• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
سرگرمی و داستان کوتاه

کد خبر : 12361 - تاریخ انتشار : جمعه 05 تیر 1394 - ساعت: 23:08

چاپ

لبخند شما شخصیتتان را لو می دهد!


ارزیابی‌های جهانی نشان می‌دهد که حالات چهره می‌تواند بر روی جنبه های رفتار عاطفی اثر بگذارد.

به گزارش میانخبر، زمانی که افراد به دلیل خوشحالی و شادی خود لبخند بر روی لبانشان جاری می‌گردد، باعث می شود که این احساس را به دیگران نیز انتقال دهند.

مطالعات اخیر انتشار یافته در مجله PANS ارتباطی را بین لبخند و تفاوت‌های فرهنگی افراد دانسته و بر این باور است افراد ساکن در کشورهایی که سیل عظیمی مهاجر به آن هجوم آورده است،‌از شانس بالاتری برای لبخند زدن برخوردار هستند.

به عبارت دیگر لبخند کمک می‌کند تا سد زبان بین ملت‌ها شکسته شود احساسات یک پدیده جهانی می‌باشد که افراد با هر فرهنگی درواکنش به حوادث مشابه آن را تجربه می‌کنند. همچنین هنجارهای فرهنگی بر روی احساسات مورد انتظار افراد تاثیر گذاشته و آنها را تنظیم می‌کند.

700 نفر از 9 کشور من جمله آمریکا، ژاپن و فرانسه مورد آزمایش قرار گرفتند و شمار مهاجرین به این کشورها مورد مقایسه واقع شدند.

نتایج روانشناسی لبخند این آزمایش نشان می‌دهد، کشورهایی که میزان مهاجرین بالایی دارند نسبت به سایرین لبخند را به عنوان یک حرکت دوستانه تفسیر می‌کنند.

باید گفت که هر فرهنگ و احساسات را نمی‌توان از هم جدا کرد، چرا که فرهنگ به طور مجزایی بر روی احساسات اثرگذار است لذا فرهنگ عاطفی یک کشور سرنخی است که نشان می‌دهد چرا گروهی از افراد به روشی خاص رفتار می‌کند.


منبع : باشگاه خبرنگاران

دیدگاه شما در مورد : لبخند شما شخصیتتان را لو می دهد!

لبخند شما شخصیتتان را لو می دهد! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ