• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 15824 - تاریخ انتشار : جمعه 10 مهر 1394 - ساعت: 12:19

چاپ
آتش‌نشانی سورک به کل شهرستان خدمات می‌دهد/ 80 ماموریت در 6 ماهه نخست سال

شهردار سورک:

آتش‌نشانی سورک به کل شهرستان خدمات می‌دهد/ 80 ماموریت در 6 ماهه نخست سال


شهردار سورک گفت: آتش‌نشانی سورک تنها آتش‌نشانی شهرستان است و به کل شهرستان خدمات می‌دهد.

به گزارش میانخبر، عیسی ولیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر با بیان اینکه آتش‌نشانی سورک هم‌زمان با تاسیس شهرداری شروع به‌کار کرد، اظهارکرد: اولین ماشینی که شهرداری اقدام به خریداری کرد ماشین آتش‌نشانی بنز 911 بود که تجهیزات آتش‌نشانی در آن وجود نداشت و فقط برای خاموش کردن بود.

وی افزود: با روند توسعه شهرداری و شهرستان و افزایش جمعیت، در سال 87 یک دستگاه نومیدلا نیمه تجهیز برای ارائه خدمات بیشتر خریداری شد.

شهردار سورک با اشاره به اینکه آتش‌نشانی سورک تنها آتش‌نشانی شهرستان است که به کل شهرستان میاندورود خدمات می‌دهد، خاطرنشان کرد: با تاسیس شهرستان، شهرداری طی درخواست‌های متعددی درخواست تجهیزات اولیه آتش‌نشانی کرد اما هیچ پاسخی تابه‌حال نگرفتیم.

ولیزاده تصریح کرد: شهرداری برای اینکه بتواند به بخش گهرباران هم خدمات دهد ایستگاه شماره 2 را با هزینه منابع داخلی شهردای ساخت که ساختمان آن افتتاح شده است.

وی اضافه کرد: در زمان افتتاح ساختمان شماره 2، معاون عمرانی استاندار دستور داد در بودجه سال 93 برای تجهیز آن اعتبار تخصیص دهند که پیش‌بینی ما 600 میلیون اعتبار اولیه بود، اما بعد از گذشت یک سال هنوز اقدامی صورت نگرفته و ساختمان با نبود تجهیزات بلااستفاده مانده است.

شهردار مرکز شهرستان میاندورود بیان کرد: رایزنی با سازمان شهرداری‌های کشور انجام گرفته است و مجوز یک ست امداد و نجات و بعضی از لوازم آتش‌نشانی را گرفتیم که به‌زودی تحویل داده خواهد شد.

ولیزاده ماموریت‌های آتش‌نشانی سورک در 6 ماهه نخست سال جاری را 80 مورد عنوان کرد و گفت: این ماموریت‌ها شامل 4 مورد مسکونی، 2 مورد انباری، 41 باغ و مزرعه، 3 تصادف، 6 واژگونی ماشین، 4 مورد سقوط در چاه و موارد دیگر بوده است.

وی با بیان اینکه میاندورود یک شهرستان با قابلیت‌های کشاورزی است تاکید کرد: اکثر آتش سوزی‌ها در باغات و مزارع اتفاق می‌افتد که به‌دلیل سهل‌انگاری کشاورزان در هنگام برپاکردن آتش به‌وجود می‌آید.

این مسئول خاطرنشان کرد: در جهت فرهنگ‌سازی بین دانش‌آموزان، 11 کلاس آموزشی جهت آشنایی دانش‌آموزان با وسایل اتفاع حریق و رعایت نکات ایمنی برگزار شده است.دیدگاه شما در مورد : آتش‌نشانی سورک به کل شهرستان خدمات می‌دهد/ 80 ماموریت در 6 ماهه نخست سال

آتش‌نشانی سورک به کل شهرستان خدمات می‌دهد/ 80 ماموریت در 6 ماهه نخست سال تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ