• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 15570 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 شهریور 1394 - ساعت: 22:04

چاپ
اسلام دین صلح، نرمش و سازش است/ دشمن سرمایه‌های دینی ما را نشانه گرفته است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

اسلام دین صلح، نرمش و سازش است/ دشمن سرمایه‌های دینی ما را نشانه گرفته است


نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: اسلام دین جنگ تهاجمی و کشورگشایی نیست بلکه اسلام دین صلح، نرمش و سازش است.

به گزارش میانخبر، آیت الله عباسعلی سلیمانی در بیست و نهمین یادواره شهدای شهر سورک با بیان اینکه در این مراسم از کسانی تقدیر می‌کنیم که در جبهه حق و دفاع از آرمان‌های یک نظام الهی به شهادت رسیدند، اظهار کرد: آنها نخبگان دینی، ایثارگران و فداکاران این خطه بودند.

وی افزود: شاید برای بعضی‌ها سوال باشد که اسلام طرفدار و مروج جنگ است یا دین صلح، سازش، نرمش و رحمت.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه قرآن می‌فرماید: "هر کسی که اهل ایمان است اهل پیکار است"، خاطرنشان کرد: اگر منطق قرآن این است پس چطور می‌توانیم بگوییم اسلام دین صلح و سازش است.

آیت الله سلیمانی تصریح کرد: آنچه مهم است و باید توجه کنیم آن است که آیا در اسلام ما حالت دفاعی داریم یا حالت تهاجمی.

وی ادامه داد: اسلام دین جنگ تهاجمی و کشورگشایی نیست بلکه اسلام دین صلح، نرمش و سازش است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: اسلام دین عزت‌خواهی است و نه دین ذلت‌پذیر؛ اسلام ذلت، قلدرمداری و رابطه گرگ و میش را قبول نمی‌کند بلکه اسلام ارتباطی را قبول دارد که رابطه دو انسان باشد و نه رابطه زورگو و زورپذیر.

آیت الله سلیمانی اضافه کرد: تمع در ملک و اموال دیگران نداریم اما از حریم و مرز و بوم ناموس خود از مکتب و آیین خود مردانه دفاع می‌کنیم.

وی اذعان کرد: دفاع قبل از اینکه در قالب دین قرار گیرد در فطرت آدمی و طبیعت بشر نهفته است.

امام جمعه زاهدان با تاکید بر اینکه شهدا به ما نیاز ندارند بلکه ما به آنها نیاز داریم، افزود: ما مرحون زحمات آنها هستیم و این افتخار و عزت را به‌دست آوریم که امروز تیم مذاکره کننده پنجه در پنجه با 6 کشور قدرتمند دنیا می‌اندازد.

وی با بیان اینکه انسان دارای 2 سرمایه غضب و شهوت است، تصریح کرد: غضب برای دفاع و شهوت ابزار بقا است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: اگر انسان وجود دارد به برکت شهوت است و اگر از حریم خود دفاع می‌کند به برکت غضب است.

آیت الله سلیمانی افزود: انسان اگر غضب در دفاع از ناموس، مرز و بوم، مکتب، کیان و استقلال یک ملت داشته باشد حیات واقعی دارد.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته رژیم پهلوی عرضه ساماندهی غضب را در چارچوب دین نداشت و مرگ بر آمریکا جرم نابخشودنی بود همان‌طور که امروز در کشورهای مزدور آمریکا به‌چشم می‌خورد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه برادر با برادر غضب کند حماقت است، اضافه کرد: 35 شهید شهر سورک غضب نشات گرفته از جوان‌مردی را در دفاع از دین و ناموس به‌کار گرفتند.

وی با اشاره به وصیت‌نامه دسته جمعی 55 نفر از رزمندگان غواص سورکی عضو لشکر 25 کربلا در عملیات کربلای 4 گفت: شهدا الگوی ما هستند، آنها رفتند که دیندار باشیم.

آیت الله سلیمانی با بیان اینکه امروز دشمن سرمایه‌های دینی ما را نشانه گرفته است، افزود: امروز سگ‌پروری و سگ‌گردانی شده مد، فاصله گرفتن از ارزش‌های دینی می‌شود مد، آیا واقعا شهدا از ما چنین چیزی خواسته بودند.

وی در پایان بیان کرد: اگر جوانان و نوجوانان پای کار باشند و مسجد و نماز جمعه را پررنگ نگه دارند می‌توانند در پیش شهدا آبرومند باشند.دیدگاه شما در مورد : اسلام دین صلح، نرمش و سازش است/ دشمن سرمایه‌های دینی ما را نشانه گرفته است

اسلام دین صلح، نرمش و سازش است/ دشمن سرمایه‌های دینی ما را نشانه گرفته است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ