• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار حوادث

کد خبر : 14394 - تاریخ انتشار : دوشنبه 12 مرداد 1394 - ساعت: 20:56

چاپ

واکاوی فوت یک کودک در استخر


حدود یک ماه گذشته بود کودکی که برای آموزش شنا به یکی از استخرهای واقع در غرب تهران مراجعه کرده بود و در حادثه ای حین آموزش جان باخت و حالا هم کسی پاسخگوی این اتفاق نیست.

به گزارش میانخبر، شمار کودکان جان باخته در استخرها، در سال‌های گذشته کم نبوده است و براساس آمار مسئولان پزشکی و قانونی ایران هم، از آغاز امسال تاکنون 44 تن در استخرهای کشورمان جان خود را از دست داده‌اند.

شاید شمار جان باختگان در استخرها کمی عجیب به نظر برسد اما اگر سری به مراکز آموزشی آبی زده باشید خواهید دید آمار منتشره از سوی مسئولان پزشکی و قانونی چندان هم تعجب برانگیز نیست زیرا بسیاری از استخرها در کشور وجود دارند که طبق آیین‌نامه وزارت ورزش و جوانان و زیرمجموعه آنها یعنی اداره کل تربیت‌بدنی استان‌ها و به خصوص فدراسیون غریق نجات باید امنیت افرادی را که به این مجموعه‌ها مراجعه می‌کنند تامین کنند اما در برخی موارد نواقصی در این زمینه وجود دارد که یکی از مهمترین آنها کمبود ناجیان غریق در استخرهاست.

به گفته نایب رئیس هئیت غریق نجات استان تهران، براساس آیین نامه تنظیم شده که از سازمان تربیت بدنی سابق باقی مانده است، استخرها باید با توجه به ابعادی که دارند از ناجیان غریق مورد نیاز بهره‌‌مند باشند، حال استخر مورد نظر که گفته می‌شود مالک اصلی آن آموزش و پرورش منطقه 5 تهران است از حادثه پیش آمده کناره‌گیری کرده است و طبق پیگیری‌های ما مسئولان این اداره اشاره کرده‌اند که این ملک به بخش خصوصی اجاره داده شده است و معلوم نیست در این بین استخر نامبرده واقعا ناجی غریقی داشته است و اگر هم ناجی غریقی وجود داشته است تعداد ناجیان غریق در روز حادثه کافی بوده است؟

حالا با توجه به حادثه پیش آمده، سوال بزرگی ذهن ما را درگیر کرده است، اینکه چرا مسئولان مربوط تا این لحظه برای پلمپ این استخر اقدامی نکرده اند؟ البته وقتی با اداره کل اماکن تربیت بدنی استان تهران تماس گرفتیم با این پاسخ روبرو شدیم که هیچگونه شکایتی از مجموعه ورزشی یاد شده به دست ما نرسیده است ضمن اینکه وظیفه پیگیری این موضوع برعهده بازرسان وزارت ورزش و جوانان است و از حیطه اختیارات ما خارج شده است، پیگیری ها از اداره کل بازرسی وزارت ورزش و جوانان در این باره هم تا این لحظه بی نتیجه مانده است.


منبع : صدا و سیما

دیدگاه شما در مورد : واکاوی فوت یک کودک در استخر

واکاوی فوت یک کودک در استخر تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ