• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 12889 - تاریخ انتشار : سه شنبه 16 تیر 1394 - ساعت: 22:24

چاپ
آغاز برداشت محصول پیاز در میاندورود

آغاز برداشت محصول پیاز در میاندورود


اولین برداشت محصول پیاز در میاندورود با حضور مهندس شهیدی‌فر مسئول تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان به همراه مدیر جهادکشاورزی میاندورود در سطح 5 هزار متر مربع از اراضی روستای دارابکلا بخش مرکزی شهرستان میاندورود انجام شد.

به گزارش میانخبر، اولین برداشت محصول پیاز در میاندورود با حضور مهندس شهیدی‌فر مسئول تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان به همراه مدیر جهادکشاورزی میاندورود در سطح 5 هزار متر مربع از اراضی روستای دارابکلا بخش مرکزی شهرستان میاندورود انجام شد.

شهیدی‌فر درباره سطح زيرکشت اين محصول در سال زراعي، گفت: در شهرستان میاندورود حدود 326 هکتار از اراضی کشاورزی به کشت این محصول اختصاص دارد.

وی افزود: پیش بینی تولید در واحد سطح 12 تن و در مجموع شهرستان سه هزار 912 تن می‌باشد.

شهیدی‌فر به کیفیت مناسب و قابلیت انبارداری بالای این محصول اشاره داشت و بیان کرد: مزایای این پیاز شامل کیفیت مناسب و قابلیت انبار داری بالا است که در هنگام رویش به تنش‌های محیطی به نسبت مقاومت نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به بومی بودن این محصول، به آفات نسبتا مقاوم بوده و به‌صورت ارگانیک شده و بدون استفاده از سموم شیمیایی پرورش داده شد و روانه بازار مصرف می‌شود.

سید شبر موسوی در حاشیه این برنامه در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر از عملیات شن‌ریزی در سطح 8 روستای شهرستان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در سطح 8 روستای شهرستان به طول سه هزار 343 متر عملیات شن‌ریزی جاده بین مزارع با مساحت 13 هزار 372 متر مربع به اتمام رسیده است.

وی تصریح کرد: از مشخصات این جاده‌ها دارا بودن عرض 4 متر و عمق 20 سانتیمتر می‌باشد.

مدیر جهاد کشاورزی مزایای احداث این جاده‌ها را دسترسی آسان‌تر کشاورزان به اراضی کشاورزی دانست و خاطر نشان کرد: احداث این جاده‌ها می‌تواند دسترسی آسان‌تر کشاورزان این منطقه را به اراضی کشاورزی و همچنین انتقال محصولات کشاورزی به بازارهای فروش را آسان‌تر کند.دیدگاه شما در مورد : آغاز برداشت محصول پیاز در میاندورود

آغاز برداشت محصول پیاز در میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ