• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 14344 - تاریخ انتشار : دوشنبه 12 مرداد 1394 - ساعت: 13:53

چاپ
سیستم صوتی مناسب برای برگزاری مراسمات نداریم

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی میاندورود:

سیستم صوتی مناسب برای برگزاری مراسمات نداریم


مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی میاندورود گفت: برای برگزاری مراسمات در سطح شهرستان، همواره با مشکل سیستم صوتی روبرو هستیم.

به گزارش میانخبر، در 12 مرداد 1359 بود که با تائید امام خمینی (ره)، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به‌منظور سازماندهی و نظم بخشیدن و اداره صحیح مراسم عمومی، برگزاری راهپیمایی‌های عظیم و سرنوشت‌ساز و تقویت و تحکیم حضور موثر آحاد ملت در مراسم عمومی و بزرگداشت ایام‌الله و مناسبت‌های متعدد انقلاب اسلامی تشکیل شد، که باوجود مسئولیت خطیر آن و تاکیدهای مهم حضرت امام و مقام معظم رهبری، این شورا در مازندران با مشکلاتی مواجه است که ساختمان اداری برای استقرار با ثبات در آن، از زمره این مشکلات است که در این ارتباط، کمک جدی استاندار مازندران را مطالبه می‌کند.

شورایی که اگر نبود ...

برای پی بردن به نقش موثر و هوشمندانه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، می‌توان به نبود این شورا اشاره کرد که اگر این شورا با ابتکار حضرت امام تشکیل نمی‌شد و با حمایت‌های جدی مقام معظم رهبری ادامه حیات نمی‌یافت، بسیاری از حماسه‌های حضور ظرف 35 سال اخیر هم می‌توانست که به‌وجود نیاید.

مقام معظم رهبری در زمینه نقش و عملکرد این شورا می‌فرمایند: «اگر ما این شورای هماهنگی را نمی‌داشتیم، بی‌شک ناسازگاری‌ها و اشکالات فراوانی را در ایجاد و اداره و راه‌اندازی مراسم مختلف شاهد بودیم، الحمدلله این شورا تشکیل شد و به همین دلیل هم این شورا باید بماند و به طور جدی باید تقویت و سطح فعالیت‌های آن بالا برود.

رهبر معظم انقلاب سپس در جمع‌بندی، اظهار می‌کنند: «وجود این تشکیلات (شورای هماهنگی) برای سازماندهی و نظم بخشیدن و اداره صحیح مراسم عمومی از قبیل دهه فجر و امثال آن بسیار مفید و لازم است و من از آن حمایت می‌کنم.»

چند مراسم شاخص

مراسم و فعالیت‌هایی که در شرایط کنونی در برنامه کار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قرار دارد، عبارتند از: دهه فجر انقلاب اسلامی، راهپیمایی 22 بهمن، روز قدس، 12 فروردین، روز کارگر، روز معلم، سالگرد ارتحال حضرت امام، 15 خرداد، 7 تیر، 17 شهریور، هفته دفاع مقدس، 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، روز زن، 9 دی و ...

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی میاندورود، اظهار می‌کند: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به‌عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی به‌منظور ساماندهی و مدیریت برگزاری مراسم‌های ملی و عمومی و رسمی کشور با بهره‌گیری از ظرفیت نهادهای فرهنگی و مردمی است که به هماهنگی و انسجام فعالیت‌های تبلیغی بین دستگاه‌ها و مراکز تبلبغی نظام می‌پردازد.

مصطفی طیبی افزود: اساس شکل‌گیری این نهاد برمی‌گردد به سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران که هر یک از نهادهای انقلابی در تلاش بودند تا به هر نحو ممکن و از طریق روش‌های تبلیغی هم‌چون برگزاری راهپیمایی‌ها، چاپ و انتشار پوستر و کتاب و مقالات و ... انقلاب اسلامی ایران را حفظ کنند.

وی خاطرنشان کرد: این احساس بعضاً منجر به ناهمگونی و بروز مشکلات اجرایی می‌شد تا اینکه حضرت امام راحل(ره) در 12 مرداد سال 1359 با توجه به لزوم ایجاد هماهنگی و انسجام بین دستگاه‌ها، با تدبیر حکیمانه خود نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را تشکیل دادند.

طیبی تصریح کرد: موضوع فعالیت در شورا بر می‌گردد به سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، سازماندهی، نظارت و راهبری مراسم و فعالیت‌های ملی و مذهبی طبق دستورالعمل‌های موجود و برنامه‌های ابلاغی از سوی مرکز شورا که این شورا برای انجام وظایف محوله خود اقدام به تشکیل ستادهای مختلف با حضور نهادها و ادارت و تشکل‌های مرتبط با آن می‌کند.

وی مهمترین مشکل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در شهرستان میاندورود را نداشتن سیستم صوتی مناسب دانست و گفت: برای برگزاری مراسمات در سطح شهرستان، همواره با مشکل سیستم صوتی روبرو هستیم.

طیبی با اشاره به همکاری مناسب همه دستگاه‌ها در سطح شهرستان، بیان کرد: لازم است برای یکپارچه‌سازی سیستم صوتی برای برگزاری مراسمات، بودجه‌ای در نظر گرفته شود تا این مشکل برطرف شود.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • سه شنبه 13 مرداد 1394 - 02:21 صبرایی

    طیبی جان با عرض خسته نباشی وخداقوت خدمت شما..بله شما درست فرمودید مشکل تمام مراسمات بلندگو میباشه برای چیزهای غیرضرور هزینه میکنند ولی یه سیستم صوتی که میشه چندین سال ازاون استفاده کرد پیگیرش نمیشن یه خیری یه مسوولی یه رییس اداره یی یه رییس کارخانه ای رو ببینین بگین این کار خیر رو انجامش بده یک دردنیا صد دراخرت خیر نصیبش بشه انشا الاه/////یا علی مدد

    پاسخ به نظر
    + 7 - 2
دیدگاه شما در مورد : سیستم صوتی مناسب برای برگزاری مراسمات نداریم

سیستم صوتی مناسب برای برگزاری مراسمات نداریم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ