• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 11782 - تاریخ انتشار : سه شنبه 19 خرداد 1394 - ساعت: 21:18

چاپ
ویلاها و سوئیت‌های اجاره‌ای ساماندهی می‌شوند

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ساری و میاندورود:

ویلاها و سوئیت‌های اجاره‌ای ساماندهی می‌شوند


رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ساری و میاندورود گفت: ویلاها، سوئیت‌ها و واحدهای اقامتی استیجاری خصوصی داخل شهر می‌توانند با گرفتن مجوز مسافر بپذیرند.

به گزارش میانخبر ، رضا مهدیان در گفت‌وگو با ما با اشاره به فرارسیدن 20 خرداد روز صنایع دستی، گفت: بوم گردی و گردشگری روستایی در برنامه و اولویت کاری میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری قرار دارد.

وی افزود: خانه‌هایی که در روستاها تیپ و ظاهر سنتی خود را حفظ کرده و غذای سنتی درست و مصرف می‌کنند و اهالی خانه لباس سنتی و محلی بر تن دارند می‌توانند آن را به گردشگران داخلی و خارجی اجاره دهند.

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ساری و میاندورود، اظهار داشت: متقاضیان می‌توانند بعد از دریافت مجوز و پرونده سازی با دادن اجاره به گردشگران و مسافران علاوه بر حفظ اسالت و فرهنگ و شناساندن آن به گردشگران، منبع درآمدی برای اهالی روستا شود.

وی تصریح کرد: میراث فرهنگی و گردشگری برای کمک به این افراد وام‌هایی با سود پایین در نظر گرفته تا باعث ایجاد اشتغال و درآمد برای مردم روستا شود.

مهدیان همچنین از ساماندهی خانه‌های ویلایی و سوئیت‌ها خبر داد و افزود: ویلاها، سوئیت‌ها و واحدهای اقامتی استیجاری خصوصی داخل شهر می‌توانند با گرفتن مجوز مسافر بپذیرند.

وی درباره فواید این طرح گفت: با اجرای آن، مسافران و گردشگران هزینه‌های مشخص پرداخت خواهند کرد و همچنین احساس امنیت خواهند داشت.

وی بیان داشت: این واحدها بعد از تکمیل استعلامات لازم به آنها پروانه موقت داده خواهد شد و می‌توانند اقدام به اجاره به مسافران کنند.

این مسئول اظهار داشت: افرادی که در کنار جاده‌ها تابلو به دست هستند و بدون مجوز اقدام به اجاره منازل و ویلاها می‌کنند غیرقانونی است و جرم محسوب می‌شود و نیروی انتظامی و اماکن باید از ادامه کار آنها جلوگیری کنند.

مهدیان همچنین خطاب هنرمندان صنایع دستی گفت: هنرمندان صنایع دستی می‌توانند با مراجعه به این اداره، برای آنها کارت شناسایی انفرادی صادر کنیم و یا اگر کارگاه دارند پروانه تولید کارگاهی به آنها خواهیم داد.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • چهار شنبه 20 خرداد 1394 - 02:37 صبرایی

    مجوز دادن تون مثل بیمه زنان خانه دار که بیمه یکی یکی دارند خط میزنند نمیدونیم کجای کار میلنگه خودمون هم نفهمیدیم ////

    پاسخ به نظر
    + 2 - 0
دیدگاه شما در مورد : ویلاها و سوئیت‌های اجاره‌ای ساماندهی می‌شوند

ویلاها و سوئیت‌های اجاره‌ای ساماندهی می‌شوند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ