• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 15823 - تاریخ انتشار : جمعه 10 مهر 1394 - ساعت: 10:02

چاپ
دفاع مقدس ایستادن روی پای خود را به ما آموخت

رزمنده هشت سال دفاع مقدس:

دفاع مقدس ایستادن روی پای خود را به ما آموخت


رزمنده هشت سال دفاع مقدس گفت: آنچه که در دفاع مقدس آموختیم ایستادن روی پای خود بود.

به گزارش میانخبر، محسن زارعی در حاشیه یادواره شهدای دهستان کوهدشت بخش مرکزی میاندورود در روستای وارمی در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر با بیان اینکه شهدای هشت سال دفاع مقدس مردانه، شجاعانه و عاقلانه جنگیدند و باعث پایداری انقلاب شدند، اظهار کرد: انقلاب عظیم جمهوری اسلامی ایران از این جهت که ماهیت دینی و اسلامی داشت منحصر به‌فرد بود.

وی افزود: قرن‌ها از دین به‌عنوان یک ابزار غیرسیاسی که نمی‌تواند حکومت تشکیل دهد در شرق و غرب یاد می‌شد اما جمهوری اسلامی ایران بر مبنی دین وارد عرصه شد.

این رزمنده هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی به رهبری امام(ره)، تئوری جدیدی داشت که نشان داد می‌توان حکومتی که ماهیت دینی دارد ایجاد کرد.

مردم و دین دو پایه اساسی انقلاب

زارعی با بیان اینکه امام(ره) مردم و دین را دو پایه اساسی انقلاب می‌دانست، بیان کرد: انقلاب را مردم کردند و بعد از آن هم وارد عرصه شدند.

وی تصریح کرد: هنر امام(ره) بود که اسلامیت و جمهوریت را به‌گونه‌ای با هم تلفیق کند که یک نظام سیاسی جدید در عصر حاضر بر مبنی دین پایه گذاری کند که کشورهای دنیا چندان امید به تشکیل و پایداری آن نداشتند.

مدیرکل سابق حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران تاکید کرد: کشورهای دنیا فکر می‌کردند انقلابی که در ایران ایجاد شد بعدها بلافاصله با شیوه‌های خاص ابرقدرت‌ها می‌توان مسیر آن را تغییر داد اما خیلی زود فهمیدند که این کار شدنی نیست.

دشمن تمام راه‌هار ا بسته دید اقدام به حمله نظامی کرد

زارعی ادامه داد: دشمن برای به انحراف کشاندن این انقلاب با شیوه‌های مختلفی از جمله نفوذ در ارگان‌های خاص، کودتا، وارد شدن گروهای مختلف سیاسی قصد براندازی انقلاب را داشتند.

وی افزود: بعد از اینکه در سال 59 قانون اساسی تصویب شد و انتخابات برگزار و حکومت اسلامی تثبیت شد و دشمن نقشه‌های خود را شکست خورده دید اقدام به حمله نظامی کرد.

این رزمنده هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه دشمن فکر می‌کرد بعد از انقلاب ارتش ایران تضیف شده و مردم هم پای کار نمی‌آیند، بیان کرد: جنگ در شرایطی آغاز شد که نیروهای مردمی تازه شکل گرفته بود و تجربه کمی داشتند و سپاه هم توان مقابله با ارتش‌های منطقه را نداشت.

عامل پیروزی در دفاع مقدس مردمی کردن دفاع بود

زارعی با اشاره به اینکه دشمن برنامه‌ریزی کرده بود که یک هفته‌ای تهران را اشغال کند، خاطرنشان کرد: با دفاع جانانه مردم قضیه تغییر کرد و آنها در همان غرب کشور زمین‌گیر شدند.

وی بیان کرد: اواخر سال 59 حوزه پدافندی ما مستقر شد و عملیات‌ها آغاز شد که ابتدا گروهای چریکی با فرماندهی شهید چمران وارد شدند و سپس بسیج مردمی شکل گرفت.

زارعی با تاکید بر اینکه عامل پیروزی در دفاع مقدس مردمی کردن دفاع بود، گفت: آنچه که در دفاع مقدس آموختیم ایستادن روی پای خود بود.

فرماندار سابق مرکز استان مازندران تصریح کرد: در حوزه خودکفایی بسیاری از کارهایی که امروز حرف اول را در دنیا می‌زنیم، پایه‌های آن از دفاع مقدس ما است.

وی اظهار کرد: در دفاع مقدس فرهنگی توسط رزمندگان ایجاد شد که فرهنگ ایثار، جهاد و ازخودگذشتگی بود که پایه‌های انقلاب را محکم کرد.

بصیرت سیاسی یکی از اهداف شهدا بود

زارعی سلسله مراتب فرماندهی را یکی از موضوعات مهم در دفاع مقدس بیان کرد و گفت: اطاعت از ولایت فقیه که مرجعیت دینی بود ناب‌ترین و بالاترین اطاعت از ولایت است.

وی افزود: جنگ ماهیت دینی داشت که براساس فتوای شرعی از سوی مرجعیت دینی برای حفظ نظام بود.

این رزمنده هشت سال دفاع مقدس ادامه داد: هدف شهدا حفظ انقلاب، مبارزه با استکبار، ظلم ستیزی، تبعیت از ولایت و بصیرت سیاسی بود.

زارعی خاطرنشان کرد: این نظام که حاصل خون شهدا است در مقابل آن وظیفه داریم در مقابل همه عواملی که بخواهند در مقابل این انقلاب بایستند در مقابل آنها بایستیم.

وی با تاکید بر اینکه جنگ بر علیه ما توطئه آمریکا بود، بیان کرد: همسو کردن کشورهای منطقه، ایجاد هراس از انقلاب اسلامی و پشتیبانی اطلاعاتی از جمله اقدامات آمریکا علیه ایران بود.

دشمن با اصل نظام اسلامی مشکل دارد

زارعی با اشاره به اینکه شرایط ما در جنگ بسیار سخت‌تر از امروز بود و توانایی کمتری داشتیم، افزود: امروز در بسیاری از حوزه‌ها پیشرفت داشتیم و اگر متکی به نیروی داخل باشیم مانند دفاع مقدس می‌توانیم در بحث اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید رهبری است موفق باشیم.

وی اغان کرد: مشکل غربی‌ها با ما مسئله اقتصادی و هسته‌ای نیست بلکه به‌دنبال آن هستند که نظام سیاسی به نام حکومت اسلامی در منطقه وجود نداشته باشد.

زارعی تصریح کرد: در اوایل جنگ، در ستاد جنگ‌های نامنظم وارد منطقه عملیاتی شدم و افتخار حضور در جبهه‌های سوسنگرد در اوایل جنگ را داشتم.

این رزمنده هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: در جبهه سوسنگرد و دهلاویه بعد از تک شبانه دشمن در آن جبهه و شهادت بعضی از دوستان و فرماندهان، صبح زود در همان جبهه که ما مشغول نبرد بودیم شهید چمران وارد منطقه شد و لحظاتی بعد در فاصله 300 متری ما توسط خمپاره 60 دشمن به درجه رفیع شهادت نایل شد.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • یکشنبه 12 مهر 1394 - 08:37 ولوجایی

    سلام اقای زارع انشاالله سلامت باشی انشاالله همیشه در وسط میدان باشید و مردم بزرگ میاندورود یک یاغلی می خواهد

    پاسخ به نظر
    + 0 - 0
دیدگاه شما در مورد : دفاع مقدس ایستادن روی پای خود را به ما آموخت

دفاع مقدس ایستادن روی پای خود را به ما آموخت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ