• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 12140 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 خرداد 1394 - ساعت: 09:57

چاپ
ساخت سد برروی رودخانه زارم رود

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس خبر داد

ساخت سد برروی رودخانه زارم رود


نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس از ساخت سد برروی رودخانه زارم رود خبر داد.

به گزارش میانخبر ، محمد دامادی عصر روز گذشته در مراسم کلنگ زنی مجتمع آب‌رسانی روستای چوکلا، بیشه‌سر گفت: قهرمانان این کشور با دستان بسته پیام‌های بزرگی را نگاشتند و با زیر آب ماندن اما پیام خود را به من و شما رساندند.

وی افزود: شهدایی که سال‌ها خانواده آنها چشم انتظار بودند میان انبوه جمعیت و حضور کم نظیر؛ مردم حماسه‌ای خلق کردند که در ذهن‌ها هم گنجایش نداشت.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اگر آنها را به ساری و یا میاندورود هم میاوردند مردم با اشتیاق می‌آمدند به این سربازان راستین ولایت عرض ادب می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه در سطح کشور 1700 روستا وجود دارد که با تانکر آب‌رسانی می‌شوند، بیان داشت: بعضی از روستاها نیز مانند اسلام‌آباد آب دارند اما کیفیت آن پایین است.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیشنهادی در کمیسیون تلفیق دادم تا بحث مالی پروژه‌ها حل شود و کارها زودتر انجام گیرد.

دامادی با بیان اینکه پروژه‌هایی که تامین اعتبار نشده باشند را کلنگ نزدم و نمی‌زنم، تصریح کرد: کلنگ بزنیم و برویم کاری نکنیم خوب نیست و نباید به مردمی که به ما عزت دادند دروغ گفت.

وی با تاکید بر اینکه ما حدود 4 هزار میلیارد تومان نیاز داریم تا به نقطه سر به سر در آب شرب برسیم، افزود: تا بحال 500 میلیون دلار از محل صندوق برداشت شد.

دامادی با بیان اینکه در سال جاری 924 پروژه مجتمعی تصویب شده و اعتبار آن تخصیص پیدا کرده است، گفت: مجتمع آب‌رسانی اسلام آباد یکی از این پروژه‌ها است اما برای انجام کارهای مجتمعی باید کار کارشناسی صورت گیرد و طرح جامع در سطح شهرستان داشته باشیم.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران خاطر نشان کرد: سرمایه گذارانی هستند که قصد شیرین کردن آب دریا و انتقال آن را دارند که باید حمایت شوند.

سد رودخانه زارم رود ساخته خواهد شد

وی با اشاره به وجود سد شهید رجایی و رونق کشاورزی منطقه، بیان کرد: سد دیگری بر روی رودخانه زارم رود اتفاق خواهد افتاد و اگر کارش تکمیل شود مشکل آب کشاورزان کمتر خواهد شد.

دامادی از دریافت ردیف اعتباری برای ساخت سد در سال جاری و یا در سال آینده خبر داد و گفت: مشکل اصلی ما 140هکتار جنگلی بود که به زیر آب می‌رفت که با تقلیل آن به 70 هکتار، مجوز لازم برای ادامه کار را گرفتیم.

دامادی با بیان اینکه جلوی انتقال آب به سمنان را در مجلس گرفتم و برای آن دلیل هم دارم، تصریح کرد: انتقال آب به سمنان از نظر زیست محیطی ما را دچار مشکل خواهد کرد و کشاورزان ما هم دچار مشکل خواهند شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه من از چیزی نمی‌ترسم چون چیزی پشت پرده ندارم افزود: کسانی ترس دارند که مشکل اخلاقی دارند و پشت پرده به دنبال چیز دیگری هستند.

وی با بیان اینکه خشک شدن آب دریاچه ارومیه را پیگیر هستیم، خاطر نشان کرد: اگر این دریاچه خشک شود یک دریاچه نمک باقی خواهد ماند که اگر نمک در هوا پخش شود وارد دشت‌های ما خواهد شد و کشاورزی ما را نابود خواهد کرد.

دامادی گفت: کسی که امروز در گرانی زمین، این جرات را دارد که زمین خود را اهدا کند مرد مردان است.برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • شنبه 30 خرداد 1394 - 15:31 رعیت نژاد

  باز وقت انتخابات شد قول های گوتره ای شروع شدند این همه سد که در کشور زده شد بلای جان طبیعت شدند این قول دیگه چیه ؟ مگه شما زمین شناس یا کارسناس آب هاب سطحی و زیر سطحی هستی ؟ قول های غیر قابل اجرا دولت تصمین تدارد تا 10 سال آینده هیچ سدی در کشور بنا گکند شما چه می گویی ؟!!!

  پاسخ به نظر
  + 1 - 0
 • دوشنبه 01 تیر 1394 - 15:37 شاهپور

  رعیت نزاد اگر سد نبود تو کشاورزی نمی کردی تو هنوز نمی دانی قول او قول دولت است الکی فکرت را خراب نکن مخالف دامادی هستی الکی ننویس فکر ذهنت ماستی میشود

  پاسخ به نظر
  + 2 - 0
دیدگاه شما در مورد : ساخت سد برروی رودخانه زارم رود

ساخت سد برروی رودخانه زارم رود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ