• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 15527 - تاریخ انتشار : دوشنبه 23 شهریور 1394 - ساعت: 14:11

چاپ
15 مهدکودک در میاندورود داریم/ خانواده‌ها کودکان خود را به مهد بفرستند

رئیس اداره بهزیستی میاندورود:

15 مهدکودک در میاندورود داریم/ خانواده‌ها کودکان خود را به مهد بفرستند


رئیس اداره بهزیستی میاندورود با بیان اینکه میاندورود یک مهد شهری و 14 مهد روستایی دارد، اظهار کرد: 400 نفر از کودکان میاندورودی در مهدها حضور دارند.

به گزارش میانخبر، سید مرتضی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر، با بیان اینکه میاندورود یک مهد شهری و 14 مهد روستایی دارد، اظهار کرد: 400 نفر از کودکان میاندورودی در مهدها حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه مربیان مهدها را مدیران مهد انتخاب می‌کنند، افزود: مربیان مهدها باید مدرک مرتبط داشته باشند و سازمان هم دوره‌های مختلف آموزشی هم برای مدیران و هم برای مربیان به‌صورت متعدد و ماهانه برگزار می‌کند.

رئیس اداره بهزیستی میاندورود خاطرنشان کرد: مربی مهد باید از نظر روحی و روانی شخصیت سالم داشته باشد و همچنین بهزیستی دانشکده‌ای دارد که در آن رشته‌های مختلف مربوط به مهدها مانند کودک‌داری به مربیان آموزش داده می‌شود.

موسوی بیان کرد: ارزش‌هایی که ما و نظام دنبال آن هستیم به‌صورت تئاتر، بازی، نمایش و بازی درمانی که به‌صورت علمی مبتنی به مسائل اسلامی و دینی ما است، آموزش داده می‌شود.

وی تاکید کرد: محتوای کتاب‌های مهدکودک‌ها باید به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد و براساس تایید آنها در شهرستان‌ها و روستاها استفاده می‌شود و مهدکودک‌ها نمی‌توانند از محتوای آموزشی جدا استفاده کنند.

این مسئول تصریح کرد: چون کودکان بسیاری از آموزش‌ها و فعالیت‌های علمی را در این دوره آموزش می‌بینند باید کاری کنیم که کودکان ما دوره‌های مهد را بگذرانند.

موسوی با بیان اینکه خانواده‌ها عشق و علاقه خاصی به فرزندان دارند اما نوع تربیت خانواده‌ها متفاوت است، افزود: سبک تربیتی متفاوت، آشفتگی تربیتی متفاوتی در جامعه به‌وجود می‌آورد.

وی اضافه کرد: در مهد کودک‌های سطح کشور، سبک تربیتی ثابتی با محتوای خاص علمی مبتنی بر مسائل دینی تدوین شده که این نوع محتوا هم در ارتباط با کودک است و هم خانواده که مثلثی بین کودک، مهد و خانواده به‌وجود می‌آورد که باعث می‌شود با هم هماهنگ شوند.

رئیس بهزیستی میاندورود یادآور شد: در کشور ما 15 درصد کودکان به مهد می‌روند که باید بیشتر از این باشد تا از نظر اجتماعی و اقتصادی پیشرفت داشته باشیم.

موسوی تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی فرهنگی و آسیب‌هایی که از طریق ماهواره و شبکه‌های اجتماعی روی کودکان ما تاثیر می‌گذارند و تماما فرهنگ غربی را به کودکان ما القا می‌کنند باید کودکان خود را واکسینه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: پرخاشگری و ضد و خورد اثرات همین شبکه‌ها است که نگاه آنها جدا کردن خانواده و مستقل شدن کودکان در سن کم و فرار از خانه است که در این فلیم‌ها به کودکان القا می‌شود.

موسوی در پایان به خانواده‌ها توصیه کرد کودکان خود را به مهدکودک‌ها بفرستند تا با فراگیری درست فرهنگ دینی جامعه باعث پیشرفت کشور شوند.دیدگاه شما در مورد : 15 مهدکودک در میاندورود داریم/ خانواده‌ها کودکان خود را به مهد بفرستند

15 مهدکودک در میاندورود داریم/ خانواده‌ها کودکان خود را به مهد بفرستند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ