• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 13574 - تاریخ انتشار : دوشنبه 29 تیر 1394 - ساعت: 12:14

چاپ
در کلاس درس خارج امام(ره) حضور داشتم/ بعد از برگشت به ایران ساواک از من بازجویی کرد

حجت الاسلام سید محسن ساداتی:

در کلاس درس خارج امام(ره) حضور داشتم/ بعد از برگشت به ایران ساواک از من بازجویی کرد


حجت الاسلام سید محسن ساداتی گفت: در سال 52 در مسجد شیخ انصاری نجف در درس خارج امام(ره) که کتاب مکاتب محرمه را تدریس می‌کرد مانند دیگر طلبه‌ها و روحانیون در کلاس ایشان شرکت می‌کردم.

به گزارش میانخبر ، حجت الاسلام سید محسن ساداتی از روحانیون برجسته میاندورودی و امام جماعت مسجد امام حسین(ع) روستای اسرم این روزها در بستر بیماری به سر می برد، وی چندی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر از خاطرات خود و همچنین از زمان حضور خود در نجف و نشستن در کلاس‌های حضرت امام خمینی(ره) گفت.

حجت الاسلام ساداتی بیان کرد: در سال 21 در روستای اسرم متولد شدم، پدرم را ندیدم و زیر تکفل مادرم بزرگ شدم، درس خود را در نکا زیر نظر استاد لیموندی آغاز کردم و سپس به ساری رفته و زیر نظر استاد شفیعی بودم.

وی افزود: در سال 45 به سفارش و تشویق استاد شفیعی برای ادامه تحصیل به عراق سفر کردم.

امام جماعت مسجد امام حسین(ع) روستای اسرم خاطر نشان کرد: در سال 52 در مسجد شیخ انصاری نجف در درس خارج امام(ره) که کتاب مکاتب محرمه را تدریس می‌کرد مانند دیگر طلبه‌ها و روحانیون در کلاس ایشان شرکت می‌کردم.

ساداتی تصریح کرد: امام(ره) ظهرها در مسجد شیخ انصاری و شب‌ها در مدرسه بروجردی نماز جماعت برقرار می‌کرد.

وی با بیان اینکه 12 سال در عراق حضور داشتم، گفت: در سال 54 صدام ما را از عراق اخراج کرد و پس از آن تا به امروز در روستای اسرم حضور دارم.

این روحانی برجسته میاندورودی با اشاره به این حادثه، اظهار کرد: امام(ره) به‌دلیل اینکه زمستان بود و هوا بسیار سرد و مردم نیازمند بودند از عراقی‌ها خواسته بود که ایرانیان را از عراق خارج نکنند.

ساداتی خاطر نشان کرد: زمانی که شاه قصد برگزاری جشن 2500 ساله را داشت، حضرات اسلام رضوانی، روشنی و شاعری درمورد این جشن در مسجد شیخ انصاری سخنرانی کردند و گفتند که دولت ایران به چه دلیل این جشن را برگزار می‌کند!؟ درحالی که مردم گرسنه هستند و آب و نان برای خوردن ندارند لزومی ندارد این جشن برگزار شود.

وی افزود: زمانی که به اسرم آمدم ساواک من را خواست و از ما تحقیقات کرد و سوالاتی قبیل در عراق چه چیزی تحصیل می‌کردید؟ وضعیت ایران را چگونه می‌بینید؟ دوستانتان در عراق چه کسانی بودند؟ دوست و فامیلی در عراق و خارج از کشور داریم یا نه؟ از ما پرسیدند.

حجت الاسلام سید محسن ساداتی بیان کرد: در زمان انقلاب مردم با شاه و دولت مخالف بودند و دائم شعار مرگ بر شاه می‌دادند.

پایگاه خبری تحلیلی میانخبر صحت و سلامتی برای این عالم بزرگوار از خداوند منان مسئلت می‌نماید.دیدگاه شما در مورد : در کلاس درس خارج امام(ره) حضور داشتم/ بعد از برگشت به ایران ساواک از من بازجویی کرد

در کلاس درس خارج امام(ره) حضور داشتم/ بعد از برگشت به ایران ساواک از من بازجویی کرد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ