• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 11291 - تاریخ انتشار : جمعه 08 خرداد 1394 - ساعت: 00:09

چاپ
کشاورزان بیشتر از مصرف خود آب‌بها می‌دهند

رئیس شورای اسلامی میاندورود:

کشاورزان بیشتر از مصرف خود آب‌بها می‌دهند


رئیس شورای اسلامی میاندورود گفت: بهای آب در حالی به صورت کامل از سوی کشاورزان پرداخت می‌شود که آن را کامل دریافت نمی‌کنند.

به گزارش میانخبر ، سید محمد کاظمی در گفت‌وگو با ما با اشاره به اینکه آب شالیزارهای شهرستان از طریق سد شهید رجایی تامین می‌شود، گفت: خریداری حق اشتراک آب کشاورزی مانند آب شرب یا برق و گاز است و باید در مقابل خدمات‌دهی، بهای مصرفی پرداخت شود.

وی افزود: بهای آب در حالی به صورت کامل از سوی کشاورزان پرداخت می شود که آن را کامل دریافت نمی‌کنند.

رئیس شورای شهرستان خاطر نشان کرد: متاسفانه از همین حالا که زمین‌ها در حال نشا کاری است آب کشاورزی سهمیه‌بندی یا پنجه شده و کشاورزان آب زمین‌های خود را باید از چاه و با استفاده از موتور آب تامین کنند.

کاظمی تصریح کرد: هنوز زمین‌های زیادی نشا نشده است و در حال شخم‌زدن آخرین مرحله هستند.

وی بیان کرد: مسئولین در ردیافت آب‌بها هر ساله تمام و کمال از کشاورزان دریافت می‌کنند در صورتی که آب به‌صورت کامل در اختیار کشاورز قرار نمی‌دهند.

رئیس شورای شهرستان میاندورود اظهار داشت: به دلیل مشکلات زیاد تولید برنج و نداشتن صرفه اقتصادی، بیشتر زمین‌های شالیزاری در حال تبدیل شدن به باغ مرکبات هستند که باید برای جلوگیری از این روند چاره‌ای اندیشیده شود.مطالب مرتبط با : کشاورزان بیشتر از مصرف خود آب‌بها می‌دهند
برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • شنبه 09 خرداد 1394 - 01:27 صبرایی

  این اب شالیزار روبه قول ما پنجه هم کردند گولمون میزنند اول قرار بود 72ساعت اب قطع باشه بعد 48ساعت نشتاک روباز کنندالان دیروز 72 ساعت تموم شده بود اب رو باز نکردند زمینیکه تازه نشا شد رواز همین الان نمکیشه /خوشتش /داد////اینا اصطلاحات کشاورزی بود تابعدا

  پاسخ به نظر
  + 3 - 0
  شنبه 09 خرداد 1394 - 12:19 ناشناس

  صبرایی فکر نمیکردم در زمینه کشاورزی هم صاحب نظر باشی ؟ماشالله احسن

  پاسخ به نظر
  + 0 - 2
 • شنبه 09 خرداد 1394 - 18:05 سیدی

  جناب آقای کاظمی،هرساله مردم دارن گرفتاری میکشن،چه سر آب کشاورزی و چه سر آب شرب! آخه این چه وضعشه خدایی؟؟؟؟؟؟ کی باید جوابگو باشه؟آخه ما مگه داریم کویر زندگی میکنیم؟خیر سرمون شما ا ا ا ا ا ا ل هستش! نوبرشه واقعا!

  پاسخ به نظر
  + 3 - 0
دیدگاه شما در مورد : کشاورزان بیشتر از مصرف خود آب‌بها می‌دهند

کشاورزان بیشتر از مصرف خود آب‌بها می‌دهند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ