• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 11269 - تاریخ انتشار : سه شنبه 05 خرداد 1394 - ساعت: 00:50

چاپ
در تفکر شیعه مقبولیت با مردم و مشروعیت با خدا است/ می‌گویند فرار مغزها، در صورتی که بزرگترین مغزها شهدا بودند

فرمانده سپاه کربلا مازندران:

در تفکر شیعه مقبولیت با مردم و مشروعیت با خدا است/ می‌گویند فرار مغزها، در صورتی که بزرگترین مغزها شهدا بودند


فرمانده سپاه کربلا مازندران گفت: در تفکر شیعه مقبولیت با مردم و مشروعیت با خدا است.

به گزارش میانخبر ، سردار محمد حسین بابایی ظهر امروز در همایش تحقق شعار سال در پردیس دانشگاه منابع طبیعی بادله با بیان اینکه برای تحقق شعار سال باید از نظر عملی دست به کار شویم، گفت: طومار بنویسیم ولی در عمل کاری نکنیم فایده‌ای ندارد.

وی با اشاره به اتفاقات یمن، اظهار داشت: امروز انصارالله در یمن به یاری خداوند آمدند و قطعا خداوند آنها را پیروز می‌کند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران خاطر نشان کرد: ما به یاری خداوند قیام کردیم و انقلاب را شکل دادیم باید توجه داشته باشیم که امروز چه باید بکینم.

وی با بیان اینکه منشاء قدرت خدا است و نه احزاب، گروها، جناح‌ها، پول، ثروت، اسلحه و حتی مردم، افزود: ما قدرت خود را از خدا داریم و خداوند نیز می‌فرماید ما به آنها مکنت و قدرت در روی زمین دادیم.

سردار بابایی با بیان اینکه بعضی‌ها مشروعیت را به رای مردم می‌دانند، بیان کرد: در تفکر شیعه مقبولیت با مردم و مشروعیت با خدا است.

این مسئول تصریح کرد: وقتی مشروعیت با رای مردم صورت گیرد رای مردم برای مشروعیت قدرت می‌آورد.

وی با اشاره به هجوم فرهنگی دشمن، گفت: اقامه صلات با همه جوامعش می‌شود جهاد فرهنگی که در جامعه، جامعه‌سازی خواهد کرد.

فرمانده هشت سال دفاع مقدس افزود: مردمی که قدرت پیدا می‌کنند و زکات می‌دهند یعنی به فکر مردم هستند و مستضعفین را کمک می‌کنند.

سردار بابایی اضافه کرد: جهاد اقتصادی یعنی کسانی که قدرت پیدا کردند یکی از کارهایی که باید انجام دهند جهاد فرهنگی است یعنی اینکه در برابر هجوم فرهنگی دشمن مجاهدت کردن.

بزرگترین مغزها شهدا بودند

وی با بیان اینکه امروز کسانی که در انقلاب خار به پایشان نرفت از نظام طلب‌کار شدند، تصریح کرد: کسانی که برای انقلاب شهید دادند خود را بدهکار نظام و انقلاب می‌دانند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران با تاکید بر اینکه کسانی که همه چیز خود را مدیون این مردم هستند زمانی که باید به این مردم فایده برسانند می‌روند خارج از کشور، خاطر نشان کرد: می‌گویند فرار مغزها در صورتی که بزرگترین مغزها شهدا بودند.

وی سلامت محیط اخلاقی را یکی از مهمترین معروف‌ها دانست و گفت: حفظ سلامت محیط اخلاقی را باید ابتدا دولت آن را انجام دهد تا محیط اخلاقی سالم بماند لذا پلیس با دین مردم کار دارد.

بابایی با بیان اینکه امر به معروف یعنی محیط جامعه باید سالم باشد، افزود: هر کسی در خفا هر کاری کرد ما وظیفه‌ای نداریم ولی در آشکار کاری کردند باید برخورد شود تا سلامت اخلاقی محیط حفظ شود.

وی درباره وظیفه ملت در برابر دولت، بیان داشت: ملت باید جدای از اینکه به آن رای داد یا نه به دولت کمک کند و با آنها با همدلی و همزبانی برخورد کند و به دولت که کارگزار کارهای او است اعتماد کند.

محور همدلی و همزبانی رهبری است

این مسئول محور همدلی و همزبانی را رهبری دانست و گفت: باید ببینیم رهبری چه می‌گویند و کلام ما کلام رهبری باشد.

بابایی با اشاره به سخنان رهبری که به اقتصاد مقاومتی و توجه به ظرفیت داخلی تاکید داشتند، خاطر نشان کرد: دولت نگوید که ما منتظر باشیم تا نفت آزاد شود و یا تحریم برداشته شود.

وی اضافه کرد: مشاور رئیس جمهور 20 درصد مشکلات کشور را داخلی عنوان کرد پس باید 80 درصد مشکلات که داخلی است را حل کنیم.

سردار بابایی اظهار داشت: همزبانی اینکه کلام آقا را بیان کنیم و همدلی یعنی اینکه کلام آقا را از ته دل قبول کنیم تا بتوانیم عمل کنیم.

وی درباره وظیفه دولت نسبت به مردم گفت: دولت باید به معنای واقعی به مردم اعتماد کند و در کارهای مختلف از مردم کمک بگیرد و جلوی قوانین دست و پا گیر را بگیرد.

این رزمنده دفاع مقدس با اشاره به نقش پررنگ مردم در هشت سال دفاع مقدس، خاطر نشان کرد: جنگ را مردم اداه کردند و امروز هم اگر در کشور بخواهیم در جنگ اقتصادی پیروز شویم که دشمن ما را محاصره کرده است باید به مردم اعتماد کرد.

بابایی تصریح کرد: رهبری نیز به حذف قوانین دست و پا گیر تاکید کردند اما هنوز این کار از سوی دولت انجام نشد.

مسخره کردن دلواپسی معنایی ندارد

وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، بیان داشت: امروز ما نسبت به شرایط مختلف کشور به خصوص شرایط اقتصادی دلواپس هستیم.

بابایی از مسخره کردن کلمه دلواپسی در بعضی از سایت‌ها و روزنامه‌ها انتقاد کرد و گفت: اگر فردی فرزند خود را به مسافرت می‌فرستد دلواپس او می‌شود، پس امروز باید نسبت به کشور و انقلاب دلواپس باشیم که فرزندان خود را برای آن فدا کردیم.

این مسئول با بیان اینکه بعضی ها می‌گویند چرا ما به فلسطین کمک می‌کنیم و چرا مرگ بر آمریکا و اسرائیل می‌گوییم، ادامه داد: پیامبر فرمودند هر کسی فریاد کمک‌خواهی مسلمانی را بشنود و به داد او نرسد مسلمان نیست حالا هرچه می‌خواهد نماز بخواند، حج و کربلا برود.

بابایی خطاب به این افراد گفت: پیشرفت اقتصادی پیدا کنی و به رفاه برسی که مسلمانان در کشورهای دیگر زنده زنده در آتش بسوزند و گردن زده شوند؟ چرا این حرف را می‌زنید، شاید فردا این اتفاق به سر شما و زن و بچه شما بیاید.

فرمانده سپاه کربلا مازندران خاطر نشان کرد: همدلی و همزبانی در همه عرصه‌ها با گوش کردن به سخنان رهبری محقق می‌شود.دیدگاه شما در مورد : در تفکر شیعه مقبولیت با مردم و مشروعیت با خدا است/ می‌گویند فرار مغزها، در صورتی که بزرگترین مغزها شهدا بودند

در تفکر شیعه مقبولیت با مردم و مشروعیت با خدا است/ می‌گویند فرار مغزها، در صورتی که بزرگترین مغزها شهدا بودند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ