• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 11283 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 07 خرداد 1394 - ساعت: 00:45

چاپ
کلاس‌های آموزشی برسر زمین‌های کشاورزی انجام می‌شود

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود:

کلاس‌های آموزشی برسر زمین‌های کشاورزی انجام می‌شود


رئیس جهاد کشاورزی میاندورود گفت: کارگاهای آموزشی در افزایش تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار مهم است و به‌همین دلیل کار را مزرعه‌ای کردیم تا راحت‌تر تبادل اطلاعات انجام شود.

به گزارش میانخبر ، سید شبر موسوی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان میاندورود، گفت: در تولید محصول کشاورزی آب و خاک دو عنصر بسیار مهم هستند که شهرستان میاندورود از این دو عنصر به‌صورت مطلوب بهره‌مند است.

وی با بیان اینکه در شهرستان میاندورود چهار هزار و 500 هکتار زمین زیرکشت گندم قرار دارد، افزود: میاندورود پنج مرکز خرید گندم و 2 مرکز تولید آرد دارد.

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود با اشاره به کمبود آب کشاورزی در سال گذشته، اظهار داشت: جلسات مختلفی برای حل این مشکل با شوراها و دهیاران برگزار کردیم و خوشبختانه در سال جاری به نسبت سال گذشته در این زمان که 35 درصد آب تخت می‌شد حدود 90 درصد زمین‌ها آب تخت شدند.

وی خاطر نشان کرد: تمام تمهیدات برای فرآیند کشت و تولید محصولات کشاورزی در شهرستان آماده است.

موسوی زمین‌های زراعی میاندورود را 35 هزار هکتار بیان کرد و گفت: میاندورود از این حیث با داشتن 5.95 درصد زمین‌های زراعی استان دارای جایگاه هفتم است.

این مسئول تصریح کرد: با توجه به شرایط اقلیمی منطقه، بیش از 50 نوع محصول کشاورزی در شهرستان کشت می‌شود.

وی اولویت کاری جهاد کشاورزی در سال گذشته را اراضی شیبدار، جاده بین مزارع و بتنی کردن کانال‌های کشاورزی دانست و افزود: اراضی شیبدار که در زمان بارندگی باعث تخریب باغات و محصولات کشاورزی می‌شد برای جلوگیری از تخریب کارهای خوبی انجام شده است.

موسوی با بیان اینکه در تولید محصول سالم در سه بخش برنج، ذرت و سویا در شهرستان کارهایی خوبی انجام شده است، بیان داشت: از هشت نمونه برتر استان، 2 محصول استراتژیک از میاندورود بوده است که به وسیله رئیس جمهور مورد تقدیر قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه ادوات کشاورزی پیشرفته و جدید در افزایش تولید نقش دارد، خاطر نشان کرد: در سال گذشته بیشتر اعتبارات ما به ادوات مکانیزاسیون کشت برنج اختصاص یافت.

رئیس اداره جهاد کشاورزی میاندورود از برپایی کلاس‌های آموزشی برسر زمین‌های کشاورزی خبر داد و گفت: کارگاهای آموزشی در افزایش تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار مهم است و به‌همین دلیل کار را مزرعه‌ای کردیم تا راحت‌تر تبادل اطلاعات انجام شود.برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • جمعه 08 خرداد 1394 - 23:53 محمدی

  اقای رییس لطف کن برو وضعییت اسف بار باغات کشاورزان رو از بی ابی نجات بده سر زمین کلاس اموزشی بماند مدتی از عدم تخصیص تامین اعتبار ابیاری قطره ای میگذرد از شما هیچ تلاشی برای احقاق حقوق کشاورزان ندیده ایم با این هوای گرم چه کنیم کی باید درد کشاورزان را درک کند کی باید حقوق شهرستان رویپیگیری کنه این همه کارشناس از دولت کریمه خقوق میگیرن کی داره از کشاورز حمایت میکنه اقای رییس شهرستان تورا خدا شعار نده بخوبی از حقوق کشاورزان منطقه میاندورود دفاغ کن چطور شهرهای دیگر بودچه رو پیگیری میکنن اما شما هیچکاری انجام نمیدی اقای فرماندار باید موضوع رو پیگیری کنن

  پاسخ به نظر
  + 4 - 0
 • شنبه 09 خرداد 1394 - 18:13 کشاورز تنها

  باسلام و خدا قوت به اهالی خوب و پرتلاش میانخبری، آقا برام یه سؤال پیش اومده؟ این مسئولین عزیز چرا عادت کردن چشماشون رو به روی واقعیت ها ببندن و خیلی راحت بگن که همه چی خوبه،همه چی آرومه و من چقده خوشحالم!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟ بابا شالیزارای ملت از بی آبی تبدیل به کویر چاک چاک شده دیگه خدا به داد باغات برسه!والا ا ا ا ا ا ا

  پاسخ به نظر
  + 2 - 0
دیدگاه شما در مورد : کلاس‌های آموزشی برسر زمین‌های کشاورزی انجام می‌شود

کلاس‌های آموزشی برسر زمین‌های کشاورزی انجام می‌شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ