• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار حوادث

کد خبر : 12456 - تاریخ انتشار : سه شنبه 09 تیر 1394 - ساعت: 09:11

چاپ

اخاذی مرد زن نما در واتس‌آپ


رئیس پلیس فتا لرستان از دستگیری کلاهبردار مرد زن نما در این استان خبر داد و از کاربران خواست به هیچ وجه به افرادی که در فضای مجازی شناختی نسبت به آنها ندارند، اعتماد نکنند.

به گزارش میانخبر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ فرهاد ابدال چگنی رئیس پلیس فتا لرستان ضمن بیان این مطلب گفت: خانمی با مراجعه به مراجع قضایی بیان داشت که در گروهی دوستانه در فضای مجازی با خانمی به هویت جعلی« نازگل» آشنا شدم و شماره تماس خود را برای این شخص ارسال کردم که بعد از مدتی متوجه شدم شخص مورد نظر خانم نیست.

وی ادامه داد: به گفته شاکی از روز بعد از آشنایی با فرد مورد نظر، نازگل با ایجاد مزاحمت و عنوان این موضوع که عکس پروفایل او را در اختیار همسرش می گذارد وی را تهدید به خواسته نامشروع کرد.

این مقام انتظامی ادامه داد: کارآگاهان پلیس فتا استان، با تحقیقات مقدماتی و اقدامات فنی موفق به شناسایی فرد مذکور شده و وی را دستگیر کردند.

سرهنگ ابدال چگنی در این باره گفت: برخی افراد بدون اطلاع از قوانین و مقررات حاکم بر فضای مجازی وارد این فضا شده و محیط ناامن و آلوده برای سایر کاربران فراهم می کنند که پلیس فتا با اینگونه موارد به شدت برخورد خواهد کرد.

وی تصریح کرد: بهترین راه برای مقابله و پیشگیری از جرائم اینترنتی، عدم اعتماد به کاربران و حتی عدم اعتماد به شبکه های اجتماعی است و لازم است به راحتی اطلاعات شخصی خود را در فضای مجازی به اشتراک نگذاریم.


منبع : فارس

دیدگاه شما در مورد : اخاذی مرد زن نما در واتس‌آپ

اخاذی مرد زن نما در واتس‌آپ تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ