• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اسلاید شو

کد خبر : 12852 - تاریخ انتشار : سه شنبه 16 تیر 1394 - ساعت: 11:45

چاپ
کودکان بی‌سرپرست چشم‌انتظار یاری خیران/محک بندگی با انتخاب فرزند در شب 21 ماه مبارک رمضان

کودکان بی‌سرپرست چشم‌انتظار یاری خیران/محک بندگی با انتخاب فرزند در شب 21 ماه مبارک رمضان


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران با اشاره به هفته اکرام گفت: در شب 21 ماه مبارک رمضان مصادف با شهادت امیرالمؤمنین (ع) پایگاه‌هایی مستقر می‌شوند که با قرار دادن شناسنامه ایتام از حامیان برای پذیرفتن حمایت مالی از آنها دعوت به عمل می‌آید و درواقع حامیان فرزندان جدید خود را تحت پوشش مالی قرار می‌دهند.

به گزارش میانخبر ، به نقل از حورا؛ شبکه اطلاع رسانی زنان مازندران، وقتی هنگام افطاری روی سفره‌ای با غذاهای رنگین می‌نشینیم باید به این فکر کنیم، افرادی هستند که شاید از دیدن این غذاها محروم باشند، چه برسد که بخواهند از آن‌ها تناول کنند!

یکی از خیران کمیته امداد درباره چگونگی قرار گرفتن در طرح اکرام اظهار کرد: همسرم با کمیته امداد در ارتباط بود و همیشه از کارها و فعالیت‌های این نهاد پرس‌وجو می‌کردم تا اینکه خانواده‌ای را به من معرفی کردند و زمانی که با این خانواده آشنا شدم، احساس کردم که خواهر و برادر جدید دارم.

وی با اشاره به اینکه این خواهر و برادر بی‌سرپرست بودند، افزود: گاهی اوقات خداوند مسائلی را در زندگی انسان به وجود می‌آورد که می‌تواند خلأهای زندگی ما را پر کند: این اتفاق هم حس زیبا و نوینی را در من به وجود آورد.

این خیر تصریح کرد: به دلیل اینکه در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست و اگر کسی توفیق پیدا کند کار خیری انجام دهد باید از خداوند تشکر کند که او را سزاوار انجام کار خیر قرارداد چون در حقیقت این خود ما هستیم که به انجام این امور نیازمند هستیم و متوجه شدم آنها به من نیازی نداشتند.

وی اضافه کرد: امروز من نیازمند این دوستان هستم که انسانیت خود را محک بزنم و حس زنده‌ بودن را تجربه کنم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران نیز در گفت‌وگو با حورا، بیان کرد: در حال حاضر 5 هزار و 200 یتیم تحت پوشش این نهاد قرار دارد و حدود 30 هزار حامی داریم.

تیمور طهماسب‌پور خاطرنشان کرد: به‌طور میانگین ماهانه مبلغ 200 هزار تومان به‌صورت نقدی به‌حساب ایتام واریز می‌شود و همچنین ممکن است بخشی از این هدایا به‌صورت کالا نیز در اختیارشان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه یک‌سری از کارهای اساسی و ضروری ازجمله تهیه مسکن و جهیزیه برای ایتام را در دستور کارداریم، تصریح کرد: طبیعتاً این مسائل مستلزم حمایت هرچه بیشتر مردم و خیران است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران ادامه داد: با توجه به اینکه در هفته اکرام قرار داریم در شهرهای استان پایگاه‌های امدادی دایر کردیم و همچنین در شب 21 ماه مبارک رمضان مصادف با شهادت امیرالمؤمنین (ع) پایگاه‌هایی مستقر می‌شوند که با قرار دادن شناسنامه ایتام از حامیان برای پذیرفتن حمایت مالی از آنها دعوت به‌عمل می‌آید و در واقع حامیان فرزندان جدید خود را زیر پوشش مالی قرار می‌دهند.

این مسئول در پاسخ به این سؤال که آیا در حال حاضر یتیم دارای سوءتغذیه در استان داریم، یادآور شد: البته که نداریم، حامیان توجه بسیاری به خانواده‌های ایتام دارند و هر اندازه که وجوه پرداختی به ایتام بیشتر باشد آنها راحت‌تر می‌توانند از پس برآورده کردن نیازهای خود برآیند.

وی اضافه کرد: به‌طور حتم اگر کمک‌های خیران بیشتر باشد مشکلات بسیاری حل می‌شود که در صورت تحقق این مهم اثرات خوبی در جامعه دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران با اشاره به اینکه 64 هزار خانواده تحت پوشش داریم و باید همین تعداد هم خیر داشته باشیم، از خیران خواستار شد؛ توجه بیشتری به ایتام و خانواده‌های آنان داشته باشند.

این مسئول افزود: اگر در ماه مبارک رمضان هر خانواده‌ای تنها یک سبد غذایی برای کمک به مستضعفان در نظر بگیرند ما چندین مرحله ایتام را اطعام دهی می‌کنیم.

طهماسب‌پور تصریح کرد: در حال حاضر با هدف‌گذاری انجام‌شده حدود 20 هزار سبد غذایی داریم و حدود 13 هزار و 500 سبد غذایی را توزیع کردیم که احتمال می‌رود تا پایان ماه این تعداد به 30 هزار سبد غذایی برسد.دیدگاه شما در مورد : کودکان بی‌سرپرست چشم‌انتظار یاری خیران/محک بندگی با انتخاب فرزند در شب 21 ماه مبارک رمضان

کودکان بی‌سرپرست چشم‌انتظار یاری خیران/محک بندگی با انتخاب فرزند در شب 21 ماه مبارک رمضان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ