• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اسلاید شو

کد خبر : 15471 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 شهریور 1394 - ساعت: 13:25

چاپ
رسیدن به ۱۹۰ هزار سو با این برجام ۳۸ سال زمان می خواهد!

عضو کمیسیون ویژه برجام در مجلس:

رسیدن به ۱۹۰ هزار سو با این برجام ۳۸ سال زمان می خواهد!


عضو کمیسیون ویژه برجام در مجلس گفت: بر اساس متن فعلی برجام رسیدن به ۱۹۰ هزار سو حدود ۳۸ سال زمان می برد اما وقتی موضوع را با آقای صالحی مطرح کردیم گفت برای این مسئله برنامه ای داریم لذا از او خواسته شد برنامه را ارائه بدهد چرا که مسئله محرمانه ای نداریم.

به گزارش میانخبر، سردار محمداسماعیل کوثری عضو کمیسیون ویژه برجام مجلس شب گذشته در مسجد آقاعلی بابا اصفهان در برنامه ای که تحت عنوان «آغازی بر پایان نفوذ استکبار» برگزار شد به بیان مختصری از روند وضعیت هسته ای کشورمان از پیش از انقلاب تا زمان کنونی پرداخت.

وی گفت: پیش از انقلاب هم آمریکا و هم اروپا معتقد بودند ایران باید انرژی هسته ای داشته باشد و این موضوع با قرارداد ۲ نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی در بوشهر در سال ۵۳ آغاز گردید و در ادامه نیز قرارداد راه اندازی یک نیروگاه ۳۶۰ مگاواتی در خوزستان با فرانسه بسته شد.

کوثری افزود: همچنین در تهران نیز رآکتوری ۵ مگاواتی راه اندازی و تکمیل شد که با سوخت ۲۰ درصد فعالیت می کرد اما با انقلاب و فرار نیروهای غربی و آمریکایی از کشور روند ساخت ۳ نیروگاه دیگر ناتمام ماند که تا آن زمان پیشرفت ساخت ۲ نیروگاه بوشهر حدود ۸۵ درصد و نیروگاه خوزستان ۵ تا ۱۰ درصد بود.

فرمانده لشکر ۲۷ محمدرسول الله در دوران دفاع مقدس ادامه داد: در زمان جنگ به دو نیروگاه بوشهر که توسط عراق بمباران شد خسارات زیادی وارد آمد و بالاخره قرارداد تکمیل یکی از این دو نیروگاه با روسیه بسته شد که همین چند سال اخیر به سرانجام رسید.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: پس از دوران جنگ با چند سانتریفیوژ که از چند کشور از جمله پاکستان تهیه و فعالیت هسته ای را شروع کردیم اما آمریکا و غربی که پیش از انقلاب موافق هسته ای شدن ایران بودند مخالفت های خود را آغاز کردند.

مخالفت آمریکا و غرب با ایران هسته ای پس از انقلاب به خاطر استقلال ما برای ایجاد تکنولوژی است

وی گفت: دلیلش هم آن بود که پیش از انقلاب از صفر تا صد کار دست خود آن ها بود و چند برابر از ایران پول می گرفتند اما پس از انقلاب و جنگ ایران خود می خواست به این تکنولوژی برسد.

کوثری ادامه داد: سال ۸۲ بود که غنی سازی را شروع کردیم و پیش از آن نیز به دلیل اتمام سوخت ۲۰ درصد نیروگاه تهران نامه ای به آژانس انرژی اتمی برای تهیه سوخت فرستاده شد که آن ها نیز موضوع را به آرژانتین ارجاع دادند و در نهایت سوخت این نیروگاه تعویض شد.

وی افزود: ایران قصد مخفی کاری نداشت اما متاسفانه با اطلاعاتی که چند نفر از اصلاح طلبان و منافقین لو دادند موضوع هسته ای ایران با مسائلی روبرو شد و در نهایت در مذاکرات سعدآباد تهران که با حضور ۳ کشور اروپایی انجام گرفت به این رسیدند که ایران تا ۲ سال موضوع هسته ای خود را تعلیق کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: پس از اتمام این مدت در سال ۸۴ به دستور رهبر معظم انقلاب پلمب ها شکسته و کار هسته ای مجددا شروع شد.

آژانس سال ۸۸ و در اوج فتنه ایران را در تامین سوخت ۲۰ درصد نیروگاه تهران بازی داد

وی خاطرنشان کرد: سال ۸۸ همزمان با اوج گیری فتنه نیاز بود سوخت ۲۰ درصد نیروگاه تهران تعویض شود و بر همین اساس نامه ای به آژانس نوشته شد اما این بار آژانس ایران را به ۳ کشورآمریکا، فرانسه و روسیه ارجاع داد که این موضوع بازی دادن ایران بود ولی با فشاری که کشور به آژانس آورد در نهایت بنا شد نماینده ای برای مذاکره و در راس آن از آمریکا بیاید.

کوثری افزود: تا این زمان کشور حدود ۱۷۵۶ کیلوگرم اورانیوم غنی شده داشت و هیئت خارجی تامین سوخت ۲۰ درصد را مبنی بر گرفتن این مقدار اورانیوم گذاشت که در نهایت با مشورت با ۱۲۰۰ کیلوگرم آن موافقت شد اما آمریکایی محل تعویض را ترکیه اعلام کردند که ما قبول نکردیم.

خیال خام غرب و آمریکا در عدم توانایی ایران برای تولید سوخت ۲۰ درصد و میله های سوخت/ دانشمندان کشور گفتند خودمان می توانیم/ اطمینان که برای رهبر انقلاب حاصل شد دستور شروع کار را دادند

عضو کمیسیون ویژه برجام مجلس ادامه داد: همین زمان بود که دانشمندان هسته ای کشور گفتند ما خود قادر به ساخت سوخت ۲۰ درصد هستیم و بالاخره زمانی که این اطمینان برای رهبر معظم انقلاب حاصل شد ایشان فرمودند به طرف غربی بگوید اگر تا ۲ ماه دیگر سوخت ایران تامین نشود خودمان کار را شروع می کنیم.

وی اضافه کرد: طرف غربی که موضوع را جدی نگرفت سوخت مورد نیاز ما را تامین نکرد که در ادامه با دستور رهبر انقلاب کار تولید شروع شد و به لطف خدا کشور توانست سوخت ۲۰ درصد را تولید کند.

سردار کوثری گفت: ناظران غربی آمدند و این موضوع را دیدند اما باز خیال کردند ایران در تولید میله های سوخت ناتوان می شود که آن را نیز بچه های خودمان ساختند و سوخت ۲۰ درصد در قلب رآکتور جای گرفت که این موضوع عصبانیت شدید دشمن را به دنبال داشت.

نماینده مردم تهران در مجلس به افزایش فشار اقتصادی طرف غربی آمریکایی علیه کشور در این زمان اشاره کرد و گفت: البته آمریکا دز سال ۵۹ و ریاست جمهوری کارتر پس از شکست در طبس فشار اقتصادی علیه ما را شروع کردند.

وی افزود: با این وجود به سرعت پیشرفت کردیم و در نهایت تعداد سانتریفیوژها را به ۱۹ هزار عدد رساندیم و تولید سوخت ۲۰ درصد نیروگاه تهران که برای حدود ۸۵۰ هزار نفر بیمار دارو تولید می کند ادامه دادیم و از طرف دیگر نیز میزان اورانیوم ۳ تا ۵ درصد را به حدود ۹ تن رساندیم.

کوثری ادامه داد: بحث موشکی ایران نیز به سرعت پیش می رفت و فتنه ی ۸۸ نیز که امید دشمن برای براندازی نظام بود به جایی نرسید و این مسائل باعث تشدید فشار علیه ایران گردید که تحریم های بانکی، هواپیمایی، کشتی، بیمه، خودرو و … را اضافه کردند.

اواخر دولت دوم احمدی نژاد برای مذاکره پیام دادند/ با آمدن دولت روحانی سیاست عوض شد

فرمانده لشکر ۲۷ محمدرسول الله در دوران دفاع مقدس ضمن تصریح بر اینکه فشارها آن اثری که دشمن می خواست نداشت گفت: حدود ۸ تا ۱۰ ماه از اواخر دور دوم ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد مانده بود که از طریق عمان برای مذاکره پیام دادند و گفتند شما غنی سازی داشته باشید.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند ما به این ها اعتماد نداریم اما شما اگر می توانید به نتیجه برسید مذاکره کنید که در نهایت مذاکرات ادامه یافت تا اینکه دولت و به تبع آن سیاست اجرایی دولت تغییر کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: دولت آقای روحانی با این شعار که می تواند تحریم ها را بردارد سیاست مذاکره را ادامه دادند تا در آذرماه ۹۲ توافق مقدماتی در ژنو انجام شد و می خواستند ۶ ماه بعد آن را نهایی کنند.

ایران به تعهداتش در ژنو عمل کرد اما دشمن نه!

وی گفت: از جمله مواردی که در این زمان از ایران خواسته شد تبدیل و اکسید کردن ذخیره اورانیوم ۲۰ درصد بود که در این زمان به میزان ۱۹۶ کیلو رسیده بود که نیمی از این مقدار اکسید شد و نیمی دیگر به سوخت ۳٫۵ تا ۵ درصد تبدیل گردید.

کوثری ادامه داد: همچنین خواستند تعداد سانتریفیوژها و میزان اورانیوم ۳ تا ۵ درصد نیز اضافه نشود و در عوض آن ها نیز کارهایی انجام دهند از جمله اینکه ۶ قسط ۷۰۰ میلیون دلاری از پول های خودمان که در چهار کشور چین، ژاپن، کره جنوبی و هندوستان بلوکه شده بود آزاد کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: ایران به تعهدات خود عمل کرد اما طرف غربی به همه ی تعهدات خود از جمله لغو تحریم قطعات خودرو، هواپیما، بیمه و کشتیرانی عمل نکرد.

درخواست های دشمن در لوزان زیادتر شد/ رهبر انقلاب در مورد موضوع بازجویی از عزیزان هسته ای شخصا وارد شدند

وی ادامه داد: در مذاکرات لوزان طرف غربی موارد بیشتری خواست از جمله اینکه تعداد سانتریفیوژهای نطنز از حدود ۱۷ هزار به ۵۰۶۰ عدد و در فردو نیز از تعداد ۲۷۰۰ به ۱۰۴۴ کاهش یابد، میزان حدود ۹ تن سوخت ۳ تا ۵ درصد نیز صادر و یا اکسید شود و کشور در نهایت ۳۰۰ کیلوگرم سوخت داشته باشد و همچنین قلب رآکتور اراک خارج گردد.

سردار کوثری خاطرنشان کرد: ایران نیز خواست تحریم ها به طور کامل و یک جا لغو گردد، موضوع غنی سازی قطعی شود و تحقیق و توسعه نیز ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: پس از مدتی تیم هسته ای برگشتند و رهبر معظم انقلاب نیز تاکیداتی از جمله اینکه تحریم ها همزمان برداشته شود کردند اما همین زمان طرف غربی در دو موضوع دبه کرد و آن اینکه در فردو نهایتا ۲ آبشار و حداکثر ۳۵۰ عدد سانتریفیوژ بچرخد و موضوع دیگر که مهم تر بود خواستند ایران ۲۳ نفر از دانش مندان و نیروهای نظامی و هسته ای خود را برای صحبت با طرف غربی معرفی کند!

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: موضوع بازدید از مراکز نظامی ایران را نیز مطرح کردند که رهبر معظم انقلاب در دانشگاه امام حسین (ع) صراحتا این موضوع را رد کردند و فرمودند من اجازه بازجویی از عزیزان هسته ای را نخواهم داد و همچنین موضوع بازدید از مراکز نظامی را نیز نپذیرفتند و به مسوولان نظامی تاکید کردند چنین اجازه ای ندارند.

حدود ۲۰ روز بعد از نهایی شدن برجام در وین متن ترجمه شده را به نمایندگان رساندند!

کوثری خاطرنشان کرد: در نهایت در مذاکرات وین متن تواق نهایی شد و پس از حدود ۲۰ روز متن ترجمه شده برجام در اختیار نمایندگان قرار گرفت و همچنین قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل تصویب شد.

وی گفت: آقای روحانی و تیم مذاکرات مدعی اند در این قطعنامه موارد علیه کشور را لغو کردیم اما از جمله موارد آورده شده در این قطعنامه آن است که ایران هیچ گونه فعالیتی در مورد موشک های بالستیکی با قابلیت حمل کلاهک هسته ای انجام ندهد.

کوثری افزود: البته ایران هیچ گاه چنین کاری نکرد اما در ادامه ایران را موظف می کند تا ۸ سال هیچ گونه بحث تبادل موشکی مگر تحت نظر این شورا نداشته باشد و در مورد خودروهای نظامی زرهی نیز مواردی مطرح کرده اند که تا ۵ سال کشور را محدود می کنند.

به عراقچی گفتیم الزام آور نبودن فرقی با کاغذ پاره بودن ندارد/ بازی با کلمات است

عضو کمیسیون ویژه برجام مجلس ادامه داد: همه ی این موارد را به گوش تیم مذاکره مخصوصا آقای عراقچی رساندیم که او گفت این ها الزام اور نیست و ما نیز گفتیم اگر چنین است پس چرا در متن توافق آورده اید و آقای احمدی نژاد هم می گفت این ها کاغذپاره است؛ در معنی کلمات که فرق نمی کند!

وی افزود: در جلسه ای که صبح امروز به آقای صالحی در کمیسیون ویژه برجام داشتیم به ایشان گفتیم اگر تعداد ۵۰۶۰ سانتریفیوژ نسل یک در نطنز بچرخد تنها ۶۰۷۰ سو نیاز ما را براورده می کند که این مقدار با میزان ۱۹۰ هزار سویی که خود شما گفتید نیاز کشور است بسیار تفاوت می کند.

رسیدن به ۱۹۰ هزار سو با این برجام ۳۸ سال زمان می خواهد!/ صالحی می گوید برنامه ای داریم اما برنامه را ارائه نمی دهد!/ مسئله ی مخفیانه ای نداریم

کوثری تاکید کرد: بر اساس جدولی که تهیه شد رسیدن به میزان ۱۹۰ هزار سو بین ۳۵ تا ۳۸ سال طول خواهد کشید چرا که تا ۸ سال باید از همین تعداد محدود شده ی سانتریفیوژهای کنونی استفاده کنیم و بعد از این ۸ سال تا ۲ سال بعد قادر به ساخت سالانه ۲۰۰ سانتریفیوژ نسل ۶ و ۸ آن هم بدون روتور خواهیم بود و بعد از مجموع این ۱۰ سال باز تنها قادر هستیم سالانه تعداد ۲۰۰ عدد از نسل ۶ و ۸ بسازیم که با این اوصاف حدود ۳۸ سال برای رسیدن به میزان ۱۹۰ هزار سو زمان نیاز خواهد بود.

عضو کمیسیون ویژه برجام در مجلس با تصریح بر اینکه وقتی این موضوع را با آقای صالحی مطرح شد گفت برای این موضوع برنامه ای داریم از او خواسته شد برنامه را ارائه بدهد چرا که مسئله محرمانه ای نداریم.

وی سپس برخی دیگر از مواردی که بین ۱۵ تا ۲۵ سال کشور را محدود می کند برشمرد.

تصریح متن برجام بر تعلیق تحریم هاست نه لغو آن ها؛ آن هم با پیش شرط راستی آزمایی!

کوثری سپس به موضوع تحریم اشاره و تصریح کرد: بر اساس متن برجام تحریم ها به شرط راستی آزمایی تعلیق و نه لغو خواهد شد!

وی یکی دیگر از موارد سوال در مورد برجام را همزمان نبودن و همچنین لغو تحریم ها دانست و گفت: به عنوان نمونه در مورد تحریم بانکی Swift تا ۸ سال هیچ کاری نمی توان انجام داد.

دولت در اعلام میزان پول های بلوکه شده ایران در خارج از کشور پیش از مذاکرات صادق نبود/ پیش از مذاکره گفتند ۱۰۰ میلیارد دلار، بعد از آن گفتند ۲۹ میلیارد دلار/ در مجلس می دانستیم این رقم ها درست نیست

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موارد آن است که دولت پیش از مذاکرات اعلام می کرد مبلغ بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار پول بلوکه شده آزاد خواهد شد اما بعد از مذاکرات عدد ۲۹ میلیارد دلار را اعلام کردند.

وی تصریح کرد: البته ما در مجلس می دانستیم مبلغ ۱۰۰ میلیارد دلار درست نیست اما موضوع آن است که چرا با مردم صادق نیستند و قبل از مذاکره عددی را عنوان کردند و بعد از آن عددی که با اختلاف فاحش با ۱۰۰ میلیارد دلار مواجه است.

قطعا دنبال توافقیم اما نه هر توافقی/ برداشتن تحریم ها می تواند رونق اقتصادی ایجاد کند/ باید مواظب نفوذ دشمن به کشور باشیم/ دشمن دنبال تفرقه ی داخلی و ناامیدی در جبهه ی مقاومت است

سردار محمداسماعیل کوثری ضمن تاکید بر اینکه کشور ۱۰۰ درصد با مذاکره موافق است گفت: قطعا دنبال رسیدن به توافق هستیم اما نه هر توافقی بلکه نگرانیم موضوع هسته ای کشور با سیر نزولی شدیدی مواجه شود.

وی ادامه داد: پس از مذاکرات نیز ایران کار خود را می کرد و بازرسان آژانس انرژی اتمی گزارش های خود را می گرفتند.

کوثری افزود: موضوع دیگر برداشتن تحریم ها است که به این مسئله می تواند رونق اقتصادی کشور را به همراه داشته باشد البته همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند دشمن همواره به فکر دشمنی است و قصد دارد با نفوذ در کشور و استفاده از نیروهای داخلی اش در ایران دنبال کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: موضوع دیگر که مورد تاکید خاص رهبر معظم انقلاب است جلوگیری از انشقاق و تفرقه بین مردم است.

وی افزود: همچنین دشمن دنبال ناامیدی جبهه ی مقاومت در منطقه است و تلاش می کند با ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی کشورها را تجزیه کند که این موضوع لزوم هوشمندی هر چه بیشتر همه مسؤولان را می طلبد.

در بخش بعدی این جلسه سردار محمداسماعیل کوثری به بیان مختصری از وضعیت جبهه ی مقاومت در منطقه پرداخت.

وی در مورد وضعیت یمن گفت: عربستان با نامردی تمام این کشور را بمباران می کند اما به لطف خدا وضعیت نیروی زمینی یمن با وجود انصارالله و ارتش این کشور خوب است.

نیروهای انصارالله در ۳ استان جنوبی عربستان عملیات کرده اند/ بنا بر تبلیغات نیست

کوثری افزود: نیروهای انصارالله در ۳ استان جنوبی عربستان به طرف یمن عملیات کرده و پادگان ها را نیز گرفته اند ولی بنای بر تبلیغات در این مورد ندارند.

سردار کوثری خاطرنشان کرد: بحث موشکی نیروهای یمنی نیز دنبال می شود و همین چند روز نیز بر اثر شلیک یکی از این موشک ها حدود ۵۰ نفر از نیروهای اماراتی که در کنار نیروهای عربستان علیه مردم یمن دشمنی می کنند کشته شدند.

پدر عبدالمالک حوثی طلبه ای بود که در قم درس می خواند

فرمانده لشکر ۲۷ محمدرسول الله در دوران دفاع مقدس با بیان اینکه عده ای ایران را محکوم می کنند که عبدالمالک حوثی را تحریک می کند گفت: پدر این شخص طلبه ای بوده که در قم تحصیل می کرده و عاشق امام خمینی (ره) بوده است و همین امر باعث الگو گرفتن او شده است.

سردار کوثری در مورد وضعیت سوریه نیز گفت: حدود دو سال و نیم قبل برای بررسی وضعیت به سوریه و لبنان سفر کردیم و وقتی خواستم در سوریه مرا به زیارت حضرت زینب (س) ببرند گفتند امکان این کار از لحاظ امنیتی وجود ندارد که نهایتا من خودم رفتم و خیلی مایه ی ناراحتی بود که در آن زمان حرم این بزرگوار حدود ۵۰ تا ۶۰ زائر بیشتر نداشت اما به لطف خدا امروز امنیت در دمشق برقرار شده است و تعداد زوار به بیش از ۱۰۰۰ نفر رسیده است تا جایی که پیشنهاد فرستادن کاروان زیارتی به این منطقه را به دولت دادیم.

سیدحسن نصرالله هم می گفت کار سوریه تمام است/ حضرت آقا گفتند هم سوریه می ماند هم بشار اسد

وی افزود: زمانی که حدود ۷ تا ۸ ماه از شروع قضیه سوریه گذشته بود سید حسن نصرالله گفت ما قضیه را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که کار سوریه تمام است لذا به تهران خدمت رهبر معظم انقلاب آمدیم.

کوثری افزود: زمانی که سیدحسن نصرالله این حرف را به حضرت آقا گفته بود ایشان فرموده بودند شما بدانید هم سوریه می ماند و هم بشار اسد.

فرمانده لشکر ۲۷ محمدرسول الله در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: آمریکا و عربستان می خواستند قضیه سوریه را دو سه ماهه تمام کنند اما حدود ۵ سال از مقاومت سوریه می گذرد و امروز این اسرائیل است که مثل موش می ترسد.

سردار کوثری با بیان اینکه امروز فقط ۳ استان سوریه در اختیار داعش است گفت: به لطف خدا امنیت در این کشور کامل خواهد شد.

وی در مورد وضعیت عراق نیز گفت: متاسفانه دلیل اصلی آنچه در این کشور رخ داد خیانت ۷ لشکر بعثی عراق و تسلیم در برابر داعش بود.

دشمن می خواست در ۳ استان سوریه و ۳ استان عراق کشور خلیفه ای ایجاد کند

کوثری تصریح کرد: اردیبهشت سال ۹۳ جلسه ای در اردن با حضور کشورهای آمریکا، عربستان، ترکیه، قطر، اردن و … برگزار شد و تصمیم گرفتند پس از گرفتن ۳ استان در عراق و همچنین ۳ استان تحت کنترل داعش در سوریه در این ۶ استان یک کشور خلیفه ای درست کنند و پایه ی حمله به ایران را بگذارند.

وی ادامه داد: اما به لطف خدا، رهبر معظم انقلاب با دقت مسائل را بررسی می کنند و آیت الله سیستانی نیز فتوای جهاد را در عراق صادر کردند و حضور نیروهای مردمی نقشه های دشمن را خراب کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: البته دشمن همواره تلاش می کند با ایجاد اختلاف در عراق میان شیعه و سنی کار خود را پیش ببرد اما به لطف خدا در قضیه ی آزاد سازی تکریت این حربه ی دشمن نیز شکست خورد.

سردار کوثری در پایان خاطرنشان کرد: امروز به لطف خدا تجربه ی رزمندگان اسلام نه فقط در کشورهای مسلمان بلکه به کشورهای حیات خلوت آمریکا از جمله ونزوئلا نیز رسیده است و همین موضوع باعث ترس آمریکایی ها از اسلام ناب محمدی (ص) شده است.

در ادامه ی این جلسه سوالاتی از سردار محمداسماعیل کوثری عضو کمیسیون ویژه برجام در مجلس پرسیده شد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا مجلس در این زمان خاص تعطیل است گفت: از سه چهار ماه قبل برنامه تعطیلی مجلس انجام شده یود اما کمیسیون ویژه بررسی برجام در هفته های اخیر کار خود را با جدیت دنبال می کند.

نظرات موافق و مخالف برجام در شورای عالی امنیت ملی خدمت رهبر انقلاب برده شده است

کوثری در مورد نظر شورای عالی امنیت ملی تا این زمان در مورد برجام گفت: نظرات موافق و مخالف در این موضوع زیاد شده است و آن ها را خدمت رهبر معظم انقلاب برده اند.

در حال بررسی هستیم که آیا تصویب برجام به صورت قانون به مصلحت هست با خیر/ مجلس می تواند نظر مشروط خود را بیان کند

وی در پاسخ به این سوال که اگر دولت برجام را به صورت لایحه ارائه نکند مجلس چگونه عمل خواهد کرد گفت: البته هنوز به این نتیجه نرسیده ایم که آیا اصلا ارائه ی برجام به صورت لایحه مصلحت هست یا نه و ممکن است با بررسی پیشنهاد اصلاحی داده شود اما اگر لازم شد برجام برای تصویب به مجلس بیاید حتی اگر دولت هم این کار را نکند مجلس می تواند با امضای ۱۵ نماینده آن را به صورت طرح به صحن بیاورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به سوال دیگری در مورد اینکه آیا مجلس می تواند نظر مشروط در مورد برجام دهد گفت: هنوز تیم مذاکره کننده چیزی را امضا نکرده اند و لذا مجلس این امکان را دارد که نظر مشروط خود را در مورد برجام اعلام کند.

آمریکا اگر می توانست تا کنون ایران را نابود کرده بود

فرمانده لشکر ۲۷ محمدرسول الله در دوران دفاع مقدس در پاسخ به این سوال که اگر ایران برجام را رد کند تبعات آن چه خواهد بود گفت: اگر منظور این است که بگویند ایران خودسری کرده و بخواهند به آن حمله کنند این نیست چرا که آمریکا اگر می توانست تا حالا این کار را کرده بود!

وی تصریح کرد: تلفاتی که آمریکا در عراق و افغانستان داد نشان می دهد این ها تا مدت ها با مشکلات خاصی مواجه هستند و برای همین هم هست که جنگ نیابتی را در منطقه راه انداخته اند و ایران نیز قصد دارد با منطق و استدلال قوی اسلامی خود پیش رود.

کمک ها به جبهه ی مقاومت در دولت روحانی کم شده بود/ با تذکر رهبر انقلاب مسئله حل شد/ ایران هزینه ی این کمک ها را دریافت می کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد اینکه آیا کمک ها به جبهه ی مقاومت کم شده است اظهار کرد: البته این طور نیست که ایران کمک بلاعوض کند بلکه هزینه ی این کمک ها را تا آخر می گیرد اما این موضوع در دولت آقای روحانی کم شده بود که با تشکر رهبر معظم انقلاب موضوع حل شد.

عده ای مسؤول دنیا طلب روحیه انقلابی خود را باخته اند

وی در مورد موضوع دیگری در مورد نگرانی پس از برجام گفت: عده ای برنامه ریزی کرده اند شعار مرگ بر آمریکا را هم پاک کنند و متاسفانه عده ای مسؤول دنیا طلب نیز روحیه انقلابی خود را باخته اند.

انتظار از دولت برای رفع مشکلات اقتصادی، رکود، اشتغال و وضعیت بیکاری خیلی بیشتر از این است

کوثری در پایان تاکید کرد: موضوع مهم دیگر انتظار از دولت برای رفع موانع و مشکلات اقتصادی، اشتغال، وضعیت بیکاری ها، تولید داخل و اجرای اقتصاد مقاومتی است.دیدگاه شما در مورد : رسیدن به ۱۹۰ هزار سو با این برجام ۳۸ سال زمان می خواهد!

رسیدن به ۱۹۰ هزار سو با این برجام ۳۸ سال زمان می خواهد! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ