• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 12221 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 تیر 1394 - ساعت: 00:18

چاپ
امامزاده ابراهیم سورک ساماندهی می‌شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میاندورود:

امامزاده ابراهیم سورک ساماندهی می‌شود


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میاندورود گفت: اداره اوقاف برنامه دارد با هم‌فکری هیئت امنا جهت جبران فقدان قبر، بنای یادبودی به نام امامزاده ابراهیم احداث نموده تا هر ساله مطابق فرامین رهبر انقلاب مناسبت‌های فرهنگی و دینی در آنجا اجرا شود.

به گزارش میانخبر ، فتاح سوادکوهی در گفت‌وگو با ما با اشاره به فرار رسیده ماه مبارک رمضان درباره برنامه‌های اداره اوقاف در این ماه گفت: برگزاری محافل انس با قرآن در مساجد و امامزاده‌ها، برگزاری حفظ قرآن در سراسر شهرستان و ثبت نام از 300 نفر از متقاضیان حفظ قرآن در مساجد و امامزادگان، بازدید و مساعدت از نیازمندان و مستمندان با تهیه سبدکالا از جمله برنامه‌های ما است.

وی همچنین درباره امامزاده ابراهیم سورک اظهار داشت: امامزاده ابراهیم در اراضی گارنک سورک ثبت در سازمان ملی آمار و سامانه جامع اطلاعات سازمان اوقاف بوده که در عرف مردم به "یک بال" معروف است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میاندورود خاطر نشان کرد: این امامزاده به خاطر وقوع در بین اراضی کشاورزی و اینکه دور از دسترس اهالی و مردم بوده کمتر مراقبت شده و در طول زمان توسط سارقین در معرض دستبرد و حفاری‌های غیرمجاز قرار گرفته و آثار قبر از بین رفته است.

وی تصریح کرد: جز یک منبر چوبی و یک درخت قدیمی که به شهادت شهود، معتمدین و سالخوردگان اهل سورک مکان تقریبی آن امامزاده می‌باشد.

سوادکوهی بیان داشت: حریم این امامزاده بالغ بر چهار هزار متر مربع است که اخیرا نیز فرد خیری به نام حاج باباعلی دهقان‌زاده 2500 متر به آن افزود.

این مسئول فرهنگی گفت: اداره اوقاف برنامه دارد با هم‌فکری هیئت امنا جهت جبران فقدان قبر، بنای یادبودی به نام امامزاده ابراهیم احداث نموده تا هر ساله مطابق فرامین رهبر انقلاب مناسبت‌های فرهنگی و دینی در آنجا اجرا شود.

سوادکوهی درباره شجره‌نامه این امامزاده بیان داشت: شجره‌نامه دقیقی در دست نیست و مشخصات آن را فرستادیم تا بررسی و شجره نامه آن مشخص شود.برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • چهار شنبه 03 تیر 1394 - 04:00 صبرایی

  اقای سوادکوهی مقبره برای امامزادهابراهیم فعلا از ضروریات نیست ضروریتر برداشتن حریم تکیه/حسینه/پایین سورک که درطرح تعریض قرارداره خطرناکترین نقطه شهر سورک میباشد..خواهشا بیادردوران تصدی ریاست خودت بیا اینکار روبکن.با شوراهای شهر صحبت کردم میگفتن مخالف اصلی شماهستین وبرای شهرداری قبا دوختید شهرداری باید ارکی بگیره ازمردم از کسانی که دارند خونه میسازندد درست نیست بخدا امام حسین هم به قران راضی نیست ////

  پاسخ به نظر
  + 6 - 0
 • چهار شنبه 03 تیر 1394 - 21:26 سورکی

  سلام, به نظر من تعداد مسجد ,تکیه, و اماکن عبادی انقدر زیاده که مردم بتوانند در ان به عبادت مشغول شوند , مشکلات جامعه نیز انقدر زیاد است که بتوان بودجه مملکت را در ان مسیر خرج کرد, خواهشمندم پول بیت المال را صرف زندگی روزمره مردم کنید تا گره ای از مشکلات انان برداشته شود .

  پاسخ به نظر
  + 7 - 0
دیدگاه شما در مورد : امامزاده ابراهیم سورک ساماندهی می‌شود

امامزاده ابراهیم سورک ساماندهی می‌شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ