• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 15503 - تاریخ انتشار : یکشنبه 22 شهریور 1394 - ساعت: 18:18

چاپ
پروژه مهر مهمترین وظیفه آموزش و پرورش در سال جاری است/ آموزش و پرورش مردمی‌ترین نهاد است

مدیر آموزش و پرورش میاندورود:

پروژه مهر مهمترین وظیفه آموزش و پرورش در سال جاری است/ آموزش و پرورش مردمی‌ترین نهاد است


مدیر آموزش و پرورش میاندورود گفت: پروژه مهر، مهمترین وظیفه آموزش و پرورش در سال جاری است.

به گزارش میانخبر، بهروز عرب‌خزائلی در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر، با بیان اینکه خداوند خود معلم است، اظهار کرد: خداوند، پیامبرانش را معلم قرار داد و ما نیز این افتخار را کسب کردیم که در میان تمام حیوانان، پرندگان و موجودات و فرشتگان جزء معلمین باشیم.

وی با اشاره به اینکه در زمان به‌کارگیری و اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پروش هستیم، افزود: این سند وابسته به کابینه‌ها، جناح‌ها و سیاسی نیست.

مدیر آموزش و پرورش میاندورود خاطرنشان کرد: این سند را با دستور و راهنمایی رهبری پخته و تصویب کردند و به اجرا گذاشتند.

عرب خزائلی بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین هدفی که برای آموزش و پروش ترسیم شده است را پرورش انسان برای رسیدن به درجه متعالی قرب الهی دانست و گفت: لازمه تغییر و تحول براساس قرآن، لازمه ایجاد تغییر در فرد فرد آحاد جامعه و از خود ما معلمین است.

تمام معلمان آموزش تخصصی روشی را گذراندند

وی بیان کرد: در تحول بنیادین برخی از کتاب‌های درسی ما هم شکلی و هم ماهوی تغییر کردند بنابراین دستور وزارتخانه بر این است که در سال جاری هیچ معلمی در هیچ کلاسی وارد نشود مگر اینکه آموزش تخصصی روشی را در درس و پایه کتاب جدید التالیف گذرانده باشد.

این مسئول اضافه کرد: معلمان شهرستان میاندورود به‌همین دلیل در مدرسه 22 بهمن سورک در سه کلاس در حال آموزش هستند.

عرب خزائلی با اشاره به اینکه آموزش معلمان، آموزش تخصصی دانشی نیست، افزود: معلمان دانش را در دانشگاه‌ها آموخته‌اند و آموزش ما، آموزش تخصصی روشی است که معلمان با دانش خود آن را غنا می‌دهند.

وی یکی از آموزش‌های مهارتی مهم را آموزش برنامه‌ریزی دانست و گفت: این برنامه را ابتدا برای پرسنل و بعد برای مدیران مدارس و به کلاس‌ها گسترش دادیم و در هر سه رده کلاس‌ها برگزار شد و نتایج خوبی داشت.

مدیر آموزش و پرورش میاندورود خاطرنشان کرد: در برنامه سال گذشته در سه عرصه آموزشی، پرورشی و پشتیبانی و مالی موفقیت‌های خوبی داشتیم که به صورت واقعی اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه در گذشته در عرصه آموزش رتبه نامطلوبی داشتیم، تصریح کرد: خوشبختانه از هدفی که برنامه‌ریزی کرده بودیم بهتر شدیم.

بهروز عرب‌خزائلی اظهار کرد: در عرصه پرورشی مشکل بنیادی و ساختاری و فنی و تخصصی داشتیم و برای حل آن برنامه‌ریزی کردیم که نتیجه خوبی درپی داشت.

وی به تنگناهای موجود در عرصه مالی و پشتیبانی و تجهیزات اشاره کرد و گفت: با برنامه‌ریزی، پیگیری و استفاده از ابزارهای متعدد به بسیاری از خواسته‌های خود رسیدیم.

ثبت نام، هدایت تحصیلی، ساماندهی و سازماندهی نیروها، شاداب‌سازی فضای مدرسه چهار محور در پروژه مهر

این مسئول مهمترین و حساس‌ترین وظیفه آموزش و پرورش را در سال جاری، پروژه مهر دانست و بیان کرد: پروژه مهر بر چهار محور تاکید شده که اولین محور آن ثبت نام است.

عرب خزائلی با بیان اینکه هدایت تحصیلی دومین محور در پروژه مهر است، افزود: هدایت تحصیلی، آگاه‌سازی زیادی نیاز دارد و رنج زیادی را بر شانه معاون اموزشی و مالی گذاشته است.

وی ساماندهی و سازماندهی نیروها در میاندورود را مشکل دانست و اضافه کرد: ساماندهی و سازماندهی نیروها در میاندورود کمرشکن و طاقت‌فرسا است و امیدواریم با کثرت نیاز و دشواری کار و لزوم نگاه ویژه، به کیفیت برسیم.

عضو شورای فرهنگ عمومی میاندورود شاداب‌سازی فضای مدرسه را چهارمین محور پروژه مهر عنوان کرد و گفت: ما روز اول مهر را روز بازگشایی مدرسه نمی‌دانیم بلکه جشن بازگشایی مهر می‌نامیم.

عرب خزائلی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش مردمی‌ترین نهاد است، اضافه کرد: امیدواریم در این عرصه امانتدار خوبی باشیم و آرزوهای پرورشی و آموزشی کشور را در رسالت تاریخی که داریم به‌درستی انجام دهیم.دیدگاه شما در مورد : پروژه مهر مهمترین وظیفه آموزش و پرورش در سال جاری است/ آموزش و پرورش مردمی‌ترین نهاد است

پروژه مهر مهمترین وظیفه آموزش و پرورش در سال جاری است/ آموزش و پرورش مردمی‌ترین نهاد است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ