• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 13170 - تاریخ انتشار : دوشنبه 22 تیر 1394 - ساعت: 00:09

چاپ
تولید سالانه 1.5 میلیون اصله نهال/ از بحران خارج و به سوددهی رسیدیم

مدیرعامل شرکت نکاچوب:

تولید سالانه 1.5 میلیون اصله نهال/ از بحران خارج و به سوددهی رسیدیم


مدیرعامل شرکت نکاچوب گفت: سالانه 1.5 میلیون اصله نهال تولید می‌کنیم که طبق نظر کارشناسی اداره کل منابع طبیعی و سازمان جنگل‌ها این نهال‌ها در عرصه جنگل کاشته می‌شود.

به گزارش میانخبر ، رمضان‌علی اصغری در گفت‌وگو با ما با اشاره به آتش‌سوزی در این شرکت و اعلام رقم‌های مختلف خسارت وارد شده از سوی افراد و رسانه‌های مختلف گفت: معمولا در فصل گرما شاهد آتش‌سوزی در جنگل و در بعضی مواقع در واحدهای صنعتی و خدماتی هستیم.

وی افزود: متاسفانه وجود غبار ناشی از سنباده نئوپان که حاوی چسب نیز می‌باشد دچار حریق شد و بر اثر آن مقداری از چوب‌آلات پوسیده و هیزمی مستقر در جوار گرد و غبار دچار آتش‌سوزی شد.

مدیرعامل شرکت سهامی نکاچوب با بیان اینکه کل شرکت، مواد اولیه و کارخانجات شرکت تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی می‌باشند، تصریح کرد: پوشش بیمه آتش سوزی صرفا در قبال مواد اولیه برخلاف آنچه که عنوان شد به مبلغ 8 میلیارد ریال می‌باشد.

وی مقدار خسارت وارده را حدود 56 تا 60 میلیون تومان برآورد کرد و گفت: آنچه که از سوی افراد غیر مطلع اعلام شد دور از واقعیت بود.

اصغری اضافه کرد: خسارت وارده از طریق کارشناسان رسمی دادگستری کارشناسی شد و آنها مقدار خسارت وارده را 46 میلیون تومان اعلام کردند.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی شرکت نکاچوب حفاظت و حراست از جنگل است، خاطر نشان کرد: در این راستا یکی از اقدامات مهم ما با همکاری سازمان جنگل‌ها، محصور کردن جنگل برای جلوگیری از قاچاق چوب، تغییر کاربری و ورود دام به عرصه جنگل کاری و جنگل‌داری است.

عضو هیئت مدیره شرکت نکاچوب تصریح کرد: در این راستا توانستیم 6 هزار کیلومتر، دور جنگل را محصور کنیم که در گذشته این کار با پایه چوبی انجام می‌شد و امروز برای کاهش استفاده از چوب از پایه بتنی هم استفاده می‌کنیم.

تولید سالانه 1.5 میلیون اصله نهال

وی از وجود 40 هکتار نهالستان در سه حوزه پایین‌بند، میان‌بند و بالابند برای جنگل‌کاری و احیای جنگل خبر داد و گفت: سالانه 1.5 میلیون اصله نهال تولید می‌کنیم که طبق نظر کارشناسی اداره کل منابع طبیعی و سازمان جنگل‌ها این نهال‌ها در عرصه جنگل کاشته می‌شود.

اصغری اظهار کرد: به منظور حفاظت از جنگل یکی از برنامه‌های ما ساماندهی دام داخل جنگل است که تا امروز طبق نظر اداره کل منابع طبیعی حدود 40 نفر از فرزندان دامداران که مشمول ساماندهی شدند در شرکت مشغول به کار کردیم.

وی ادامه داد: دامدارانی که حقوق به ازا می‌خواستند به مبلغ بیش از 20 میلیارد ریال طبق نظر کارشناسی اداره کل منابع طبیعی به این منظور اختصاص پیدا کرد.

رمضان‌علی اصغری اقداماتی شامل جنگل اقداماتی شامل مرمت جاده، نگهداری و خراش سطحی، بذرپاشی و... را از دیگر تعهدات شرکت در بخش جنگل بیان کرد.

بیشتر بدهی های شرکت پرداخت شده است

وی خاطر نشان کرد: در گذشته کارخانجات تخته لایه، روکش، جعبه‌سازی، پارکت، مبلمان، چوب‌بری فعال بود ولی متاسفانه تعطیل شد و بخش زیادی از کارگران که در این بخش کار می‌کردند در قالب بیمه بیکاری سوق داده شدند.

مدیرعامل شرکت نکاچوب با اشاره به شروع فعالیت خود و هیئت مدیره جدید شرکت از مهر 92 تصریح کرد: در شروع کار با 280 میلیارد ریال زیان انباشته و 260 میلیارد ریال بدهی قطعی شامل بیمه تامین اجتماعی، مالیات، سنوات همکاران بازنشسته و همین طور خطوطی که در شرف تعطیلی بودن مواجه بودیم.

وی اضافه کرد: با همت و تلاش اعضای هیئت مدیره و همکاران شرکت توانستیم در طی 1.5 تا 2 سال اخیر با استفاده از قانون بخشودگی جرائم، اصل بدهی تامین اجتماعی به مبلغ بیش از 90 میلیارد ریال را پرداخت و از بخشودگی 35 میلیاردریالی استفاده کنیم.

اصغری افزود: علاوه بر تامین اجتماعی بدهی بابت مالیات برارزش افزوده، تجمیع عوارض، مالیات تکلیفی، مالیات پیمانکاران، کارکنان و سود ابرازی ساماندهی شد.

سنوات کارگران بازنشسته در حال پرداخت است

وی درباره بدهی سنوات کارگران بازنشسته گفت: بدهی مربوط به سنوات همکاران مربوط به سال‌های 89 تا 91 کاملا تسویه شد و بخش اعظمی از سال 92 و بخشی از سال 93 پرداخت شد که مبلغ ناشی از پرداخت سنوات رقمی بالغ بر 75 میلیارد ریال بوده است و مابقی هم طبق نوبت برنامه‌ریزی شده در حال پرداخت است.

شرکت از بحران خارج و به سوددهی رسیده است

عضو هیئت مدیره شرکت نکاچوب با اشاره به اینکه شرکت تا سال 91 از زمره شرکت‌های زیان‌ده بوده است، تاکید کرد: شرکتی که در سال 91 در زمره کارگاه‌های بحران‌دار منطقه شناسایی شده بود و زیان‌ده تلقی و به اعتقاد کارشناسان فعالیت آن توجیه اقتصادی نداشت توانست در سال‌های جاری به سوددهی برسد و بارقه‌ای از امید در مجموعه کارگری زنده شد.

وی خاطر نشان کرد: کارخانجات که در حال فعالیت بودند طی یکی دو سال اخیر بازسازی نوسازی و دستگاه‌های جدیدی به آنها اضافه شد به نحوی که کیفیت تولید محصول(نئوپان) امروز مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است.

نوسازی شرکت و افزایش تنوع و کیفیت محصول

اصغری یادآور شد: در گذشته فقط یک سایز نئوپان تولید می‌شد که با بازسازی و فعال شدن کارخانه ملامینه امروز به 3 سایز افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه در گذشته نئوپان 100 درصد به صورت خام به بازار عرضه می‌شد، خاطر نشان کرد: با بازسازی و نوسازی خط ملامینه، 60 تا 70 درصد نئوپان تولیدی با تنوع 25 طرح هم‌اکنون در شرکت ملامینه و به بازار عرضه می‌شود که این موضوع ارزش افزوده‌ای برای شرکت دربر داشت.

مدیرعامل شرکت نکاچوب افزود: خط آغشته سازی را هم فعال کردیم و از این پس بخشی از کاغذهای خام توسط خود شرکت آغشته و مورد مصرف قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر کاهش برداشت از جنگل، اضافه کرد: با توجه به کاهش برداشت از جنگل و فرسوده و قدیمی بودن کارخانجات فعلی، براساس تصمیم هیئت مدیره شرکت، طرح بازسازی و نوسازی(طرح توسعه) مطرح و در این راستا مذاکراتی با برخی از سازندگان کارخانجات صنایع سلولوزی صورت گرفت و هم‌اکنون پیگیر تامین اعتبار مورد نیاز برای اجرا و به‌روز کردن شرکت هستیم.

اشتغال 800 نفر به صورت مستقیم در شرکت

اصغری با بیان اینکه 800 نفر در شرکت به صورت مستقیم در حال فعالیت هستند، تصریح کرد: از این تعداد حدود 360 نفر مخصوص حفاظت و حراست از جنگل و 120 نفر در بخش صنعت فعالیت دارند و مابقی به‌عنوان نیروی اجرایی در جنگل مشغول هستند.

وی با اشاره به امکانات شرکت و نیاز به تامین اعتبار برای گسترش فعالیت شرکت، گفت: در این خصوص با بعضی از شرکت‌ها و بانک‌ها و موسسات مالی مذاکراتی صورت گرفت و از مسئولین ارشد استانی نیز تقاضای مساعدت در امر سرمایه‌گذاری و تامین اعتبار داریم.

اصغری از مسئولین ارشد استان و نمایندگان شهرستان‌های ساری، نکا و میاندورود و فرمانداران این شهرستان‌ها به‌دلیل همه مساعدت‌ها به شرکت و همچنین از تمامی شوراهای اسلامی و دهیاری‌های روستاهای حوزه کاری تشکر و قدردانی کرد.برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • دوشنبه 22 تیر 1394 - 04:32 صبرایی

  اقای اضغری ما روچی فرض کردی هروقت تونستین برای حداقل 3000نفر اشتغال ایجاد کنین بیا بگو داریم یه کاری میکنیم شماهم مثل رییس صنعت تجارت سابق استان امار الکی به خرد مردم نده که نارنگی چین وخیار چین وپرتغال چین رو توامکار اشتغال توجلسات حساب میاوردمردم امروز نان گندم میخورند دریک کلام طرف لب واکنه حالیشونه .///امیدداریم که شرکتهای تابع شهرستان میاندوروددراینده نزدیک همانطور قبلی نسبت به جذب نیرو اقدام کنند شرکتهایی که جزنگهبان کارگری وتولیدی صورت نمیگیره //////

  پاسخ به نظر
  + 4 - 1
 • سه شنبه 23 تیر 1394 - 04:09 حقگو

  اینکه شرکت تا سال فلان زیان ده بوده و با روی کار اومدن دولت تدبیر و امید به رشد مثبت رسیده به عقیده من به اینگونه مسايل دامن نزنیم بهتره احترام افراد چیز خوبیه...

  پاسخ به نظر
  + 0 - 1
 • سه شنبه 23 تیر 1394 - 10:45 ناشناس

  پیشنهاد میکنیم هر کسی که امار غیر واقع داد یا نیت امار غیر واقع کرد مهم نیست که کی هست مهم اینه که بزنین زیر گوشش و بهش فهش و نلسزا بگید، اینجوری همه ساکت میشن ببینن شما چقدر امار غیر واقع میدید، اینجوری هم توی گوش دیگران میزنید، هم امار غیر واقع دادید و هم درختان به قول بعضی نکاچوبیها پوسیده!! رو به اتش کشیدید، به این میگن معامله برد برد حالا چی رو برد خدا میدونه، ضمنا وقتی بانک ملی به جای سفته فروشی نئوپان تولید کنه معلومه که تولید کننده باید بره کله پاچه بفروشه اینم ینی باخت باخت خوش به حال شهر ساری با این صنعتش....

  پاسخ به نظر
  + 1 - 1
دیدگاه شما در مورد : تولید سالانه 1.5 میلیون اصله نهال/ از بحران خارج و به سوددهی رسیدیم

تولید سالانه 1.5 میلیون اصله نهال/ از بحران خارج و به سوددهی رسیدیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ