• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 14668 - تاریخ انتشار : یکشنبه 18 مرداد 1394 - ساعت: 15:18

چاپ
روزی که همه یادشان می‌آید یک خبرنگاری!

روزی که همه یادشان می‌آید یک خبرنگاری!


وقتی قلم می‌گیری تا بنویسی رسالتی را به دوش می‌کشی که شاید احساس باشد و اگر یک خبرنگار باشی این احساس دوچندان می شود چون خود را مدیون یک شهر می‌دانی و دوست داری برای درد مردمت کاری کنی و صدایی را به گوش شنوایی برسانی.

به گزارش میانخبر، گاهی هرچقدر هم که قلم می‌زنیم نه می‌توانیم درد خودمان را ابراز کنیم و نه دردی از جامعه را انعکاس دهیم و این یعنی قلم خسته است و شاید جایی از فکرمان مخدوش و دلمان سرگردان شده است.

وقتی قلم می‌گیری تا بنویسی رسالتی را به دوش می‌کشی که شاید احساس باشد و اگر یک خبرنگار باشی این احساس دوچندان می‌شود چون خود را مدیون یک شهر می‌دانی و دوست داری برای درد مردمت کاری کنی و صدایی را به گوش شنوایی برسانی.

در هر جبهه از موضوعیت خبری که باشی فرقی نمی‌کند مهم یک اصل است و آن هم بی طرفی وحق طلبی است و اگر این اصل را رعایت کردی می‌توانی به خودت به عنوان یک خبرنگار افتخار کنی.

هرسال برای خبرنگاران شاید جشنی برگزار می‌شود تا به رسم قدیمی تجلیلی به عمل آید و شاید این دلخوشی کوچکی باشد ولی مشکلات و دردهای یک خبرنگار فراتر از یک تجلیل است و اگر قرار باشد از این دردها دم بزند شاید مثنوی هفتاد من شود.

هر سال زمانی که نزدیک روز خبرنگار می‌شویم انعکاس دوباره مشکلات خبرنگاران شروع می‌شود و هر بار هم فقط در حد یک نوشتار بود و س. هر کسی که در این حرفه فعالیت دارد می‌داند که در کنار همه‌ی مشکلات این شغل شیرینی‌های خاص خودش را هم دارد ولی بودن چای تلخ مشکلات حلاوت این شیرینی شغلی را می‌کاهد.

از شهر کوچک خودمان بگوییم؛ شهری که هر روزش اگر از طلوع صبح تا آخر زوال بدوی برای خبر باز هم در گوشه و کنار موارد زیادی است اما نکته‌ی قابل توجه این است که مسئولین شهرستان چقدر از خبرنگاران حمایت می‌کنند؟

شاید سازماندهی مناسب در حیطه خبرنگاری شهرستان بتواند کمی از مشکلات این حرفه کم کند و البته بهادادن به خبرنگاران فعال و ارزشی هم باید مورد توجه قرا بگیرد نه اینکه فقط عده ای (خاص) مورد حمایت باشند. شاید حجم کار یک خبرنگار را فقط کسی که حرفه‌ای مثل او دارد بتواند درک کند. باید یک روز را با خبرنگار زیست؛ پای حرف‌هایش نشست و آنگاه برایش فکری کرد، چون یک خبرنگار می‌تواند با انعکاس صدای مردمی از درد جامعه بکاهد و یا با نوشتن مطلبی آتش در خرمنی بزند؛ پس همانطور که خبرنگاران به رسالت خود عمل می‌کنند انتظار می رود مسئولین هم با دیدی بهتر و صادقانه‌تر در جهت رفع مشکل خبرنگاران شهرستان بکوشند تا هر دو یاری‌گر هم باشند تا شهری بهتر و زیباتر داشته باشیم.

روزت مبارک خبرنگار مردم دار.

نویسنده : سمیرا رحیم نژاد

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • دوشنبه 19 مرداد 1394 - 15:34 طاهری

    17 مرداد سالروز گام نهادن در وادی آگاهی و نیک اندیشی بر شما خبرنگاران غیور مبارک باد،سرتون سلامت،دلتون شاد و لبتون خندون

    پاسخ به نظر
    + 2 - 0
دیدگاه شما در مورد : روزی که همه یادشان می‌آید یک خبرنگاری!

روزی که همه یادشان می‌آید یک خبرنگاری! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ