• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 12566 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 تیر 1394 - ساعت: 11:18

چاپ
اولین جلسه شورای ورزش همگانی میاندورود برگزار شد

اولین جلسه شورای ورزش همگانی میاندورود برگزار شد


اولین جلسه شورای ورزش همگانی میاندورود با حضور فرماندار میاندورود، عالیشان معاونت ورزش همگانی استان، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان، بخشداران بخش مرکزی و گهرباران، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرستان و شهر سورک در دفتر فرمانداری برگزار شد.

به گزارش میانخبر ، اولین جلسه شورای ورزش همگانی شهرستان با حضور فرماندار میاندورود، عالیشان معاونت ورزش همگانی استان، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان، بخشداران بخش مرکزی و گهرباران، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرستان و شهر سورک در دفتر فرمانداری برگزار شد.

مختار مهدوی هدف از برگزاری این جلسه را اهمیت و ضرورت توجه به توسعه ورزش همگانی در بین اقشار مختلف جامعه دانست و گفت: از تاکیدات و توصیه‌های مقام معظم رهبری، همگانی کردن ورزش در جامعه می‌باشد.

وی از مدیریت ورزش استان بابت توجه ویژه به شهرستان میاندورود و پروژه‌های عمرانی آن تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک با توجه به اینکه فاز اول سکوی تماشاگران شهرستان زمین فوتبال شهر سورک مراحل پایانی را سپری می‌کند در آینده بسیار نزدیک به مرحله بهره‌برداری و افتتاح می‌رسد.

رئیس اداره ورزش و جوانان میاندورود خاطر نشان کرد: اگر شاهد رشد و شکوفایی و تحول و برجستگی‌هایی در ورزش شهرستان هستیم در راستای وحدت و همدلی بنیه تمامی دستگاه‌ها و مسئولین امر به‌ویژه فرماندار میاندورود می‌باشد که با تشویق و حمایت‌های خود نبست به پویائی ورزش و قشر جوان شهرستان اهتمام جدی دارند.

در ادامه عالیشان معاونت توسعه ورزش همگانی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه در شهرستان به نقش و تبیین اهداف برگزاری جلسه پرداخت و ابراز امیدواری کرد: همه دستگاه‌ها برای نهادینه کردن و عمومی نمودن ورزش در سطح شهرستان تلاش کنند.

وی با اشاره به نقش ورزش در حفظ سلامتی و شادابی جامعه اظهار داشت: نزدیک به 50 درصد آقایان و 40 درصد از بانوان در سطح استان دچار اضافه وزن هستند که این معضل می‌تواند با انجام ورزش برطرف شود.

ارسطو قادری تحول، پویائی و تحرک در ورزش این شهرستان را حاصل تغییراتی دانست که در دولت جدید رخ داده است و گفت: با ورود مهدوی به‌عنوان مسئول ورزش شهرستان تحولات شگرفی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه همه باید پشتیبان ورزش باشیم، افزود: نقشی که تربیت بدنی می‌تواند در جامعه داشته باشد بی‌دلیل است.

فرماندار میاندورود سلامت همه انسان‌ها و جامعه را در گرو ورزش دانست و گفت: ورزش می‌تواند در راستای سلامتی جسم و روح آدمی زمینه ساز جامعه سالم باشد.

سپس عالیشان، لطیفی و اسفندیاری در دفتر امام جمعه شهرستان میاندورود حضور یافتند.

در این دیدار مهدوی به ضرورت و نقش بی‌بدیل روحانیون و علما در حوزه ورزش پرداخت و بیان داشت: ورزش جزء دین و نظام ما است.

وی با اشاره به نقش اخلاق در ورزش و اینکه اسوه‌ها و الگوهای ورزشی در دین ما وجود داشته و دارند، تصریح کرد: حضرت علی(ع) نمونه بارزی از یک قهرمان و پهلوان واقعی است که حتی در بستر شهادت به فرزندان خود سفارش کرده است که با دشمنان مدارا کنند و این گذشت و فداکاری یعنی نمونه بارزی از قهرمانی و پهلوانی است.

مهدوی خاطر نشان کرد: در طول تاریخ همواره از ظرفیت بی‌نظیر مراجع، علما و روحانیون به نحو شایسته‌ای استفاده شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: با حضور روحانیون و علما و نقش بی‌بدیل آنها در ورزش شاهد معنویت و ورزش پاک در جامعه باشیم.

عالیشان نیز به بیان نقش و اهمیت ورزش همگانی پرداخت و بیان کرد: مردم با توجه به علقه و اعتمادی که به روحانیون دارند می‌تواند در رهنمودها و راهنمایی‌هایی که روحانیون در بین آحاد جامعه دارند باعث توسعه و گسترش ورزش در جامعه شوند.

وی به حضور روحانیون در میادین ورزشی اشاره کرد و گفت: حضور روحانیون و علما در اماکن ورزشی و پرداختن به ورزش از طریق آنها می‌تواند خود عامل توسعه و تشویق مردم به ورزش شود.

حجه الاسلام رسولی ضمن خوش آمد به مسئولین ورزش و تبریک ایام ماه مبارک از فضای ورزشی که در سطح شهرستان و شادابی و نشاطی که در ورزش شهرستان حاکم شده است، اظهار رضایت کرد و افزود: اصل ورزش و جوانان دو مقوله پیوسته و تنیده به هم می‌باشد.

وی اظهار داشت: تحرک و پویائی و جنب و جوش که به قول امروزی‌ها ورزش می‌باشد مورد تأکید دین اسلام است.

امام جمعه میاندورود دوری جستن از بی‌تحرکی و خمودگی را از توصیه‌های دین بر شمرد و تاکید کرد: آیات و دعاهایی مرتبط به تاکید سلامت و تقویت جسم و روان در این حوزه وجود دارد.

رسولی با بیان اینکه اگر کاری انجام شود که به جسم ضرر برسد حرام است، تصریح کرد: تنبلی و بی‌تحرکی از لحاظ شرعی اشکال دارد و سلامتی که خداوند در اختیار انسان قرار داده است یک نعمت است پس ورزش برای حفظ سلامتی ضروری است .

وی ابراز کرد: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی توجه ویژه‌ای به ورزش همگانی در کنار ورزش قهرمانی شده است و اقبال خانواده‌ها به ورزش یک اقبال جدی شده است.

رسولی خاطر نشان کرد: باید مواظب و هوشیار باشیم و بصیرت به خرج دهیم تا دشمنان و استعمارگران در لوای ورزش رخنه نکنند و باعث ترویج فرهنگ غربی و استعماری در ورزش نشوند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی میاندورود در ادامه به بحث اخلاق در ورزش پرداخت و گفت: اخلاق به معنی این است که ورزشکار به مقدسات احترام بگذارد، به پیشکسوتان، مربیان، داوران و تماشاگران احترام گذاشته شود.
رسولی ادامه داد: برای رسیدن به قله‌های قهرمانی، حفظ و اعتبار و افتخار برای مملکت ملاک می‌باشد و صرفاً نگاه و توجه آن به ریاست در ورزش نباشد.

وی با بیان اینکه مردم ولی نعمت ما هستند و جوانان مطالبات به حقی دارند تأکید کرد: مسئولان باید در جهت تامین خواسته‌های مردم و جوانان اهتمام جدی به خرج دهند.دیدگاه شما در مورد : اولین جلسه شورای ورزش همگانی میاندورود برگزار شد

اولین جلسه شورای ورزش همگانی میاندورود برگزار شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ