• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 12633 - تاریخ انتشار : جمعه 12 تیر 1394 - ساعت: 12:07

چاپ
هیچ خزانه‌ای با ارتباط با آمریکا و تکیه بر نفت، خزانه آبادی نیست

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

هیچ خزانه‌ای با ارتباط با آمریکا و تکیه بر نفت، خزانه آبادی نیست


نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ خزانه‌ای با ارتباط با آمریکا و تکیه بر نفت هرگز خزانه آبادی نیست.

به گزارش میانخبر ، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد شب گذشته در سی و چهارمین سالگرد شهدای هفتم تیر و شهید حجت‌الاسلام عبدالحسین اکبری در گلزار شهدای روستای لالیم شهرستان میاندورود با بیان اینکه انسان‌ها در یک نگاه به دو دسته تقسیم می‌شوند، گفت: بعضی‌ها نفس، شهوت و هوس‌های خویش را مربی و رب خود انتخاب کردند و آنچه دلشان می‌خواهد می‎‌گویند و آنچه شهواتشان می‌خواهد انجام می‌دهند.

وی اظهار داشت: بعضی‌ها کاملا تسلیم هوا و هوس خویش هستند، خدای او هوای نفس او است، خواست او امیال و غضب است، آنچه که دل می‌خواهد و آنچه را که غریزه اقتضا می‌کند انجام می‌دهند و همانند درندگان زیست می‌کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: حیوانات در چارچوب غریزه خود حیات حیوانی دارند اما انسان حیوان صفت عقل و نیروی تفکر را ابزاری برای شهوت رانی و رسیدن به قدرت و امیال و شهوات نفسانی و حیوانی می‌کند، پس به مراتب از حیوانات پست‌تر هستند.

ابوترابی‌فرد بیان کرد: در مقابل گروهی هستند که غضب، شهوت، غریزه جنسی، حب مقام و ثروت در جان او حکومت نمی‌کند، در جان او خدا حکومت کرده، مربی خدا و متربی انسان است.

وی با بیان اینکه ماه رمضان یک مدرسه است، افزود: خدا را مربی خود کنیم و با کنترل غذا خوردن و آشامیدن، آهسته آهسته خود را تحت کنترل خدا قرار دهیم .

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افراد زیادی دوست دارند خداوند مربی آنها باشد اما اهل ایستادگی نیستند و آنجا که شهوت ظهور پیدا می‌کند شکست می‌خورند و آنجا که حرص و طمع و رسیدن به قدرت وجود او را قبضه کرده است خدا را فراموش می‌کنند.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه خدا انسان‌هایی را دوست دارد که او را انتخاب و استقامت کنند، خاطر نشان کرد: استقامت به گرسنگی و تشنگی راهی بر استقامت بر بندگی خدا است.

وی بیان کرد: آنچه شهدا را متمایز کرده است استقامت آنان تا مرز شهادت بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شهید بهشتی و یارانش انسان‌های برگزیده‌ای هستند چون در راهی ایستادند تا به شهادت برسند.

ابوترابی‌فرد گفت: اگر برای مردم مازندران بخواهیم بگوییم "قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَيهِمُ المَلائِكَةُ" تفسیرش کیست باید بگوییم آیت الله کوهستانی است.

وی با بیان اینکه آمریکا با همه قدرت سیاسی، اقتصادی، نظامی و رسانه‌ای در مقابل شما ایستاد و کشورهای منطقه هم او را کمک می‌کنند، بیان کرد: دفاع مقدس این جنگ نابرابر گواه حقانیت قرآن کریم است.

ابوترابی‌فرد بهشت را قله‌ای در آخرت دانست که از دنیا شروع می‌شود، افزود: برادرم می‌گفت اسارت قطعه‌ای از بهشت بود.

وی اظهار داشت: خداوند به مردان اهل ایمان می‌گوید ما دوست و سرپرست شما و در دنیا و آخرت کنار شما هستیم.

ابوترابی‌فرد خاطر نشان کرد: ربناالله یعنی قرآن در خانه، مجلس، هیئت دولت، استانداری و فرمانداری حضور داشته باشد و مدیریت کند و نه هوا و هوس.

وی با بیان اینکه حکومت قرآن یعنی حکومت اخلاق، محبت و ایمان، گفت: اگر در کارهایمان بر اساس قرآن حرکت کنیم مشکلات ما حل می‌شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: اگر زندگی ما مبتنی بر مصرف و آن‌هم مصرف بدون ضابطه نباشد و مبتنی بر تولید علم و تولید مبتنی بر دانش باشد آنگاه خزانه ما لبریز از پول می‌شود.

وی تاکید کرد: هیچ خزانه‌ای با ارتباط با آمریکا و تکیه بر نفت هرگز خزانه آبادی نیست.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: آن خزانه‌ای، خزانه مقتدر است که بر اقتصاد مبتنی بر دانش، تولید و مدیریت مصرف شده، تکیه داشته باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر اقتصاد ما صحیح و مبتنی بر ثروت بود آنگاه وزارت اقتصاد ثروتمندترین وزارتخانه می‌شود، افزود: اگر این کار انجام شد بدانید که در راه رسیدن به قله هستیم در غیر این صورت در راه افول هستیم.مطالب مرتبط با : هیچ خزانه‌ای با ارتباط با آمریکا و تکیه بر نفت، خزانه آبادی نیست
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • جمعه 12 تیر 1394 - 20:08 وطن پرست

    تمام شهیدان برای ما سرلوحه زندگی هستند و ما به انها افتخار میکنیم , ولی گاهی احساس میشود که ما داریم در کارها و به دست اوردن نیت های دنیوی از انها سو استفاده میکنیم . خداوند خودش پشتیبان این مردم شهید داده باشه انشاالله.

    پاسخ به نظر
    + 4 - 0
دیدگاه شما در مورد : هیچ خزانه‌ای با ارتباط با آمریکا و تکیه بر نفت، خزانه آبادی نیست

هیچ خزانه‌ای با ارتباط با آمریکا و تکیه بر نفت، خزانه آبادی نیست تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ