• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 13363 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 تیر 1394 - ساعت: 11:53

چاپ
اولین برداشت برنج در شهرستان میاندورود/ اجرای مرحله دوم مبارزه بیولوزیک کرم ساقه‌خوار برنج

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود:

اولین برداشت برنج در شهرستان میاندورود/ اجرای مرحله دوم مبارزه بیولوزیک کرم ساقه‌خوار برنج


رئیس جهاد کشاورزی میاندورود گفت: اولین برداشت برنج در سطح یک هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان میاندورود توسط آقای عبدالعزیز حیدزاده در شهر سورک انجام گرفت.

به گزارش میانخبر ، سیدشبر موسوی در گفت‌وگو با ما از اولین برداشت برنج در شهرستان میاندورود خبر داد و گفت: اولین برداشت برنج در سطح یک هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان میاندورود توسط آقای عبدالعزیز حیدزاده در شهر سورک انجام گرفت.

وی افزود: این کشاورز عملیات نشاکاری را در تاریخ 10 اردیبهشت سال جاری انجام داده بود که در حدود چهار هزار و 200 کیلوگرم در سطح یک هکتار برداشت داشته است.

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود خاطر نشان کرد: شهرستان میاندورود دارای هشت هزار و 122 هکتار اراضی شالیزاری است که از این مقدار چهار هزار و 200 هکتار به رقم طارم و سه هزار و 922 هکتار به ارقام پر محصول اختصاص یافته است.

اجرای مرحله دوم مبارزه بیولوزیک کرم ساقه‌خوار برنج در اراضی شالیزاری شهرستان میاندورود

موسوی از اجرای مرحله دوم مبارزه بیولوژیک کرم ساقه‌خوار در اراضی شالیزاری میاندورود خبر داد و گفت: در پی اجرای موفقیت آمیز مبارزه بیولوژیک نسل اول کرم ساقه‌خوار برنج، مبارزه بیولوژیک کرم ساقه‌خوار برنج در نسل دوم توسط 141 هزار و 200عدد تریکوکارت در 600 هکتار از اراضی شالیزاری سطح شهرستان انجام شد.

وی از مزایای این طرح کاهش مصرف کودهای شیمیایی و آلودگی آب و خاک و در نتیجه سلامت بیشتر برنج تولیدی عنوان کرد و گفت: این امر در حفظ محیط زیست و سلامت جامعه تاثیرگذار است.

برگزاری یازده دوره کلاس‌های آموزشی ویژه ماه مبارک رمضان با موضوعات گوناگون در شهرستان میاندورود

موسوی با اشاره به اینکه در طی ماه مبارک رمضان یازده دوره کلاس آموزشی با حضور حدود 600 نفر با موضوعات گوناگون در مساجد و حسینیه‌های روستاهای سطح شهرستان برگزار شد، بیان کرد: در طی این دوره‌ها بهره برداران بخش کشاورزی ضمن آشنایی با مسائل فنی و به‌روز شده در این بخش، پرسش‌های خود را مطرح کرده و توسط اساتید متخصص مربوطه در پایان هر کلاس پاسخ داده شد.دیدگاه شما در مورد : اولین برداشت برنج در شهرستان میاندورود/ اجرای مرحله دوم مبارزه بیولوزیک کرم ساقه‌خوار برنج

اولین برداشت برنج در شهرستان میاندورود/ اجرای مرحله دوم مبارزه بیولوزیک کرم ساقه‌خوار برنج تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ