• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 11603 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 14 خرداد 1394 - ساعت: 16:08

چاپ
امام زمان حتما در مسجد جمکران یا مکه و مدینه نیست/ بجای عبادت دنبال زیارت می‌گردیم

امام جمعه میاندورود:

امام زمان حتما در مسجد جمکران یا مکه و مدینه نیست/ بجای عبادت دنبال زیارت می‌گردیم


امام جمعه میاندورود با تاکید بر اینکه امام زمان حتما در مسجد جمکران یا مکه و مدینه نیست، افزود: این آدرس اشتباهی است که به دنبال امام حاضر برویم و یا در محل خاصی به دنبالش باشیم.

به گزارش میانخبر ، سیدمجتبی رسولی شب گذشته در مراسم گرامی‌داشت ارتحال امام در روستای لالیم گفت: ما درک و لیاقت امام زمان را نداشتیم و امروز هم نداریم که امام هنوز ظهور نکرد.

وی با بیان اینکه برای پاسخ به ظهور نکردن امام زمان باید پرسید که با 13 امام معصوم چکار کردیم، افزود: بجای آنکه از آنها اطاعت کنیم آمدیم آنها را از سر راه برداشتیم.

امام جمعه میاندورود خاطر نشان کرد: به خاطر آنکه همه چیز را برای خودمان می‌خواستیم حاضر شدیم امامان معصوم را فدا کنیم تا به مقاصد خودمان برسیم.

رسولی تصریح کرد: اگر امروز ادعا می‌کنیم که منتظر واقعی هستیم باید خودمان را اصلاح کنیم.

وی انتظار را اصلاح، تربیت و آماده کردن خود، خانواده و جامعه تا آن لیاقت و شایستگی درک حضور امام معصوم در ما پیدا شود دانست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی میاندورود اظهار داشت: متاسفانه ما در عصر ظهور در چند مشکل عمده گیر کردیم و در انقلاب اسلامی با همه شرایط خوبی که دارد بعضا داریم راه را اشتباه می‌رویم.

وی با اشاره به اینکه ما بجای ولی حاضر و ناظر به سراغ امام و ولی غایب رفتیم، بیان داشت: ما بجای آنکه سراغ امام ظاهر برویم که ما را می‌بیند دم از امام غایب زدیم.

رسولی معنای این حرف را اینگونه توضیح داد و گفت: هی به هم آدرس اشتباه دادیم و گفتیم که هر کس فلان کار را انجام دهد و یا فلان جا برود امام زمان را می‌بیند.

وی با تاکید بر اینکه امام زمان حتما در مسجد جمکران یا مکه و مدینه نیست، افزود: این آدرس اشتباهی است که به دنبال امام حاضر برویم و یا در محل خاصی به دنبالش باشیم.

این مسئول گفت: ما به جای اینکه به‌عنوان منتظر، کارهای منتظر را انجام دهیم به دنبال علائم ظهور هستیم.

رسولی با اشاره به روایات مبنی بر علائم قبل ظهور و اتفاقات امروز یمن و عربستان، تصریح کرد: ما خودمان را مشغول اتفاقات یمن و عربستان کنیم تاثیری بر ما ندارد و باید ببینیم که برای ظهور چه کردیم.

وی خاطر نشان کرد: اگر کسی می‌خواهد از امام زمان استفاده کند منتظر این نیست که امام زمان کی می‌آید و وظیفه خود را ترک نمی‌کند به صرف اینکه امام زمان دارد می‌آید.

حجت الاسلام رسولی با بیان اینکه ما بجای عبادت دنبال زیارت می‌گردیم و دنبال آن هستیم که چگونه امام را ببینیم تاکید کرد: باید دنبال آن باشیم که امام از ما چه می‌خواهد.

امام جمعه میاندورود با اشاره به اینکه بجای پرداختن به امروز در دیروز گیر کردیم اظهار داشت: ببینید نیاز جامعه امام زمان چیست و امام از منتظر چه می‌خواهد و آن را ایجاد کنیم.

وی افزود: بجای اینکه به‌دنبال دشمن دیروز بگردیم و بگوییم که یزید دشمن امام حسین(ع) و شمر دشمن است ببینیم که شمر امروز کیست و کجاست.

رسولی با بیان اینکه امام(ره) انقلابی را در دل‌های اجتماعات و مردم به‌وجود آورد که امروز شاهد ثمرات آن هستیم، بیان داشت: انقلاب امام(ره) براساس آنچه ما می‌دانیم و آموزه‌های اسلامی است، این انقلاب مقدمه ظهور است.

وی خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی مقدمه ظهور است و این نیست که انقلاب شد و فردا امام زمان بیاید.

حجت اسلام رسولی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت‌های کوچک استفاده کرد تا به آن اهداف بزرگ رسید، تصریح کرد: امروز افتخار می‌کنیم انقلابی که امام(ره) ایجاد کرد انقلاب جهانی است.

امام جمعه میاندورود اظهار داشت: اگر می‌خواهید امروز مطیع امام زمان باشید قطعا اطاعت از امام زمان، اطاعت از ولی فقیه است.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • جمعه 15 خرداد 1394 - 01:56 صبرایی

    الاهم کن لولیک الفرج ..برای سلامتی اقا امام زمان وسلامتی خودتان وخانواده تان 3 صلوات محمدی /////

    پاسخ به نظر
    + 2 - 1
دیدگاه شما در مورد : امام زمان حتما در مسجد جمکران یا مکه و مدینه نیست/ بجای عبادت دنبال زیارت می‌گردیم

امام زمان حتما در مسجد جمکران یا مکه و مدینه نیست/ بجای عبادت دنبال زیارت می‌گردیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ