• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 11813 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 خرداد 1394 - ساعت: 22:09

چاپ
کمبود آب کشاورزی در گهرباران/ شالیزارها در معرض نابودی

عضو شورای روستای تازه‌آباد سپاه:

کمبود آب کشاورزی در گهرباران/ شالیزارها در معرض نابودی


عضو شورای روستای تازه‌آباد سپاه گفت: شالیزارهای بخش گهرباران با بحران کمبود آب و از بین رفتن زمین‌های شالیزاری مواجه هستند.

به گزارش میانخبر ، سلمان حمیدی‌تبار در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر از کاهش آب زراعی بخش گهرباران خبر داد و گفت: گرمای شدید سال جاری و کاهش آب زراعی، کشاورزان بخش گهرباران را با مشکلات زیادی روبه رو کرده است.

وی افزود: به‌دلیل هزینه زیاد برای آماده سازی زمین‌های کشاورزی، شالیزارهای مناطق پایین دست با بحران کمبود آب و از بین رفتن زمین‌های شالیزاری مواجه هستند.

عضو شورای روستای تازه‌آباد سپاه با اشاره به گرمای شدید سال جاری گفت: با توجه به اینکه در فصل کشاورزی قرار داریم و بیش از پیش نیاز به آب زراعی در این زمان احساس می‌شود و همچنین با گرمای شدیدی مواجه هستیم که هر روز بر شدت گرمای هوا افزوده می‌شود و بدون شک رسیدگی به بحران کمبود آب زراعی در این زمان بسیار حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: بحران شدید سال جاری و کاهش آب کشاورزی، خسارات سنگینی را برای کشاورزان گهربارانی به‌وجود آورد که بسیاری از زمین‌های مناطق پایین دست در حال نابودی است.

حمیدی تبار به رسیدگی به این معظل اشاره داشت و افزود: مسئولان باید در شکل‌گیری زیرساخت‌های پیشرفت کشاورزی در بخش گهرباران تلاش کنند و مشکلات اصلی که همیشه گریبان‌گیر کشاورز است را هموار کنند و اگر تا چند روز آینده به این بحران رسیدگی نشود بسیاری از زمین‌های کشاورزی مناطق پایین دست به‌طور کلی از بین خواهد رفت.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون بحران شدید آب زراعی یکی از مواردی است که باید به آن رسیدگی شود و از مسئولین آب، فرماندار، بخشدار و ریاست جهاد کشاورزی درخواست جلسه ستاد بحران آب را داریم تا برای رفع مشکل و پیشگیری از خسارات اقداماتی صورت گیرد.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پنج شنبه 21 خرداد 1394 - 00:45 گهربارانی

    ما هم به عنوان کشاورز گهربارانی درخواست رسیدگی سریع به این بحران مهم را از مسولین داریم، تشکر برای اطلاع رسانی مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاران گهرباران، موفق باشید

    پاسخ به نظر
    + 9 - 1
دیدگاه شما در مورد : کمبود آب کشاورزی در گهرباران/ شالیزارها در معرض نابودی

کمبود آب کشاورزی در گهرباران/ شالیزارها در معرض نابودی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ