• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 14142 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 08 مرداد 1394 - ساعت: 12:43

چاپ
توزیع 1500 نایلون زباله بین مسافران/ خسارتی بابت سیل در دوسال گذشته نداشتیم

دهیار دارابکلا:

توزیع 1500 نایلون زباله بین مسافران/ خسارتی بابت سیل در دوسال گذشته نداشتیم


دهیار روستای دارابکلا، گفت: در دو سال گذشته به‌دلیل لایروبی مستمر جوب‌ها، رودخانه و کانال‌ها خوشبختانه سیلی را شاهد نبودیم.

به گزارش میانخبر ، محمد دباغیان در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر، با اشاره به اینکه همه ساله با کوچک‌ترین بارندگی، دارابکلا دچار سیل گرفتگی می‌شد، اظهارکرد: در دو سال گذشته به‌دلیل لایروبی مستمر جوب‌ها، رودخانه و کانال‌ها خوشبختانه سیلی را شاهد نبودیم.

وی از اقدامات دیگر دهیاری برای جلوگیری از بروز سیل در دارابکلا، زدن علف‌های هرز داخل رودخانه و نزدیکی پل‌ها، تعویض کردن لوله‌های انتقال آب با ظرفیت پایین که مانع عبور آب می‌شدند با لوله‌های بزرگ‌تر، احداث 560 متر کانال جدید، ایجاد پل‌های جدید بزرگ برای رفع موانع بارندگی و رفع گیر کانال‌ها بیان کرد.

دهیار روستای دارابکلا خاطرنشان کرد: همه این عوامل باعث شد که کشش آب زیاد شود و در زمان بارندگی آب به‌خوبی به سمت رودخانه‌ها هدایت شود و باعث ایجاد خسارت نشود.

دباغیان درباره دیگر اقدامات دهیاری در سطح روستا، گفت: در راستای اجرای طرح هادی عقب‌نشینی‌هایی در سطح روستا انجام شد، رفع موانع پیچ‌ها داخل محل و پیچ‌های پرخطر، تحویل گرفتن پاسگاه قدیمی و تبدیل آن به دهیاری بزرگ، ساماندهی و جمع‌آوری زباله در سطح روستا که به گفته مدیر شبکه بهداشت و درمان در این زمینه در سطح شهرستان رتبه نخست را دارا هستیم.

وی از توزیع یک هزار و 500 نایلون زباله در بین مسافران در تعطیلات عید فطر خبر داد و افزود: برای عید فطر با کمک انجمن محیط زیست تعداد 15 سطل زباله 700 لیتری در مناطق مختلف جنگل جانمایی شد و همچنین 1500 نایلون زباله در بین مسافران و گردشگران توزیع شد و بعد از خروج مسافران پاکسازی سطح جنگل توسط عوامل دهیاری انجام گرفت.

دباغیان با بیان اینکه جاده ارتباطی دارابکلا در بارندگی اخیر کاملا مسدود شده بود، تصریح کرد: در بارندگی اخیر به‌دلیل ورود گل و لای، جاده کاملا مسدود شده بود و با استفاده از بیل مکانیکی اقدام به بازگشایی آن کردیم.

وی عرض کم جاده و نبود شانه خاکی را در مواقع بارندگی بسیار خطرناک دانست و گفت: در زمان بارندگی حاشیه جاده گل‌آلود می‌شود و نمی‌توان از آن استفاده کرد.دیدگاه شما در مورد : توزیع 1500 نایلون زباله بین مسافران/ خسارتی بابت سیل در دوسال گذشته نداشتیم

توزیع 1500 نایلون زباله بین مسافران/ خسارتی بابت سیل در دوسال گذشته نداشتیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ