• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 15608 - تاریخ انتشار : جمعه 03 مهر 1394 - ساعت: 09:50

چاپ
قلبم با خانواده‌ها و قربانیان حادثه منا است؛دولت آماده کمک است/ به رهبر انقلاب و ملت ایران تسلیت می گویم

رئیس جمهور در نیویورک:

قلبم با خانواده‌ها و قربانیان حادثه منا است؛دولت آماده کمک است/ به رهبر انقلاب و ملت ایران تسلیت می گویم


رئیس‌جمهور در بدو ورود به نیویورک گفت: جلسه فوق العاده هیات دولت و ستاد پیگیری حادثه منا صبح روز جمعه تشکیل و انتقال پیکر حجاج به ایران و رسیدگی به مجروحان هر چه سریعتر انجام شود.

به گزارش میانخبر، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور برای شرکت در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد و تشریح دیدگاه‌ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران درباره مهمترین موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی، عصر پنجشنبه به وقت محلی وارد نیویورک شد.

رئیس‌جمهور در بدو ورود به فرودگاه جان اف کندی نیویورک در گفت‌وگویی با خبرنگاران، جزییاتی از برنامه‌ها و دیدارهای خود با مقامهای ارشد کشورها را تشریح کرد.

روحانی ضمن تسلیت به خانواده های داغ دیده در حادثه رمی جمرات گفت: دستور دادم فردا صبح هیئت فوق العاده تشکیل شود/ به آقای ظریف گفتم با مقامات سعودی تماس حاصل شود و اقدامات لازم انجام گیرد.

وی تصریح کرد: حادثه بسیار دردناک است و ما از عربستان سعودی می خواهیم که با ستاد حج، بعثه ولی فقیه در آنجا برای زائران ایرانی که حادثه برای آنان پیش آمده است همکاری کند.

رییس جمهور ادامه داد: قبل از اینکه از هواپیما پیاده شوم با آقای جهانگیری صحبت کردم و دستور دادم که فردا صبح جلسه ویژه هیات دولت برگزار و ستاد ویژه ای در دولت تشکیل شود و وزارتخانه های مربوطه فعالیت کنند.

روحانی اظهار داشت: وزارت خارجه نیز با مقامات سعودی تماس گرفته و آنان اقدامات لازم را انجام دهند؛ چراکه امسال این دومین حادثه ای است که برای حجاج به وجود می آید و بسیار دردناک است. به خانواده هایی که برای آنان این حادثه پیش آمده است تسلیت می گویم و برای آنان آرزوی صبر می کنم.

رییس جمهوری تاکید کرد: وزارتخانه های امور خارجه، بهداشت و درمان، ارشاد اسلامی و سازمان حج و زیارت همه اقدامات عملی لازم را برای انتقال سریع پیکر حجاج کشورمان و نیز مجروحان حادثه و سپس مداوا و رسیدگی های پزشکی به مصدومان انجام دهند.

روحانی همچنین وزارت کشور را موظف کرد تا از طریق استانداری ها در سراسر کشور به خانواده های جانباختگان و صدمه دیدگان حادثه مساعدت و رسیدگی های لازم را انجام دهند.

در صفحه توئیتری منتسب به «حسن روحانی» نیز در خصوص فاجعه دلخراش صحرای منا مطالبی آمده است.

در این پست توئیتری آمده است: «تازه در نیویورک فرود آمدم تا در مجمع عمومی ملل متحد شرکت کنم. قلبم با خانواده‌ها و قربانیان حادثه منا است. دولت آماده کمک است.»

سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و نشست سران توسعه پایدار 2015، دیدار و گفت و گو با دبیرکل سازمان ملل و شماری از مقامهای ارشد کشورهای جهان و دیدار با گروههای مرجع و برگزیدگان در آمریکا، بخشی از برنامه کاری فشرده حجت‌الاسلام حسن روحانی در این سفر است.

در مراسم استقبال از روحانی در فرودگاه بین‌المللی جان اف.کندی نیویورک، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، حسین فریدون دستیار ویژه رئیس‌جمهور و اعضای نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد حضور داشتند.

محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سورنا ستاری معاون علمی و فنآوری و حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور، روحانی را در این سفر همراهی می‌کنند.مطالب مرتبط با : قلبم با خانواده‌ها و قربانیان حادثه منا است؛دولت آماده کمک است/ به رهبر انقلاب و ملت ایران تسلیت می گویم
دیدگاه شما در مورد : قلبم با خانواده‌ها و قربانیان حادثه منا است؛دولت آماده کمک است/ به رهبر انقلاب و ملت ایران تسلیت می گویم

قلبم با خانواده‌ها و قربانیان حادثه منا است؛دولت آماده کمک است/ به رهبر انقلاب و ملت ایران تسلیت می گویم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ