• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 14932 - تاریخ انتشار : جمعه 23 مرداد 1394 - ساعت: 16:27

چاپ
نقد به معنای مخالفت نیست/ بنده اصلاح‌طلب نیستم

امام جمعه میاندورود:

نقد به معنای مخالفت نیست/ بنده اصلاح‌طلب نیستم


امام جمعه میاندورود گفت: اظهار نظر منفی به معنای مخالفت و ضدیت نیست و اظهار نظر مثبت هم به معنای پیروی و اطاعت نیست.

حجت الاسلام سیدمجتبی رسولی جویباری در مراسم وداع با سه تن از شهدای گمنام در مسجد جامع شهر سورک، اظهار کرد: شهدای غواص دست بسته نیامدند که بمانند بلکه پیامی آورند تا برگردند.

وی با بیان اینکه این شهدا آمدند تا ارزش‌ها را تقدیم ملت کنند، افزود: شهدا آسمانی و الهی هستند و آمدند تا انسان‌ها را متوجه ارزش‌ها و انقلاب کنند و دوباره برگردند.

امام جمعه میاندورود با اشاره به تحول ایجاد شده در کشور توسط شهدای غواص، بیان کرد: چند روزی است که این شهدا وارد کشور شدند و تمام ملت را متوجه خود کردند.

وی گفت: دگرگونی و تحول به معنای حیات مجدد شهدا است و حیات طیبه هم چیزی جز ایجاد دگرگونی و تحول نیست.

این مسئول با بیان اینکه هیچ کس جز شهدا نمی‌توانست چنین تحولی را در سطح جامعه به‌وجود بیاورد، افزود: آنچه که در فطرت انسانی وجود دارد همین هیجان و شور تحول آفرین است.

وی اذعان کرد: اگر حیات انسان الهی باشد باعث دگرگونی و تحول خواهد شد و شهدا توانستند اینکار را انجام دهند.

خطیب جمعه سورک با اشاره به جان فشانی و فداکاری شهدا در دفاع مقدس و نورانی بودن آن‌ها، خاطرنشان کرد: امروز مردم، با نور این شهدا مسیر خود را می‌یابند.

وی گفت: ما در دنیای ظلمانی و سراسر جهالت زندگی می‌کنیم و منتظر دستگیری هستیم که از این تاریکی نجات یابیم.

حجت الاسلام رسولی ادامه داد: شهدا به‌ذات الهی متصل شدند و هر کس که به خداوند متصل باشد دارای حیات طیبه و عزتمند است.

وی تصریح کرد: شهدا در هیاهوی ظلمت و در دوران دفاع مقدس از همه چیزش گذشت و در راه رسیدن به خداوند جان خود را فدا کردند.

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه ما نیازمند به شهدا هستیم و دست و دل و فکر ما به این شهدا محتاج است، افزود: شهدای عزت ناپذیر دست بسته آمدند تا بگویند باید در برابر خداوند دست‌ها بسته باشد اما در برابر هیچ قدرتی نباید دست‌ها و زبان‌ها بسته باشد.

وی گفت: شهدا زنده و عزیز هستند و در این مسیر گوی سبقت را از دیگران ربوده‌اند که باید به شهدا تاسی کرد چرا که آنها الگوی ما هستند.

این مسئول با بیان اینکه نباید شهدا را حزبی و جناحی کرد گفت: شهدا متعلق به همه مردم هستند چرا که پیام شهدا اطاعت از ولی فقیه است.

وی بیان کرد: اصل اول در نظام ما ولایت فقیه است و حرف اول و اخر نظام ما را هم ولی فقیه می‌زند.

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه بارها این حرف‌ها را زدیم اما مورد پذیرش واقع نشد، گفت: در همین چند روز به‌دلیل نشست‌هایی که داشتیم و حرف‌هایی که زدیم جوی درست شد و اتهامی زده شد که به هیچ عنوان درست نیست.

وی گفت: بنده به ضرس قاطع عرض می‌کنم که اصلاح طلب نیستم، اصل در نظام ما ولایت فقیه و پایبندی به ارزش‌ها است و هیپچ جناحی و گروهی در نظام اسلامی جز اصل ولایت فقیه معتبر نیست.

حجت الاسلام رسولی با بیان اینکه اصول ما نیازمند اصلاح است و اصلاح نیز باید بر مبنای اصول باشد افزود: نقد به معنای مخالفت نیست و مخالفت هم به معنای ضدیت نیست،همان‌گونه که تایید به معنای تبعیت و پیروی نیست.

وی اظهار کرد: بنده و امثال بنده اگر حرفی و نقدی را مطرح می‌کنیم، فوراً عزیزان آن را تعبیر به ضدیت و مخالفت نکنند، اظهار نظر با قانون‌مداری وولایت‌پذیری کاملا فرق می‌کند،اظهار نظر منفی به معنای مخالفت و ضدیت نیست و اظهار نظر مثبت هم به معنای پیروی و اطاعت نیست.

امام جمعه میاندورود تاکید کرد: ما در حکومت اسلامی زیر نظر ولایت فقیه قانون مداری و نقد و پیشنهاد به معنای بی قانونی نیست چرا که قانون اساسی کشورمان را قبول داریم.

این مسئول اذعان کرد: بارها گفتیم اگر شخصی، اگر شخصیت‌ها و گروه‌هایی در این کشور، در زندانند یا حصرند، این قانون کشور ما است و اگر حرفی زده می‌شود به معنای مخالفت با قانون نیست.

وی ادامه داد:عده‌ای از دوستان نگران شدند که این حرف‌ها با ولایت پذیری و آرمان‌های ارزش‌ها مخالفت دارد اما این افراد بدانند که من مقلد رهبری هستم و ایشان را نایب امام زمان می‌دانم، تبعیت از ایشان را واجب می‌دانم و بعد از خداوند و اهل بیت هم کسی را به اندازه ایشان دوست ندارم و هتک حرمت ایشان را نیز حرام می‌دانم.

حجت الاسلام رسولی اظهار کرد: یک تار موی رهبر انقلاب را با هیچ احد و گروهی معاوضه نمی‌کنم اگر کسی این احساس را می‌کند که اگر حرفی زده می‌شود در مخالفت است بداند که بنده سینه چاک ولی فقیه و مخلص ولی فقیه هستم.

وی گفت: عده‌ای این روزها حرف‌هایی را زدند که فکر می‌کنند که بنده با سپاه مخالف هستم، زهی خیال باطل، یه عده انسان‌های احمق و بی‌خرد این حرف‌ها را می‌زنند.

خطیب جمعه سورک ادامه داد: بنده فرزند سپاه و بزرگ شده سپاه هستم، از نوجوانی در سپاه بودم و الان هم به گذشته خود افتخار می‌کنم، این نقشه دشمن است که بین نیروهای انقلابی تفرقه ایجاد کند، دشمن مترصد همین است که انقلابیون و تاثیرگذاران را از هم جدا کند و این نقشه دشمن است که بین انقلابیون و نهادهای انقلابی تفرقه ایجاد کند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه

برای این پست 8 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • شنبه 24 مرداد 1394 - 11:29 محمدی

  هه خنده داره روز روشن امام جمعه شهر صادق نباشه و. . . . بگه

  پاسخ به نظر
  + 38 - 4
 • شنبه 24 مرداد 1394 - 11:34 محمود

  حاج اقا واقعا بعیده .شما چطور عاشق ولایتی؟عاشق ولایت یعنی محکوم کردن فتنه وسران فتنه شما یک بار در طول چند بار به صراحت محکوم نکردی الان هم شنیدیم دنبال یک منصب دولتی هستی . من به جرات میگم شما اصلاح طلبی چون حامی فتنه گرانی .وبخاطر موقعیتت از سپاه تعریف کردی. میانخبر مرد باش بزن کامنت منو

  پاسخ به نظر
  + 40 - 4
 • شنبه 24 مرداد 1394 - 11:39 رضا از سورک

  بنظر منم دلیلی ندار ه امام جمعه از تریبونش برای دفاع شخصی استفاده کنه این هم نوعی سواستفاده از جایگاه هست اون باید با رفتارش ثابت کنه ولایی هست .اگه واقعا نمیتونه از دادستان شهرستان حاج اقا ملاکریمی یاد بگیره

  پاسخ به نظر
  + 40 - 5
 • شنبه 24 مرداد 1394 - 11:43 زهرا

  برای من سواله چرا شما منتقد اصلی دولتی ها در چند سال گذشته بودی و میگفتی من وظیفه دارم حرف ودرد مردم رو از تریبون بگم .در این دولت مردم درد ندارن؟مشکلات ندارن؟چرا ساکتین اقای امام جمعه؟واقعا ولایت مداریت مارو کشته.شما بزبان نگی پس کی بگه ؟اگه اقرار نکنی میدونی دوام نمیاری

  پاسخ به نظر
  + 40 - 5
 • شنبه 24 مرداد 1394 - 16:16 بسم رب الشهدا

  ان شاالله همینطور که بر زبان آوردی در دل هم چنین باشد

  پاسخ به نظر
  + 39 - 4
 • پنج شنبه 29 مرداد 1394 - 13:14 یه بنده خدا

  ببخشید جناب آقای رسولی شما چطور اصلاح طلب نیستید که راجع به حصر انتقاد دارید و ممنوع التصویری خاتمی در روز یکشنبه 18مرداد روز خبر نگار عقده چندین ساله را بروز دادید چطور یک بار سران فتنه را محکوم نکردید وهمیشه از آنها حمایت کردید چه می شد یکبار هم شده در خطبه های نماز جمعه سران فتنه را محکوم می کردید مگر نماینده مقام معظم رهبری در شهرستان نیستید ؟ فرمایشات آیت الله العظمی امام خامنه ای را یکبار دیگردر مورد سران فتنه وفتنه گران واستکبار جهانی (شیطان بزرگ آمریکا)مرور کن ... . (صلوات بر محمد وآل محمد)

  پاسخ به نظر
  + 23 - 0
 • یکشنبه 01 شهریور 1394 - 02:36 صبرایی

  امام جمعه عزیزاگه نماینده ولی فقیه وامام جمعه باشی وانتقادنکنی چه فرقی بامردم عادی داری جنابعالی جوانان بیکار رونمیبینی کارخانه های ازکار افتاده رونمیبینی تورم رونمیبینی یا لمس نمیکنی حصر ورفع حصر شکم زن وبچه هام روسیر نمیکنه من جوون مگه ماله این کشور نیستیم چرا بعضی ها راحت کار گیر میارن ولی بعضی ها از بیکاری ونداشتن پول کار برخی جوانان به جدایی داره میکشه کمی منطقی باشیم وحقایق روبه مردم بگیم //////////

  پاسخ به نظر
  + 19 - 0
 • چهار شنبه 04 شهریور 1394 - 18:53 فرهنگ

  واقعا متاسفم فقط نظر ات یک طرفه را نمایش می دیدید براتون متاسفم شما باید نقد پذیر باشید ا

  پاسخ به نظر
  + 1 - 5
دیدگاه شما در مورد : نقد به معنای مخالفت نیست/ بنده اصلاح‌طلب نیستم

نقد به معنای مخالفت نیست/ بنده اصلاح‌طلب نیستم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ