• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 15454 - تاریخ انتشار : جمعه 13 شهریور 1394 - ساعت: 19:04

چاپ
خداوند در کمین شما است/ از همه حلالیت می طلبم

امام جمعه میاندورود:

خداوند در کمین شما است/ از همه حلالیت می طلبم


امام جمعه میاندورود اظهار کرد: همه کارها به توفیق الهی و عنایت ویژه امام زمان (عج) بود.

به گزارش میانخبر، حجت الاسلام سیدمجتبی رسولی جویباری در ایراد آخرین خطبه خود در نماز جمعه میاندورود با بیان اینکه خداوند به پیامبر می فرماید که گفتار آنها تو را اندوهگین نسازد افزود: این آیه به پیامبر دلداری می دهد که در برابر آزار و اذیت مردم و فشارهایی که مشرکان در برابر پیامبر داشتند نگران نباشد و به یاوه سرایی آن ها توجه نکند چرا که خداوند است که باید انسان را حفظ و عزیز کند.

*تقوا رایگان و اکتسابی نیست/ خداوند در کمین شما است

وی گفت: خداوند گفتار بی اساس و پلید آن ها را می شنود و بر اساس رفتاری که داشتند آن ها را به عقوبت زشتشان نیز خواهد رساند.

این مسئول با بیان اینکه انسان باید عزت را از خداوند طلب کند ابراز داشت: منطق قرآن می گوید که انسان آب زلال را باید از سرچشمه بگیرد نه از ظرف محدود و آلوده دیگران بلکه باید از سرچشمه آب زلال را دریافت کرد.

وی گفت: هرگز به دنبال این و آن و به دنبال افراد نروید که بواسطه آنها عزیز شوید بلکه هر چه می خواهید از خدا بخواهید و به گروه ها و تشکل ها و کسانی که به دنبال هیاهو هستند نروید و به آنها توجه نکنید.

خطیب جمعه سورک با بیان اینکه دروغ نگویید، آزار نرسانید، تهمت نزنید و دیگران را آزار ندهید افزود: بدانید که خداوند در کمین شما است و کسی که حق مردم را پایمال کند از مرصاد نخواهد گذشت البته در دنیا نیز خداوند یقه انسان را خواهد گرفت.

وی گفت: روزی فرا خواهد رسید که خداوند مچ ما را خواهد گرفت ، هر کس باشیم و در هر جایگاهی باشیم خداوند مچ ما را خواهد گرفت لذا مواظب اعمال، رفتار و کردار خود باشیم.

این مسئول با بیان اینکه نباید بی سند حرف زد و حرف بی سند هم بیان کرد افزود: ناحق حرف نزنیم و تحت هر شرایطی انسان باید حرف حق را بزند و به خاطر منافع دیگران انسان نباید از حق عدول کند.

وی با تاکید بر اینکه باید تقوا پیشه کرد و حرف های مستند زد گفت: حرف های مفت و توخالی و پوچ و بی سند که باعث تشویق خاطر مردم می شود، نباید بیان کرد.

*همه کارها به توفیق الهی و عنایت ویژه امام زمان (عج) بود/از همه حلالیت می طلبم

حجت الاسلام رسولی در آخرین خطبه خود در نمازجمعه شهرستان میاندورود اظهار داشت: امروز 470 امین حضور ما در میاندورود و آخرین خطبه بنده در این شهرستان و سورک است.

وی با بیان اینکه از شهریور 85 تا شهریور 94 ،9 سال گذشته است افزود: در طول این مدت میهمان مردم میاندورود بودم و میزبانان بسیار خوبی داشتم و امیدوارم قصور و تقصیر را بر من ببخشید.

امام جمعه میاندورود با تقدیر از نماینده ولی فقیه در مازندران و رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور اظهار داشت: ازاستاندار مازندران و استانداران گذشته و همه مدیران استانی و شهرستانی تقدیر می کنم.

وی گفت:در طول این مدت خانواده های معظم شهدا همواره پشتیبان بنده بودند و همچنین خبرنگاران و رسانه های متعهد استان نیز که همواره به ما لطف داشتند، از همه آنها تشکر می کنم.

این مسئول با بیان اینکه امروز روز مردم شناسی است و بنده در طول این مدت خیلی خوب شما مردم عزیز را شناختم اظهار داشت: 9 سال با شما زندگی کردم و در غم ها و شادی های شما شریک بودم و برای شما آرزوی صحت و سلامتی می کنم.

وی در تشریح عملکرد 9 ساله خود ابراز داشت: همه کارها به توفیق الهی و عنایت ویژه امام زمان (عج) بوده و پس از آن حاصل همکاری، همفکری و همراهی همه مردم ، عزیزان و مسئولان بوده است.

حجت الاسلام رسولی گفت: در بخش عملکرد علمی بنده موظف بودم که پاسخگوی علمی و منطقی 60 هزار فکر مختلف در شهرستان میاندورود باشم ، لذا سعی کردم خود را از کاروان علم عقب نیندازم و در حوزه و دانشگاه حضور مستمر داشته باشم.

وی با بیان اینکه فوق لیسانس خود را در رشته علوم قرآن و حدیث گرفته و اکنون نیز دانشجوی رشته دکتری مدیریت استراتژیک هستم افزود: در حوزه و دانشگاه هم مدتی است که مشغول تدریس هستم و تدریس عمومی هم در شهر و شهرستان با جلساتی چون شرح و تفسیر نهج البلاغه و قرآن داشتیم.

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه برای خطبه های نمازجمعه نیز بیش از 10 ساعت مطالعه می کردم افزود: این مهم را وظیفه خود و حق شما می دانستم و نتیجه این تلاش نیز در حال حاضر بیش از 30 الی 40 جلد کتاب می شود که فرصت و حوصله ای می خواهد که پیاده و چاپ شود.

وی با بیان اینکه در بخش فرهنگی ،سیاسی و اجتماعی در این مدت میاندورود جایگاه بسیار مناسبی پیدا کرده است افزود: اقرار و اعتراف بسیاری از بزرگان در داخل استان و خارج از آن موید این مطلب است.

این مسئول به کاهش تنش های سیاسی و اختلافات در شهرستان اشاره کرد و گفت: امیدواریم مراسمی که در این 9 سال پایه گذاری شده است دنبال و ادامه پیدا کند.

وی به اجرای موقوفات و نیت واقفین و احیای آن در محرم و صفر اشاره کرد و گفت: تعطیلی قمه زنی که پس از سال ها به همت مردم، جوانان و مسئولان شهر انجام شد که جای تقدیر دارد و امیدواریم این روند ادامه یابد.

امام جمعه میاندورود به نقش امام جمعه در اجرایی و عملیاتی شدن بسیاری از پروژه های شهرستان اشاره کرد و گفت: زمین مصلی با هزاران زحمت تهیه شده ، طرح و نقشه آن هم طی دو سال تهیه و عملیات اجرایی آن نیز دو سال است که آغاز شده است.

وی همچنین به خریداری دفتر امام جمعه و تکمیل آن اشاره کرد و گفت: ساخت منزل امام جمعه هم در دو طبقه در کنار مسجد جامع به صورت کامل ساخته و آماده بهره برداری است.

این مسئول گفت: این کارها و هزاران کار دیگر با همت مردم و همکاری مسئولان اجرایی و عملیاتی شده است و در پایان از همه مردم ، خواهران و برادران و جوانان درخواست حلالیت دارم.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه

برای این پست 5 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • شنبه 14 شهریور 1394 - 08:06 ناشناس

  9سال؟واقعا با این تفکر اصلاح طلبی چطور 9سال دوام اورد؟البته تابع رهبری بود مگر در جریان محکوم کردن سران فتنه در بقیه موارد با رهبری همراه بود انصافا

  پاسخ به نظر
  + 6 - 5
 • شنبه 14 شهریور 1394 - 16:38 دانشجو

  نمیدونم چه جوری میگی که اصلاح طلب بودند حاج آقا از کجا حرف و خطبه و رفتارش معلوم بود که بقیه نفهمیدند احتمالا خطبه آقا رو شب وداع شهدا گمنام رو گوش نکردی همین حرف ها اومد وسط که کار به اینجا کشید با این حال هر جای دنیا هستند موفق باشند ما که لیاقتش رو نداشتیم

  پاسخ به نظر
  + 3 - 5
 • شنبه 14 شهریور 1394 - 23:27 راسخ

  (عرض خود می بری و زحمت ما میداری ) بااستشهاد جمع کردن جواب شهدا رو نمیشه داد!

  پاسخ به نظر
  + 4 - 4
 • شنبه 14 شهریور 1394 - 23:31 عامر

  خداوند درکمین هیچکس نیست! این شیطانه که در کمین بنده های خداست! پس شیطانی عمل نکنیم که از عرش به فرش برسیم!

  پاسخ به نظر
  + 5 - 3
 • دوشنبه 23 شهریور 1394 - 12:27 پاسخ به عامر

  قيامت روزي است كه نخست خداوند در كمين‏گاه است: «إنّ ربّك لَبِالمِرْصاد» فجر/14 ؛ [زيرا پروردگار تو سخت در كمين است].

  پاسخ به نظر
  + 0 - 0
دیدگاه شما در مورد : خداوند در کمین شما است/ از همه حلالیت می طلبم

خداوند در کمین شما است/ از همه حلالیت می طلبم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ