• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 11531 - تاریخ انتشار : سه شنبه 12 خرداد 1394 - ساعت: 23:39

چاپ
کمبود آب، معضل مردم روستای ولوجا

عضو شورای روستای ولوجا:

کمبود آب، معضل مردم روستای ولوجا


عضو شورای روستای ولوجا گفت: طی 3 سال اخیر به طور مکرر در طول روز با قطع آب مواجه هستیم که در این خصوص پیگیری‌هایی صورت گرفت ولی همچنان این مشکل بلاتکلیف است.

به گزارش میانخبر ، آب يكي از مهم‌ترین عناصر محیط زیست به شمار می‌رود، برخورداری از آب سالم برای نيازهای انسانی ازعوامل اساسی و عامل تمدن شناخته شده است و هيچ مکانی بدون داشتن آب نمی‌تواند ثبات اقتصادی، اجتماعی و سياسی خود را حفظ كند.

اخیرا عده‌ای از مردم روستاهای بخش گهرباران اعتراض خود را نسبت به قطعی آب شرب روستاها، با پایگاه خبری تحلیلی شهرستان میاندورود در میان گذاشته تا چاره‌ای اندیشیده شود و این مشکل بحرانی برطرف شود، در پیگیری از این موضوع، گفت‌وگویی با یکی از اعضای شورای روستای ولوجا داشته‌ایم تا از جزئیات آن مطلع شویم.

سید مهدی اطهرنیا درباره قطع مکرر آب شرب در روستاهای بخش گهرباران گفت: آب یک نعمت الهی است که بخش اساسی زندگی انسان را در بر می‌گیرد، اما متأسفانه بخش گهرباران با معظل کم‌آبی و نبود آب مناسب روبه رو است که هر روز بر شدت آن افزوده می‌شود.

وی افزود: طی 3 سال اخیر به طور مکرر در طول روز با قطع آب مواجه هستیم که در این خصوص پیگیری‌هایی صورت گرفت ولی همچنان این مشکل بلاتکلیف است.

عضو شورای اسلامی روستای ولوجا با اشاره به گرمای هوا گفت: با توجه به اینکه در فصل بهار قرارداریم و با گرمای شدیدی مواجه هستیم و همچنین به روزهای تابستان نیز نزدیک‌تر می‌شویم هر روز بر شدت گرمای هوا افزوده می‌شود و بدون شک نیاز به آب بیشتر از گذشته احساس می‌شود و قطع و کمبود آن نیز باعث اختلال در زندگی روزمره افراد خواهد شد.

وی بیان کرد: با وجود اینکه در مجاورت دریا قرار داریم و در 6 ماه اول سال شاهد ورود گردشگران داخلی و خارجی به این مکان هستیم اما کیفیت نامناسب و قطع طولانی آب باعث ایجاد مشکلات زیادی شده است.

عضو شورای روستای ولوجا بروز بیماری‌های میکروبی در بخش گهرباران را ناسالم بودن آب شرب دانست و اظهار داشت: طبق آمار مرکز بهداشت شهرستان میاندورود، افراد زیادی در بخش گهرباران با استفاده از آب ناسالم به بیماری‌های میکروبی مبتلا شدند.

وی تصریح کرد: به‌دلیل گل آلود بودن آب شرب، افراد زیادی به ناچار برای استفاده از آب مجبور هستند که آب معدنی خریداری کنند.

اطهرنیا درباره استفاده بی رویه آب گفت: افرادی وجود دارند که به جای استفاده از آب به‌عنوان نیازهای انسانی، آن را به زمین‌های کشاورزی لوله‌کشی و به صورت قطره‌ای در باغات استفاده می‌کنند.

وی اظهار داشت: برای رفع مشکل گل آلود بودن و قطع آب، تماس‌هایی با مسئولین داشتیم اما هنوز پیگیری صورت نگرفته است.

اطهرنیا در پایان خاطرنشان کرد: ما خواستار رسیدگی سریع به این مشکل هستیم، متأسفانه این موضوع مشکلات بهداشتی مدارس را افزایش داده و احتمال بروز بیماری‌های خطرناک را بین افراد درپی خواهد داشت.برای این پست 6 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • چهار شنبه 13 خرداد 1394 - 12:19 ولوجایی

  ما ممنونیم از پیگیری مدیریت محترم سایت میانخبر،خدا کنه صدای مردم به گوش مسئولین مربوطه برسه و کاری مثمر بثمر انجام بدن.

  پاسخ به نظر
  + 14 - 0
 • پنج شنبه 14 خرداد 1394 - 09:46 گهربارانی

  حداقل برای بخش گهرباران مشکل آب را برطرف کنید، از بس آب گل آلود خوردیم شکم به شالیزار تبدیل شد!!!

  پاسخ به نظر
  + 14 - 1
 • جمعه 15 خرداد 1394 - 00:08 کیجا

  گهربارانی عزیز ! حرفت درست والله از بس آب گل آلود رو تو لیوان دیدم و سرکشیدم چه بسیار به یاد سهراب افتادم، که آب را گل نکنیم!! *** نمیدونیم این اب گل الود مال چی هست که شده خوراک ما گهربارانی های مستضعف از این نعمت الهی. کاش شوراهای دوره قبل ولوجاء انقدر بی لیاقت نمی بودن و چاه اب شربی که نابترین آب بوده و در کنار دریا داشتن، نمیفروختن و امروز شاهد معظل کم ابی نمی شدیم. ممنون میانخبر عزیز. یاعلی(ع) مدد

  پاسخ به نظر
  + 16 - 1
 • جمعه 15 خرداد 1394 - 11:32 حقگو

  کیجای عزیز!سلام،کل بخش گهرباران دچار مشکل آب هستش،چه ربطی به ولوجا و شوراهای قبلیش داره!! همه روستاها آب شربشون بیشتر شبیه آب کانال و آب شالیزاره،پس بهتره به کسی توهین نکنیم.خداکنه پیگیری های مستمر مدیریت این سایت وزین نتیجه مطلوبی داشته باشه.علی یارتون

  پاسخ به نظر
  + 4 - 15
 • جمعه 15 خرداد 1394 - 20:34 کیجا

  حقگوی محترم! مشکل ولوجا همینی ک بوده و درسته ک معظل مال همه روستاهای این منطقست اما جناب، وقتی میشه یه زاپاس داشت وقتی میشه بهتر ازین اب شربی ک ارزونی مردم شده با اون کیفیتش ک ابدأ استاندارد و سلامت نیست، آب شرب لب دریا و اون چاهای متعلق به ولوجا رو نگه میداشتن دیگه چ نیاز بود ک الان برا آب خونگی طفل 1ساله براش دستو پا بزنه پس حق رو بگو.ضمنا توهین نیست حق رو گفتم کاری ک در موقعه زمامداری کسی میکنه و چندین نسل رو محروم میکنه از حق بحقش این توهینه یا نگفتنش لا پوشونی!! چاه ابی ک بهترین و سالمترین اب بحساب میومد البته با ازمایشی ک همون موقعه ازمایشگاه جوابشو داد بالای سر حضرات بود که الان نیست. یاحق

  پاسخ به نظر
  + 18 - 1
 • جمعه 15 خرداد 1394 - 20:47 کیجا

  ضمنا اگر امار دقیق همین روستای ولوجا رو داشتم بهت شرح ماجرا رو باادرسش میگفتم ( شایدم خود جنابتون دقیقا بدونی مسئله چی بوده ک سریع جبهه گرفتید)چونکه مشکل کم ابی مال روستاهای عزت الدین به بعده میگن و من درجریان کمبود ام شرب محل ولوجا بودم به عنایت اطلاع رسانی دوستان . ممنونم میانخبر سرافراز باشی++

  پاسخ به نظر
  + 17 - 2
دیدگاه شما در مورد : کمبود آب، معضل مردم روستای ولوجا

کمبود آب، معضل مردم روستای ولوجا تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ