• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 11139 - تاریخ انتشار : جمعه 01 خرداد 1394 - ساعت: 22:53

چاپ
پاسداران در تمام صحنه‌های دفاعی و فرهنگی به‌عنوان پاسدار انقلاب و نظام نقش ایفا کردند

امام جمعه میاندورود:

پاسداران در تمام صحنه‌های دفاعی و فرهنگی به‌عنوان پاسدار انقلاب و نظام نقش ایفا کردند


امام جمعه میاندورود گفت: پاسداران در تمام صحنه‌های دفاعی و فرهنگی به‌عنوان پاسدار انقلاب و نظام نقش ایفا کردند و هنوز هم آماده دفاع از انقلاب و ولایت فقیه هستند.

به گزارش میانخبر ، حجت الاسلام سیدمجتبی رسولی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه میاندورود با اشاره به فرا رسیدن سوم شعبان، سال‌روز ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار، گفت: عظمت اباعبدالله حسین (ع) بر همگان آشکار است و با همه عظمتی که دارد از روز اول خلقت عالم و آدم تا به امروز و همچنین تا قیامت نقش ایفا کرده و سراسر دنیا با این نام مقدس آشنا هستند.

وی افزود: واقعه کربلا بود که آدم و خاتم را دلبسته و شیفته امام حسین (ع) کرده است که دین خدا و ائمه را به عالمیان معرفی کرد زیرا کربلا آینه تمام نمای مظلومیت در عالم هستی است.

امام جمعه شهرستان میاندورود، به اهمیت توحید در واقعه کربلا اشاره کرد و گفت: امام حسین (ع) خدا و دین را به جهانیان معرفی کرد لذا برای همین است که یاران و فرزندان امام سر از پا نشناختد و تا آخرین نفس ایستادگی کردند اما دست از یاری بر نداشتند.

وی تصریح کرد: اگر کربلا با آن همه فداکاری و ایثار نبود، از توحید و وحدانیت نیز خبری نبود زیرا این واقعه، مظهر تحقق وحدانیت خداوند و حکومت خدا بر مردم روی زمین در کربلا پیدا شد و به همین دلیل، روز ولادت ابی عبدالله را روز پاسدار نام‌گذاری کردند .

رسولی با بیان اینکه پاسداری یعنی پاسداری از حریم دین و خداوند، گفت: همه آن‌ها بر پایه نبوت، رسالت و امامت از آدم تا خاتم برای پاسداری از حکومت خدا و دین خدا و تشکیل حکومت دینی و الهی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: معنا و مفهوم پاسدار، حد و مرز، زمان و مکان ندارد و این موضوع شامل همه مرزبانان، نیروهای مسلح، انتظامی، امنیتی، بسیجیان، دانشمندان و علما و همه کسانی که برای حراست از انقلاب اسلامی لباس همت بر تن کردند می‌شود.

خطیب جمعه میاندورود با اشاره به عملکرد و نقش پاسداران در زمان دفاع مقدس گفت: تجلی حقیقی پاسداران و نماد پر صلابت تمام نمای آن در انقلاب اسلامی و سبز پوشان این نظام است که از لحظه تشکیل سپاه در عملیات‌های مختلف، میدان‌دار و محور اصلی دفاع مقدس بودند.


وی اضافه کرد: پاسداران در تمام صحنه‌های دفاعی و فرهنگی به‌عنوان پاسدار انقلاب و نظام نقش ایفا کردند و هنوز هم آماده دفاع از انقلاب و ولایت فقیه هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی میاندورود، به مشکلات اقتصادی در زمان قبل و بعد از دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: محاصره اقتصادی و تحریم‌ها از همان زمان‌ها نیز وجود داشت و هنوز هم ادامه دارد اما باید توجه شود که تعامل و برخورد ما با این مشکلات به چه صورت بوده است زیرا پاسدارانی که در جبهه امام حسین (ع) سنگر گرفته بودند از تشنگی و گرسنگی هراس نداشتند و آبروی دین، رهبر و ولایت را با آب و نان به دشمن نفروختند و هرگز زیر بار ذلت نرفتند.

وی خاطر نشان کرد: مردمان این مرز و بوم مقابل دشمنان در جبهه نظامی سر خم نکردن و با تهدید آن‌ها نترسیده و شانه خالی نکردند و امروز هم در صحنه‌های مختلف هم‌چنان ایستادند و با همان دیدگاه زمان دفاع مقدس آماده دفاع از وجب به وجب خاک و ناموس انقلاب اسلامی هستند.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • جمعه 01 خرداد 1394 - 23:40 آزرده

    با سلام و خدا قوت به اهالی پرتلاش میانخبر،اعیاد شعبانیه بر همگان خصوصا پاسداران امین و ولایت مدار تبریک و تهنیت.

    پاسخ به نظر
    + 3 - 1
دیدگاه شما در مورد : پاسداران در تمام صحنه‌های دفاعی و فرهنگی به‌عنوان پاسدار انقلاب و نظام نقش ایفا کردند

پاسداران در تمام صحنه‌های دفاعی و فرهنگی به‌عنوان پاسدار انقلاب و نظام نقش ایفا کردند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ