• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 15591 - تاریخ انتشار : سه شنبه 31 شهریور 1394 - ساعت: 11:56

چاپ
باید سند توسعه یا آمایش سرزمینی استان آماده شود/ شهامت یک نماینده از قابلیت‌ها و توانمندی‌های شخصی و سابقه فرد مهم‌تر است

علی‌اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با میانخبر:

باید سند توسعه یا آمایش سرزمینی استان آماده شود/ شهامت یک نماینده از قابلیت‌ها و توانمندی‌های شخصی و سابقه فرد مهم‌تر است


معاون پارلمانی وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: برای توسعه استان و شهرستان‌ها ابتدا باید سند توسعه یا آمایش سرزمینی استان آماده شود و براساس آن شهرستان‌ها و استان رشد کنند.

به گزارش میانخبر، دکتر علی اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر درباره ظرفیت‌های شهرستان‌های ساری و میاندورود اظهار کرد: بخشی از ظرفیت‌های این 2 شهرستان تابع ظرفیت‌هایی است که در استان مازندران وجود دارد.

وی افزود: بخش کشاورزی و زیربخش‌های آن مانند دام، شیلات، منابع طبیعی و صنعت و همچنین زیربخش‌های صنعتی مثل صنایع دستی و صنایع متوسط و حتی صنعت‌های بزرگ و مادر که مرتبط با بخش کشاورزی است و می‌توانند مبنی تصمیم‌گیری برای این ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها باشند.

معاون پارلمانی وزیر اقتصاد و دارایی، گردشگری را هم یکی از ظرفیت‌های استان وشهرستان‌های مختلف استان دانست و خاطرنشان کرد: تجارت و بازرگانی خارجی به اعتبار وجود کشورهای آسیای میانه می‌تواند از ظرفیت‌های استان باشد.

یوسف نژاد تصریح کرد: استان مازندران با داشتن معادن می‌تواند در ارتقاء و رشد اقصاد استان به کار گیرد.

وی بیان کرد: ازنظر نیروی انسانی و آموزش عالی و فعالیت‌هایی که مربوط به بخش نفت باشد منابعی وجود دارد و با وجود این ظرفیت‌ها دراستان، شرایط خوبی برای بخش‌های مختلف وجود دارد.

سند توسعه یا آمایش سرزمینی استان آماده شود

این مسئول با بیان اینکه برای توسعه استان و شهرستان‌ها ابتدا باید سند توسعه یا آمایش سرزمینی استان آماده شود و براساس آن شهرستان‌ها و استان رشد کنند، گفت: در مازندران هر شهر آن نسبت به بعضی از بخش‌های توسعه‌ای قابلیت‌های بیشتری نسبت به شهرهای دیگر دارد به‌همین دلیل باید ابتدا ظرفیت‌ها شناسایی شوند.

یوسف‌نژاد اضافه کرد: سند پیشرفت تنظیمی استان بسیار مهم است و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و استاندار می‌توانند در این زمینه بیسار نقش داشته باشند.

شهامت یک نماینده از قابلیت‌ها و توانمندی‌های شخصی و سابقه فرد مهم‌تر است

این مسئول درباره ویژگی یک نماینده مجلس، اظهار کرد: نماینده مجلس در شرایط فعلی می‌تواند ضمن داشتن تجربه و تخصص و قابلیت‌های مدیریتی باید شناخت از حوزه انتخابیه، همسویی با ایده‌های دولت، شهامت ابراز وجود و اظهار عقیده و انتقال مسائل و مشکلات را داشته باشد.

وی تاکید کرد: شهامت یک نماینده از قابلیت‌ها و توانمندی‌های شخصی و سابقه فرد مهم‌تر است واین‌ها در کنار هم می‌توانند یک نماینده را نماینده خوب کند.

یوسف‌نژاد گفت: مجلس آینده باید مجلس مقتدر و قوی و مجلس متخصصین و معتمدین باشد و براساس واقعیت‌ها به دولت کمک کند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد مجلس نهم، بیان کرد: در بعد قانون‌گذاری و نظارت، آنچه که توقع بود مناسب نبود و در بسیاری از جاها می‌توانست بهتر عمل کند و در رابطه با دولت هم می‌توانست بهتر عمل کند که هم به‌سود مجلس و دولت و در نهایت به‌سود مردم باشد.

دخالت مجلس به‌معنی تصویب نیست

وی درباره پیش‌بینی خود از ترکیب مجلس آینده، اظهار کرد: مجلس آینده مجلس معتدلین و متخصصین که به‌دور از افراط باشد خواهد بود و افراطیون جایگاهی در مجلس آینده ندارند.

یوسف‌نژاد پیرامون رابطه مجلس با دولت دهم، گفت: این رابطه می‌توانست بهتر و موثرتر باشد، رابطه‌ای که به‌نفع مردم باشد اما به‌دلیل تغییر شرایط سیاسی، نقاط ضعفی وجود داشته است.

معاون پارلمانی وزیر اقتصاد و دارایی در پاسخ به سوال ما مبنی بر اینکه چرا دولت قصد فرستادن توافق و برجام را به مجلس نداشت، تصریح کرد: در خود مجلس نمایندگانی هستند که ادعا می‌کنند که تفاهم‌نامه است و نیاز به تصویب در مجلس ندارد، ولی مجلس می‌تواند با تشکیل کمیسیون‌های تخصصی و مرتبط در این ارتباط اظهارنظر کند.

وی افزود: ساختار مجلس به‌گونه‌ای است که می‌تواند در زمینه‌های مختلف اظهارنظر کند اما دخالت مجلس به‌معنی تصویب نیست و به‌معنی بررسی هم می‌تواند باشد.

یوسف نژاد ادامه داد: بررسی باید با حضور کارشناسان مطلع و معتمد از وزارت امور خارجه به‌عنوان دستگاه دیپلماسی موثر و همچنین باید دیدگاه‌های مقام معظم رهبری هم اعمال شود.

نماینده دوره پنجم و هشتم مجلس شورای اسلامی درباره توافق هسته‌ای، گفت: در حال حاضر شرایط برای روندی که پیش می‌رود می‌توانست مفیدتر و موثرتر باشد و این توافق را با توجه به اظهارات کارشناسان درکل به‌سود و مفید برای جامعه می‌دانم.برای این پست 6 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • سه شنبه 31 شهریور 1394 - 12:21 معروف

  به به!!!!!!!!!!باد آمد و بوی عنبر آورد...........................

  پاسخ به نظر
  + 6 - 1
 • سه شنبه 31 شهریور 1394 - 23:04 یه عاشق

  عزیزم کجای کاری....اون بیچاره که استعفا داده...شما هنوزاون رو مسئول میدونید.... قرارنبود ناسیونالیست باشی...خطرناکه!!!!!

  پاسخ به نظر
  + 4 - 1
 • سه شنبه 31 شهریور 1394 - 23:25 وفا

  چه عجب دکتر حق داری گم گشته پیدا شده ...... شوخی کردم

  پاسخ به نظر
  + 3 - 1
 • چهار شنبه 01 مهر 1394 - 01:22 صبرایی

  به به جناب دکتر یوسف نژادعزیز کاش انتخابات مجلس ماهانه برگزار میشد ومیشد درهمه حال کاندیدا رودیدشون .چهار سال یکبار زیاده چون طرف میره پشت سرش رونگاه نمیکنه ما خیلی از این جور ادما دیدیم وخواهیمشون دید خلاصه از همه بحث مهمتر بحث اشتغاله اقای دکتر برجام وبی جام شکم زن وبچه روسیر نمیکنه حرف زدن ونزدن نماینده درمجلس نون سر سفره نمیشه اقای دکتر جوان تحصیل کرده وخدمت کرده کار میخاد معضل کشور مابیکاریه فقط بیکاری اگه اگه بازم میگم اگه 30 درصد کارخانه های شهرستان ما راه میانداختین بیکار نمیشد توشهرستان ما پیداکرد پس ما نماینده ای میخام که کارخانه های1.تخته سه لا شهید رجایی2.شرکت دربال3.کشت صنعت4.نکاچوب5.فولاد 6.صنایع کرو کرومیکال و.......راهشون بندازه تا جوان الاف نگرده وسرگردان نباشه ..انشالاه هرکس برای جوانان این نظام قدمی بردارد موفق وپیروزوسربلند باشد...امین

  پاسخ به نظر
  + 6 - 1
 • چهار شنبه 01 مهر 1394 - 08:37 یه عاشق

  عزیزم ...اون که استعفا داده..یعنی هنوز اونو مسئول میدونی......قرار نشد ناسیونالیستی عمل کنی ...خطرداره....

  پاسخ به نظر
  + 3 - 1
 • چهار شنبه 01 مهر 1394 - 17:56 دانشجوی کلت

  سلام مهندس پارسال دوست امسال آشنا مهندس به نظر خیلی از آدمها رای جمع کردن به این روش ها دیگه از بین رفته و دوران غیرت و بچه محل بودن واسه رای جمع کردن واسه شما که میگفتن واسه هیچ کس کار انجام نمیده فقط اینکه بچه محل ما باشه نماینده رای میدادن تموم شده الان راهای دیگه رو باید واسه رای جمع کردن شروع کرد جناب معاون پارلمانی...

  پاسخ به نظر
  + 6 - 1
دیدگاه شما در مورد : باید سند توسعه یا آمایش سرزمینی استان آماده شود/ شهامت یک نماینده از قابلیت‌ها و توانمندی‌های شخصی و سابقه فرد مهم‌تر است

باید سند توسعه یا آمایش سرزمینی استان آماده شود/ شهامت یک نماینده از قابلیت‌ها و توانمندی‌های شخصی و سابقه فرد مهم‌تر است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ