.برای این پست 6 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 - 01:28 ناشناس

  بابا خودتو خسته نکن کوگوشه شنوا!! اینا اگه براخانواده که نه برااقوام خودشون این اتفاق بیفته زمین وزمان رو به هم میزنن اما برا مردم دیگه فقط حرف وشعار!!

  پاسخ به نظر
  + 8 - 2
 • سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 - 09:10 ناشناس

  هم مياندورود وهم مردم مظلوم ان و.....

  پاسخ به نظر
  + 5 - 0
 • سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 - 20:01 سورکی

  چه عجب آخرش یکی پیدا شد که حرف بزنه . خودتو خسته نکن اینا گوششون با این حرف ها پره.بازم تو مردی

  پاسخ به نظر
  + 7 - 1
 • سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 - 22:43 گهرباران

  به یقین خبر شنیدن حادثه بد و ناگوار در جامعه موجب نگرانی و ترس افراد خواهد شد، این مطلب مطمنا چیزی جز واقعیت نیست و حرف دل بسیاری از افراد بخصوص بانوان است به قول نویسنده این متن، ما قاطعانه ایستاده ایم تا در عمل ببینیم که مسئولین چه خواهند کرد! حق هیچگاه پایمال نخواهد شد اگر ستمگر امروز به سزای عمل خود نرسد بدون شک روزی به سزای خود خواهد رسید روزی که آه و ناله دختری که تمام آرزویش بویدن بوی تن مادر است.

  پاسخ به نظر
  + 9 - 0
 • پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394 - 15:17 دارابکلاte

  صدای ناله ها والتماسهای خدیجه درتمام شهرپیچیده،کاری کنید آرام بگیرد

  پاسخ به نظر
  + 7 - 0
 • جمعه 08 خرداد 1394 - 15:36 سنا

  خدا به خانواده رمضانی صبر بده.این مشکل رفت و آمد بین شهرها مشکل خیلی از شهرهای مازندرانه. من به خاطر کارم مجبورم بین نکا و بهشهر در رفت و آمد باشم.ولی چون ماشینهای رسمی نداره با ماشینهای بی شناسنامه باید بریم.با این اوضاع خدا آخر و عاقبت ما را به خیر کنه.

  پاسخ به نظر
  + 3 - 0
دیدگاه شما در مورد : عفت و آبروی زن با هیچ مقداری سنجیدنی نیست/ وعده‌ی سر خرمن نمی‌خواهیم

عفت و آبروی زن با هیچ مقداری سنجیدنی نیست/ وعده‌ی سر خرمن نمی‌خواهیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ