• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 15181 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 28 مرداد 1394 - ساعت: 14:03

چاپ

سموم کشاورزی متهم اصلی سفید بالک‌ها


مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: به دلیل کمبود منابع آبی و افزایش میزان مصرف سموم کشاورزی، آفت سفید بالک‌ از بین رفته و باعث طغیان این حشره شده است.

به گزارش میانخبر، حیدرزاده مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران، در خصوص افزایش سفید بالک‌ها اظهار کرد: سال گذشته به دلیل کمبود منابع آبی و افزایش میزان مصرف سموم کشاورزی در حقیقت شکارگر طبیعی سفید بالک‌ها از بین رفته و به این علت این حشرات موجود در طبیعت افزایش یافته و طغیان کرده‌اند.

وی با اشاره به این که این حشرات بیشتر در مناطق جنوبی تهران دیده شده‌اند تاکید کرد: متولی مبارزه با سفید بالک‌ها، مرکز تحقیقات آفات جهاد کشاورزی و شهرداری تهران است چند سالی زمان می برد تا این معضل ریشه کن شود و این مرکز باید به طور جدی‌تر در این مسئله ورود کند.

مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه این حشرات هیچ ضرری برای انسان ندارند و فقط باعث مزاحمت آنها می‌شوند، گفت: امسال طی مکاتبات سازمان حفاظت محیط زیست با وزارت جهاد کشاورزی تصمیم بر این شد که میزان سموم و نوع آنها کنترل شود و با عملی شدن این تصمیم قطع به یقین شاهد کمتر شدن سفید بالک‌ها در شهر خواهیم بود.


منبع : باشگاه خبرنگاران

دیدگاه شما در مورد : سموم کشاورزی متهم اصلی سفید بالک‌ها

سموم کشاورزی متهم اصلی سفید بالک‌ها تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ