• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 15408 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 11 شهریور 1394 - ساعت: 19:17

چاپ
آبگرفتگی سطحی در شهرستان شاهد نبودیم/ رعایت ضوابط فنی ساخت و ساز ضروری است

فرماندار میاندورود:

آبگرفتگی سطحی در شهرستان شاهد نبودیم/ رعایت ضوابط فنی ساخت و ساز ضروری است


فرماندار میاندورود گفت: ساختمان‌هایی که از لحاظ فنی و اصولی براساس ضوابط ساخته می‌شوند چه در سیل و طوفان و چه در زلزله از آسیب‌ها معصون می‌مانند.

به گزارش میانخبر، ارسطو قادری در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر، درباره طوفان روز گذشته اظهار کرد: این طوفان با وجود اینکه از شدت بالایی برخوردار بود اما با اقداماتی نظیر لایروبی کانال‌ها و ساخت کانال‌های هدایت آب‌های سطحی انجام شده بود، دچار آبگرفتگی در شهر و روستاهای شهرستان نشدیم.

وی افزود: بر اثر این طوفان سقف بسیاری از خانه‌ها، دیوارهای منازل و حیات خانه‌ها تخریب و آب وارد خانه‌ها شد.

فرماندار میاندورود خاطرنشان کرد: در ابتدای شروع طوفان، برق این مناطق قطع شد که نیروهای اداره برق شهرستان از ابتدا قطع برق در محل حضور یافتند و اقدام به وصل آن کردند.

قادری تصریح کرد: همچنین براثر نوسانات برق، سیستم‌های مخابرات دچار اشکال شدند و باید بعضی از دستگاه‌های مخابرات تعویض شوند که نیاز به زمان دارد به‌همین دلیل تلفن شهرستان همچنان قطع است.

وی بیان کرد: کارشناسان بنیاد مسکن در حال بازدید از مناطق خسارت دیده هستند تا خسارات به‌وجود آمده را بررسی کنند و همچنین نیروهای جهاد کشاورزی در حال بازدید از باغات خسارت دیده هستند.

این مسئول با تاکید بر ضروروت رعایت ضوابط ساخت و ساز که توسط نظام فنی ساختمان ارائه می‌شود، گفت: ساختمان‌هایی که از لحاظ فنی و اصولی براساس ضوابط ساخته می‌شوند چه در سیل و طوفان و چه در زلزله از آسیب‌ها معصون می‌مانند.

قادری افزود: اکثر جاهایی که دچار آسیب شدند، الزامات قانونی ساخت و ساز را رعایت نکردند که شاید رعایت نکردن این اصول در کوتاه‌مدت هزینه را در ساخت کمتر کند اما در بلندمدت دچار مشکل می‌شوند.

فرماندار میاندورود در پایان اظهار کرد: برای جلوگیری از بروز تکرار چنین حوادثی، ضرورت دارد هم شهرداری در شهر و هم ناظرین ساخت و ساز و هم ناظران فنی در روستاها نظارت کافی را در ساخت و ساز داشته باشند.برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پنج شنبه 12 شهریور 1394 - 08:53 ب

  سطح شهرستان یا چند تا روستا؟؟؟؟خخخخخخخخخخخخخخ

  پاسخ به نظر
  + 0 - 2
 • پنج شنبه 12 شهریور 1394 - 15:19 صبرایی

  اقای فرماندارشماکه میگیدخانه های اصولی مقاوم دربرابرسیل وزلزله است جوون مردم از سر نداری با این تورم زیاد اگه زمین داشته باشه حاضره کپر بزنه وکپرنشینی کنه ما تا حالا ندیدیم که کسی خسارت دیده باشه لااقل چیزی داده باشین ..اجر رواجر گذاشتن دراین زمانه کار هرکسی نیست اقای مهندس ...خدابه ما بازهم رحم کردخدایا شکرت نشانه هایی از اخرت روبه مانشان میدی ولی چشم وگوش ما باز نمیشه////

  پاسخ به نظر
  + 3 - 0
 • یکشنبه 15 شهریور 1394 - 21:11 سورکی

  اهالی محترم سورک ظاهرا از یاد خدا غافل شودید این طوفان از سورک و مال سورک بود چکار کردین که خدا میخواست باد شما را ببرد مواظب اعمال خود باشید

  پاسخ به نظر
  + 2 - 0
دیدگاه شما در مورد : آبگرفتگی سطحی در شهرستان شاهد نبودیم/ رعایت ضوابط فنی ساخت و ساز ضروری است

آبگرفتگی سطحی در شهرستان شاهد نبودیم/ رعایت ضوابط فنی ساخت و ساز ضروری است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ