• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 15312 - تاریخ انتشار : یکشنبه 01 شهریور 1394 - ساعت: 14:31

چاپ
با مشکل ورودی و کیفیت پایین آب روبه‌رو هستیم

دهیار روستای ورندان:

با مشکل ورودی و کیفیت پایین آب روبه‌رو هستیم


دهیار روستای ورندان گفت: مشکلات زیادی در ورودی و کیفیت پایین آب روبه‌رو هستیم است و چندین روستاهای بخش گهرباران از مجتمع آب‌رسانی گهرباران در جاده چمان نکا استفاده می‌کنند که در سال جاری با قطع مکرر آب روبه‌رو بودیم.

به گزارش میانخبر، دهیاری یک نهاد غیر دولتی و مستقل و نمادی از پژوهش و مطالعه در امر توسعه، عمران و شکوفایی است که در زمینه‌های عمرانی، فرهنگی، ورزشی، رفاهی، سیاسی و اجتماعی در دهه اخیر در سطح روستاهای کشور شکل گرفته و با تلاش همه نهادها و ارگان‌ها در چند سال گذشته موفقیت‌هایی در عرصه عمران و آبادی داشته است.

روستای ورندان از توابع بخش گهرباران شهرستان میاندورود با قدمتی بالای 300 ساله و بالغ بر 84 خانوار و 276 نفر جمعیت در فاصله 10 کیلومتری شهر سورک واقع شده است.

عزیزالله نصرتی دهیار روستای ورندان در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر، درباره عملکرد اجرای طرح‌های عمرانی در روستا، گفت: از جمله طرح‌هایی که در روستا صورت گرفته است تقویت ولتاژ برق، بهسازی کلیه شبکه برق فشار قوی و ضعیف، تعویض کلیه سیم‌ها، نصب لامپ معابر جهت سهولت در عبور و مرور، اجرای ساخت پروژه مهدیه و طرح برق رسانی به کلیه مزارع بوده است.

وی افزود: اجرای طرح عقب‌نشینی طبق طرح هادی و تفصیلی و تشکیل جلسات متعدد با شورای هماهنگی و مصوب با همکاری لازم اهالی روستا، بهسازی و پاکسازی و شن‌ریزی کلیه کوچه‌ها و معابر عمومی با اعتبار متمرکز و استانی جمعا به طول 2 کیلومتر و با هزینه بالغ بر 90 میلیون ریال بوده است.

نصرتی بیان کرد: اهالی روستا عقب‌نشینی را انجام داده و طرح هادی در دستور کار قرار گرفته است که همچنان منتظر اعتبارات لازم برای اجرای طرح هستیم.

دهیار روستای ورندان اجرای طرح‌های ورزشی را از کارهای مهم برای جذب جوانان به ورزش دانست و اظهار کرد: باید به امر ورزش بها داده شود تا جوانان و نوجوانان با علاقه بیشتر به ورزش روی آورند که متأسفانه نبود یک مکان ورزشی در روستا یکی از معظلات مهمی است که مسئولان باید بیشتر به این موضوع رسیدگی کنند.

وی تصریح کرد: طرح‌های ورزشی و اردویی در روستای ورندان تشکیل شده است که از جمله تشکیل شورای ورزشی و معرفی به اداره تربیت بدنی، شرکت در کلیه مسابقات ورزشی سطح شهرستان میاندورود، شرکت در پیاده‌روی آمادگی جسمانی، شرکت در کلیه اردوهای فرهنگی، زیارتی و تفریحی از جمله اقداماتی است که در روستا انجام می‌شود.

نصرتی درباره مشکلات آب شرب گفت: متأسفانه مشکلات زیادی در ورودی آب داریم و دارای کیفیت پایینی است و چندین روستاهای بخش گهرباران از مجتمع آب‌رسانی گهرباران در جاده چمان نکا استفاده می‌کنند که در سال جاری با قطع مکرر آب روبه‌رو بودیم.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت نامناسب اداره آب و فاضلاب و نداشتن اعتبار و همچنین رعایت نکردن درست مردم از این نعمت الهی، یکی از مشکلات در این زمینه محسوب می‌شود.

دهیار روستای ورندان با اشاره به اینکه 90 درصد زمین‌های کشاورزی مردم روستا باغات مرکبات هستند، بیان کرد: اهالی روستا برای آب‌رسانی به زمین‌های کشاورزی از چاه و پمپ‌های شخصی استفاده می‌کنند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • یکشنبه 01 شهریور 1394 - 22:18 مهندس!

  با این کیفیت پایین،بوی تعفن و این روزها ورژن جدید از آلودگی آب که بوی سم هم میده ملت بخش گهرباران دچار کشتار دسته جمعی نشن صلوا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ات!

  پاسخ به نظر
  + 2 - 0
 • چهار شنبه 04 شهریور 1394 - 11:06 ل

  جواب همه این موضوعات رو فرماندار بی لیاقت باید بده.مدیران قوی که اهل باج دادن نبودندو اجازه ورود و دخالت این اقا به مجموعه مدیریتی خود رو ندادند برکنار شده اند..این است دولت کلید...دهیار عزیز اندکی صبر بهار 96 نزدیک است ....

  پاسخ به نظر
  + 3 - 0
دیدگاه شما در مورد : با مشکل ورودی و کیفیت پایین آب روبه‌رو هستیم

با مشکل ورودی و کیفیت پایین آب روبه‌رو هستیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ