• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
گزارش و گفتگو

کد خبر : 11526 - تاریخ انتشار : سه شنبه 12 خرداد 1394 - ساعت: 15:05

چاپ
شهرک صنعتی میاندورود مکان مناسبی ندارد/ منابع مالی دلیل اصلی تعطیلی شرکت‌ها/ بدون وجود تصفیه‌خانه

اندر مشکلات صنعت‌گران و شهرک صنعتی میاندورود؛

شهرک صنعتی میاندورود مکان مناسبی ندارد/ منابع مالی دلیل اصلی تعطیلی شرکت‌ها/ بدون وجود تصفیه‌خانه


صنعت‌گران میاندورودی به خصوص شرکت‌هایی که در شهرک صنعتی حضور دارند از نبود امکانات و نداشتن منابع در گردش گلایه دارند.

به گزارش میانخبر ، نصرت‌الله نادری در گفت‌وگو با ما با بیان اینکه کارآفرین در جامعه ما شناخته نشده است، گفت: کارآفرین کسی است که جرات لازم برای ورود به بحث تولید را دارد.

وی افزود: کارآفرین یعنی ریسک‌پذیری و جسارت که اندک کمی از مردم جامعه این ویژگی را دارند که ما داریم این ویژگی را از بین می‌بریم.

رئیس خانه صنعت میاندورود خاطر نشان کرد: تولید برای مسئولین به باور نرسیده است و اگر این نگاه ایجاد شود قطعا تولید بسیاری از مشکلات کشور را برطرف می‌کند.

نادری اظهار داشت: اگر می‌خواهیم به مسائلی چون دادگاه و زندان فکر نکنیم و به آرامش، اشتغال جوانان و توسعه جمعیت فکر کنیم باید به تولید توجه شود.

بانک‌ها کارآفرینانان را کلاه‌بردار می‌دانند

وی تولید با کارآفرینی را با هم عجین و درهم آمیخته دانست و گفت: مسئولین بانک‌ها باید متوجه آن باشند که کارآفرین مانند یک دانشمند نخبه جامعه است و حتی می‌تواند بالاتر از آن باشد که علاوه بر فکر و اندیشه می‌تواند آن را به تولید برساند.

این صنعت‌گر با انتقاد از برخورد بانک‌ها با تولیدکنندگان و کارآفرینان، تصریح کرد: بانک‌ها فکر می‌کنند که کارآفرین کلاه‌بردار است.

نادری با بیان اینکه علم دانشمندان اگر به تولید نرسد فقط در کتاب‌ها می‌ماند، افزود: کارآفرین در دانشگاه تولید نمی‌شود و پرورش نمی‌آبد بلکه کارآفرینی در ذات فرد وجود دارد.

وی بیان داشت: بانک به کارآفرین اعتماد ندارد و یک کارمند بانک به‌راحتی به خود اجازه می‌دهد که به یک کارآفرین توهین کند در‌صورتی که این کارمند حقوقش را از این تولیدکننده می‌گیرد.

بانک با تولیدکننده معنا پیدا می‌کند

رئیس خانه صنعت میاندورود ادامه داد: اگر تولیدکننده نباشد دیگر بانک معنایی ندارد و این کارآفرین است که به همه آنها موجودیت می‌دهد.

وی اضافه کرد: همه ما در یک کشتی نشسته‌ایم و همه ما در قبال امنیت و آرامش و اشتغال جوانان و جامعه مسئول هستیم.

نادری با بیان اینکه با حمایت دولت سرمایه‌گذار باید راغب شود، گفت: سرمایه‌گذار یا کارآفرین مثل یک دانشمند است و فکر و ایده دارد، نباید انتظار داشت که همه سرمایه‌گذاری را خودش انجام دهد.

عضو شورای اسلامی روستای پلنگ‌آزاد تصریح کرد: لازم است به استعانت از شعار رهبری در سال جدید، در کنار هم مشکلات را حل کنیم.

شهرک صنعتی میاندورود مکان مناسبی ندارد

وی درباره شرکت‌های فعال در سطح شهرستان گفت: شرکت‌ها در سطح شهرستان پراکنده هستند که دلیل اصلی آن جایگاه ضعیف شهرک صنعتی است.

نادری با اشاره به اینکه شهرک صنعتی در جایی قرار دارد که سطح آب بالا است، افزود: فضا، جایگاه و جاده نامناسب از جمله دیگر مشکلات آن است.

وی با بیان اینکه جای مناسبی برای شهرک صنعتی تعیین نشده است، اظهار داشت: بهترین مکان برای شهرک صنعتی بخش مرکزی بود که از نزدیکی به راه‌آهن، فرودگاه، جاده بین‌المللی و ترانزیتی برخوردار بود.

نادری از فعالیت تنها سه شرکت در شهرک صنعتی میاندورود خبر داد و گفت: این سه شرکت نیز با کمترین ظرفیت در حال کار هستند و بقیه تعطیل شدند.

فشار بانک‌ها، شرکت‌ها را به تعطیلی کشانده است

وی عمده دلیل تعطیلی کارخانه‌ها را منابع مالی دانست و تصریح کرد: بیشتر شرکت‌ها با مشکل مالی روبرو هستند.

این صنعت‌گر ادامه داد: بعضی‌ها برای ادامه کار، بانک به آنها تسهیلات سرمایه در گردش نداد و اقساط آنها عقب افتاده و نتوانستند ادامه کار دهند.

نادری افزود: بعضی‌ها در مرحله ساخت و توسعه با مشکل اعتبار روبرو شدند و دولت هم نتوانست اعتبارات لازم را در اختیار آنها قرار دهد.

وی بیان داشت: شرکت‌ها در ابتدای کار با اقساط معوقه روبرو شدند و حتی بعضی‌ها با فشار بانک‌ها به تعطیلی کشانده شده و پرونده آنها به محاکم قضایی ارجاع شده است.

نادری به خریداری سه هکتار از زمین‌های شهرک صنعتی توسط آستان قدس اشاره کرد و گفت: آستان قدس با خریداری زمین اجرای سوله را انجام داد ولی ادامه کار نداشت و اگر ساخت آن به اتمام می‌رسید و به مرحله تولید می‌رسید می‌توانست ایجاد اشتغال کند.

وی با بیان اینکه شهرک صنعتی ... هکتار است، خاطر نشان کرد: سه هکتار آن را این شرکت اشغال کرده است که اگر این فضا آزاد بود شاید شرکت‌های دیگر به این سمت می‌آمدند.

نادری نیاز اصلی شرکت‌ها را به اعتبار دانست و گفت: دولت موظف است به تولید کمک کند.

وی بیان داشت: دولت باید به صورت سرمایه در گردش، بیمه، مالیات، وام برای ساخت، وام‌هایی با سود پایین و تک رقمی حمایت لازم را انجام دهد تا تولید و اشتغال شکل بگیرد.

شهرک صنعتی بدون تصفیه‌خانه

قربانعلی طالبی در گفت‌وگو با ما درباره مشکلات شهرک صنعتی میاندورود گفت: از سال 85 که از جهاد کشاورزی زمین به شهرک صنعتی واگذار شده هیچ‌گونه خدماتی به آن ارائه نشده است.

وی افزود: شرکت‌های ما منابع در گردش ندارند و از 21 شرکت موجود در این شهرک تنها هشت شرکت در حال فعالیت هستند که در بین آنها نیز بیشتر با کمترین ظرفیت در حال کار هستند.

رئیس هیئت امنای شهرک صنعتی میاندورود خاطر نشان کرد: منابع و سرانه دولت که همه ساله برای شهرک‌های صنعتی در نظر گرفته می‌شود در شهرک‌ها هزینه نمی‌شود و معلوم نیست در کجا هزینه می‌شود.

طالبی یکی دیگر از مشکلات شهرک صنعتی را نداشتن تصفیه خانه بیان کرد و اظهار داشت: وجود تصفیه خانه یکی از نیازهای ضروری شهرک‌های صنعتی است که می‌تواند شرکت‌ها را برای ورود به این منطقه راغب کند.

این صنعت‌گر با اشاره به جاده خطرناک گهرباران و وردی این شهرک، بیان داشت: ورودی شهرک تابلو هشدار دهنده، چراغ چشمک زن و حتی شانه مناسب ندارد.

طالبی تصریح کرد: هزینه آب، گاز و برق معابر را خودم پرداخت کردم و کسی طلب مرا پرداخت نمی‌کند.مطالب مرتبط با : شهرک صنعتی میاندورود مکان مناسبی ندارد/ منابع مالی دلیل اصلی تعطیلی شرکت‌ها/ بدون وجود تصفیه‌خانه
برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • چهار شنبه 13 خرداد 1394 - 02:15 صبرایی

  ایراد نداره جناب نادری هرچی نباشه این شهرک تو میاندورود برا وام گرفتن برخی ها خوبه برا توجیه وقول وقرارهای نمایندوکاندیدهاکه خوبه باشه هرکی میخاد نماینده بشه تو سخنرانی هاش میگه تو شهرک صنعتی زمینه رو برا اشتغال چهل هزار نفر تو میاندورود فراهم میکنم حرف دیگه کنتور که نداره جریمه بندازه مثل سایپا شمال....مثل یارو که قول داده بود بعد رای اوردن زمین فوتبال رو اسفالتش کنه /////یاعلی...

  پاسخ به نظر
  + 11 - 1
  شنبه 28 شهریور 1394 - 21:49 ابراهیم

  موافقم با صبرایی

  پاسخ به نظر
  + 0 - 0
 • یکشنبه 17 خرداد 1394 - 12:48 نادر

  کارآفرینی و تولید معنا ندارد میروند وارد میکنند و چند نفر سودشان را میبرند

  پاسخ به نظر
  + 2 - 1
دیدگاه شما در مورد : شهرک صنعتی میاندورود مکان مناسبی ندارد/ منابع مالی دلیل اصلی تعطیلی شرکت‌ها/ بدون وجود تصفیه‌خانه

شهرک صنعتی میاندورود مکان مناسبی ندارد/ منابع مالی دلیل اصلی تعطیلی شرکت‌ها/ بدون وجود تصفیه‌خانه تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ