• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 11140 - تاریخ انتشار : جمعه 01 خرداد 1394 - ساعت: 23:05

چاپ
قدرت سپاه به نیروهای انقلابی و معنوی است/ جنگ امروز دیگر خاکریز ندارد

فرمانده سپاه میاندورود:

قدرت سپاه به نیروهای انقلابی و معنوی است/ جنگ امروز دیگر خاکریز ندارد


فرمانده سپاه میاندورود مهمترین قدرت سپاه علاوه بر تجهیزات نظامی و امکانات دفاعی را به نیروهای انقلابی و معنوی دانست که انس با خدا و قرآن داشتند و دارند.

به گزارش میانخبر ، حسین جناسمی پیش از خطبه‌های نماز جمعه میاندورود، با اشاره به زمان تأسیس سپاه پاسداران به فرمان امام خمینی(ره)، گفت: امام(ره) سپاه را با هدف صیانت از آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی تشکیل داد.

وی افزود: در کنار ارتش جمهوری اسلامی ایران که در جریان مبارزات انقلاب به مردم پیوسته بود و هرچه از انقلاب می‌گذشت رنگ انقلابی تری به خود می‌گرفت یک ارتش قوی دیگری تشکیل شد که باید آن را هم نظامی، سیاسی، عقیدتی، انتظامی، امنیتی، فرهنگی و تربیتی دانست.

فرمانده سپاه میاندورود مهمترین وظیفه سپاه پاسداران در روزهای اولیه تشکیل آن را پاکسازی شهرها از دست ضد انقلاب‌ها دانست و اظهار داشت: در ابتدای انقلاب در هر یک از شهرهای مرزی ضد انقلابیون جولان می‌دادند و باعث ایجاد ترس و وحشت در دل مردم شده و آنان را از مسیر انقلاب به دور می‌داشت.

جناسمی به مهمترین مسائلی که انقلاب را تهدید می‌کرد اشاره داشت و بیان کرد: مهمترین مسائلی که انقلاب را از بدو آن تهدید می‌کرد موضوع تحریک قومیت‌ها توسط گروهک‌های تجزیه طلب بود که تحت تأثیر ابرقدرت‌ها سعی داشتند قسمتی از ایران را جدا سازند و در این خصوص اقداماتی که سپاه انجام داد بسیار شایسته بود.

وی تصریح کرد: اقداماتی که توسط سپاه صورت گرفت از جمله؛ رفع قائله گنبد و ترکمن صحرا، جلوگیری از سقوط سنندج، کردستان و آذربایجان غربی از دست گروهک‌های ضد انقلاب، برقراری امنیت در این منطقه و از بین بردن فعالیت‌های ضد انقلاب در کردستان عراق، مقابله با قائله سیستان و بلوچستان، دستگیری عناصر حزب توده، کشف و خنثی سازی کودتای نوژه، مقابله با انواع هواپیماربایی و مقابله با اشرار و قاچاقچیان جنوب شرقی بوده است.

عضو شورای تامین میاندورود خاطر نشان کرد: بعد از شهادت شهیدان رجایی، باهنر، بهشتی و مطهری، سپاه با حفاظت از شخصیت‌ها و شناسایی خانه‌های تیمی گروهک‌های فرقان و منافقان، مقاومت آن‌ها را درهم شکست.

جناسمی بیان داشت: با آغاز جنگ سپاه با بهره‌گیری از نیروی رسمی و بسیج مردمی به دفاع از کشور پرداخت و حتی با برخوردهای بنی صدر ملعون مواجه شد که سپاه را از صحنه دفاعی کشور خارج کرده بود و با ترفندهای خود سعی می‌کرد که سپاه را منزوی کند.

این مسئول مهمترین تفاوت ساختار سپاه با سازمان نیروهای مسلح بعد از جنگ را از بعد ایدئولوژی و امنیتی آن دانست و گفت: ساختار سپاه به این صورت نیست که خود را فقط برای دفاع و عملیات نظامی آماده کند و اگر در زمانی که جنگی وجود ندارد به استراحت و فراغت مشغول باشد، بلکه سپاه در دوران بعد از جنگ، سازندگی کشور را در اولویت قرار داد.

وی اظهار داشت: بعد از جنگ به واسطه خرابی‌های باقی مانده، سپاه با تمام تجهیزات مهندسی که در اختیار داشت شروع به عمران و آبادانی روستاها و شهرها کرد.

فرمانده سپاه میاندورود مهمترین قدرت سپاه علاوه بر تجهیزات نظامی و امکانات دفاعی را به نیروهای انقلابی و معنوی دانست که انس با خدا و قرآن داشتند و دارند.

وی افزود: دشمن بعد از آزمایش انواع توطئه‌ها در جنگ سخت و نیمه سخت مثل فتنه سال 88، امروز به جنگی روی آورده است که ظاهری زیبا، جذاب و فریبنده دارد و تهاجم فرهنگی، قتل عام و رخنه فرهنگی جزئی از آن است.

این مسئول مهمترین وظیفه امروز را حفظ عامل اصلی قدرت یعنی ایمان مردم دانست و گفت: دشمن با تشکیل بیش از 165 شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان، به جنگ فرهنگی با ما آمده است.

وی با بیان اینکه آنچه در غزه و لبنان بساط اسرائیل را درهم پیچید باور و اعتقاد دینی بود، اظهار داشت: اگر باور و اعتقاد دینی در جامعه از بین برود، اخلاق سقوط خواهد کرد و جامعه دچار اختلال خواهد شد.

جناسمی درباره استفاده افراد از شبکه‌های ماهواره‌ای گفت: امروزه ماهواره‌ها، جدایی، اختلافات خانوادگی و ناهنجاری‌ها را افزایش داده است و از دری که ماهواره وارد شود از در دیگر آبرو، غیرت و ایمان خارج خواهد شد.

وی تصریح کرد: امروزه با دشمنی روبه رو هستیم که با تعلیم بی‌بند و باری، استفاده از گوشت خوک، مشروبات الکی، خشونت طلبی، عدم تشکیل خانواده و عادی جلوه دادن گناه را به عموم آموزش می‌دهد.

جناسمی خاطرنشان کرد: جنگ امروز دیگر خاکریز ندارد بلکه جنگ در داخل خانه‌های ما است و حریم خصوصی مردم را نشانه گرفت، باید طوری زندگی کنیم که شرمنده امام و شهدا نباشیم و دعا کنیم که از یاران امام زمان (عج) و سرباز ولایت باشیم، فرزندانمان را با نماز، قرآن و مسجد انس دهیم و امر به معروف و نهی از منکر را احیا کنیم.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • جمعه 01 خرداد 1394 - 23:53 صالحی

    ایام بر همه شیعیان مبارک! ماهواره به منزله غده سرطانی بد خیم که در جان و تن خانواده ها رسوخ کرده و ریشه دوانده است و هیچ درمانی ندارد،ناخودآگاه افراد خانواده به این ابزار خانمان سوز اعتیاد پیدا میکنند،کم نیستند زنان و مردانی که ماهواره دلیل اصلی اختلافات زناشویی شان شده و به طلاق کشیده شده است.

    پاسخ به نظر
    + 3 - 0
دیدگاه شما در مورد : قدرت سپاه به نیروهای انقلابی و معنوی است/ جنگ امروز دیگر خاکریز ندارد

قدرت سپاه به نیروهای انقلابی و معنوی است/ جنگ امروز دیگر خاکریز ندارد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ